Van onze Hope en Toekomst Lemania„K.K.K" of „TfZevue" Koopt een goed Horloge Bequnstiqinc, van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Wij ontvingen van enkele ouders een schrijven, waar in zij ons erop wezen, dat er zo weinig gevoetbald wordt, dat het elftal van hun zoon zo weinig speelt, of dat hun zoon zo weinig wordt opgesteld. Na hun weer dank gezegd te hebben voor hun be langstelling, zeggen we toe, dat we eventuele volgende opmerkingen en ook aanmerkingen gaarne zullen ont vangen en behandelen. Wij menen weldoordacht en ijve rig te werken en zijn daarom niet bang voor critiek, in de ruimste zin des woords; wij zijn werkende mensen, die altijd fouten zullen blijven maken en iedere opmer king kan het herstel van een fout of het teniet doen van een leemte inluiden. Wij weten echter meer van de organisatie dan de grote meerderheid der ouders en willen daarvan het een en ander vertellen, om volgende opmerkingen van hechter basis te doen komen en overbodig heen en weer geschrijf te voorkomen. Zo zit het. De voetbalbonden worstelen met een ontzaglijk vel- dentekort. De K.N.V.B. telt bijna 350.000 leden, dat le vert voor Amsterdam, met ongeveer één twaalfde van Nederlands inwoners, 30.000 leden. Als die allen moe ten spelen, en we gemiddeld vier officials en invallers per elftal rekenen, moeten 's Zondags 1000 velden worden gebruikt. Zou ieder veld driemaal worden be speeld, dan moeten er in Amsterdam ruim driehonderd velden zijn. Telt U ze maar, die zijn er heus niet. De bonden vonden hier het volgende op: Voor de circa 25 Zondagen zouden evenveel wedstrijden kunnen worden vastgesteld. Naarmate men in een lagere klasse speelt, zijn de afdelingen kleiner, zodat men dan minder wedstrijden te spelen krijgt. Er zijn afdelingen van vijf elftallen met acht wedstrijden per seizoen. Die vijf teams willen 125 keer voetballen, doch ze komen slechts 40 keer per seizoen in het veld. Ruim 40 keer een veld uitgespaard! Dat veldengebrek noodzaakt A.F.C. een strenge se lectie toe te passen bij het aannemen van nieuwe leden; driekwart van de* jongens, die zich aanmelden, worden geweigerd, omdat zij volgens onze experts geen grein tje kaas van voetbal hebben gegeten. De rest kan, mits A.F.C. bij hun milieu past, lid worden. Zij kunnen dan trainen op de daarvoor vastgestelde tijd, zij kunnen alle wedstrijden bezoeken, zij kunnen als ze 16 jaar ge weest zijn op clubavond komen, etc. Als zij daartoe de wens te kennen geven, kunnen zij van tijd tot tijd in ieder geval, misschien zelfs geregeld spelen. Wij kun nen echter voor iedere groep onzer jeugd slechts drie elftallen inschrijven, omdat we anders velden te kort komen. De eerste twee elftallen van iedere groep stel len wij zo sterk mogelijk op, de overige jongens van iedere groep spelen om de beurt in het derde elftal, i.e. junioren III, adspiranten III en IV. Zeven jeugdleiders en vijf commissieleden werken hieraan, elke door ieder gespeelde wedstrijd wordt nauwkeurig aangetekend. We zien graag, dat iemand zich uit zo'n laagste elftal naar een hoger team opwerkt. D. Steeman, K. de Graaf, R. Falkenhagen en H. Mulder zijn voorbeelden hiervan. Regelmatig en hard trainen is het recept. Maar, helaas, de voornaamste training der adspiran ten, op Woensdagmiddag, is zonder leiding. Noch de trainer, noch de commissieleden zijn die middag vrij. Maar toen we een gaatje zagen, lieten we. tussen Kerstmis en Nieuwjaar, alle jongens tweemaal spelen. Na een regen- en een vorstperiode klinkt het mis schien gek, maar wij doen ons best, iedereen zoveel mo gelijk te laten voetballen. Daarom is aan de organisatie van een tournooi voor junioren I en adspiranten I en van een tweede voor junioren III en adspiranten III reeds begonnen, daarom werd een invitatie voor onze junioren II om met Pinksteren drie dagen naar Be Quick, Groningen, te komen, aanvaard. Daarom werden alle elftallen voor de bekercompetities ingeschreven, daarom stellen wij van tijd tot tijd onderlinge wedstrij den vast. Resteert het vaststellen van vriendschappelijke wed strijden. Iedere grote vereniging is blij, als er één of twee elftallen vrij zijn. De leider kan eens naar het volgende elftal gaan kijken, of daar iets van zijn gading speelt, de spelers dier elftallen kunnen als reserves voor hogere elftallen worden gebruikt, de jeugdcommissie behoeft niet negen en negentig plaatsen te bespreken en kan voor 12 uur al naar huis. Zijn er meer elftallen vrij, dan zoeken we eventuele tegenstanders en bellen op. Voor junioren I en adspi ranten I en IV, onze topteams, bestaat dan nog wel interesse, doch voor de laagste elftallen, die in de com petitie al het minste aantal wedstrijden spelen, is zij veel kleiner. Zo'n wedstrijd wordt op een veld gespeeld en die velden worden te veel gebruikt. Een reparatie aan een veld kost honderden guldens, het geheel op knappen loopt in de duizenden, zodat elke vereniging probeert haar terrein te laten rusten. Al deze omstan digheden maken het vaststellen van een vriendschap pelijke wedstrijd niet tot een klein kunstje. Wedstrijdresultaten. Na deze uiteenzetting moeten we nog twee nederla gen onzer junioren I en behalve een overwinning onzer junioren II het einde hunner kampioensdrama melden. Voor een 1-0 nederlaag tegen de Spartaan verloren onze eerste junioren van de Volewijckers met 1-2. We zagen deze wedstrijd en zijn toch niet ontevreden, al is juichen van vreugde ook heel wat anders. Er werd niet slecht gespeeld, hard gewerkt, doch te weinig gescho ten. Onze tweede junioren kwamen tegen D.E.C. II weer boven de 10, doch speelden gelijk tegen hun beter ge plaatste concurrenten Z.S.G.O. (1-1), zodat ze 3 pun ten achter blijven. Daar een scheidsrechter fouten kan maken, wil ik hem met het volgende niets verwijten, maar ondanks gelijk opgaande strijd, zouden wij bij juiste leiding met 2-0 hebben gewonnen, 't Is zuur, maar men doet o.a. aan sport om tegenslagen te leren incasseren. De volgende keer is het weer eens in ons voordeel. Dr. M. VAN DRIEL dus Vraagt Uw winkelier naar deze merken. 15

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 15