A.F.C. Jubileumlied 1950 De echo van „American' Qerard van Nlgtevegt NOBELPRIJSWINNAAR 1950 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houót öe schakel in stanö VVijzeRosamunde (Kats, kuch en bonen). Vele jaren geleden In 't verre grijs verleden Was het voetbalspel geen mode Was 't bijna verboden. Men moest zich vermaken Met hele andere zaken Want sport vond geen genade In 't ouderwetse oog Maar toen kwam plots onze A.P.C. Vele jongens deden gaarne mee Ze holden fijn in de groene wei En streden broederlijk zij aan zij. En nu vieren wij verheugd van geest Ons vijf en vijftig jarig feest In de hoop, dat zij nog lang bestaat En dat het haar steeds beter gaat. A.F.C.-ers, houdt toch je clubje in eer A.F.C.-ers, je kunt er niet buiten meer A.F.C.-ers, werkt toch allen mee Voor de kracht en 't welzijn Van ons aller A.F.C. D. J. BESSEM Nee! Zitten wij in de put, hier aan ons jaardiner Hoe is de toekomst, als een ieder doet zijn plicht Licht. Wat moet het eerste doen om depressies te over- winnen? Winnen! En hoeveel goals per match zijn nodig voor 't (succes? Zes! Hoe maak je die, wil niet onze oude ster ver schieten? Schieten! Wat oogst ons elleftal als het schiet uit zijn slof? Lof! Waardoor werd Zondag 't eerste tot onze zorg- (verdrijver IJver! Wie stond als stopperspil stoer en volumineus? Neus! Wat is 'n factor thans, waar iedereen op scheldt Geld! Wie is de zuinigste van de Dollardt tot het Sloe Lou! Jo! Wie had vóór hem de last, en zorgen legio En wie deed dd&rvoor 't werk zonder te veel (bombarie Arie! Welk voorbeeld geven ze ons om zorgen te ver kerken? Werken! Wie sprak 't gevleugeld woord: „We g&an er (voor, verdikkie!"? Dickie! Wat moet in de club zijn, wil ieder zijn tevreden? Vrede! En wat moet A.F.C. ontvangen van 't Bestuur? Stuur! Werkt ieder op zich zelf of allemaal tezamen? Samen! Wat is noodzakelijk bij 't onderling contact? Tact! Wat zijn wij, A.F.C.-ers nu nog, net als voorheen? J Eén! Leeft onze club dan lang, lang en in gloria? Ja!! J. N. HOLZAPPEL Het hoogtepunt van de avond kwam, toen Gerard Hauber opstond en onder donderend applaus Gerard van Nigtevegt aanwees als Gerard, onze hartelijke gelukwensen en moge het een waardige bekroning zijn voor het ontzaglijke werk dat jij voor de Jeugd van de Amsterdamsche Football Club hebt verricht. G. W

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 5