Qrïjpen - greep - gegrepen, van links, van rechts, van overal ■Kiï mmm ff Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÓeRS, houöt öe schakel in stanö Geel-Zwart (Velox) Onder de Amsterdamse verenigingen vindt men van zelfsprekend vogels van diverse pluimages. Naast het wel zeer beroemde Ajax, naast Blauw Wit met z'n grote historie en thans bewoner van „het" Stadion zijn er in hoofdzaak opkomelingen van de latere jaren, die de aandacht trekken, waarmee we niets minder pret tigs bedoelen op te merken. Met genoegen hebben we V.V.A. zich weer in de tweede klas zien voegen bij vele oude bekenden, maar tussen al die beroemdheden, die snelstijgers, die moeizaam zich handhaven en die blij- herrezenen, is er één club, die een geheel afzonderlijke positie inneemt en dat is A.F.C. en ik geloof, dat A.F.C. dat wel zo ongeveer de hele tfld van zijn bestaan ge daan zal hebben en dat is nu al 55 jaren het geval. 18 Januari was A.F.C. 55 jaar en daarmede wensen wij de A.F.C. geluk. Amsterdammers zijn een slag mensen met 'n over het algemeen nogal duidelijk waarneembaar eigen karak ter. Ze hebben met de provincie tamelijk gemakkelijk „beet" en omgekeerd „hapt" de provincie al even vlot als het Amsterdammers betreft. Ik geloof, dat ik mag zeggen, dat A.F.C. een typi sche Amsterdamse club is en al hebben we wel eens met A.F.C. „beet" gehad en al hebben we allebei wel eens naar mekaar „gehapt", zoals Nederland n stuk armer zou zijn, wanneer er geen Amsterdammers wa - ren, zo zou ook de voetbalwereld een stuk armer zijn zonder A.F.C. Wij wensen de bestuurders rond hun stoere voorzit ter Hauber en de redactie, geleid door de charmante Wijnand (welke? - Red. Sch.) geluk met het door hen behaalde resultaat: het eigen karakter, het eigen op gewekte clubleven te bewaren en te verbeteren, waar op A.F.C. zeker trots mag zijn. Het U.D.-Kanon. in „het Kraaiennieuws" cluborgaan H.B.S. (Den Haag) een afscheidsartikel van redacteur E. S. Bruigom, waaruit wij vrij overnemen deze gedachte: „...Maar wanneer ik dan toch het redigeren van Het Kraaiennieuws (een cluborgaan) als een niet te ver waarlozen belang zie, dan is dat om de volgende reden. H.B.S. behoort tot een niet zo groot aantal oudjes, waarvan iedereen er wel dadelijk een paar kan noemen. Deze oudjes zijn merendeels verdwenen uit de voetbal klasse, waarin ze eens schitterden en waar H.B.S. bleef. Maar het behoeft hier niet nog eens te worden betoogd, dat de geest van deze verenigingen onvervalst eerste klasse is gebleven. Men bladere slechts in hun cluborganen - mij schieten toevallig een Kanon (U.D.) en een Schakel (A.F.C.) te binnen - en men peile de sfeer van deze bladzijden. Het geschreven woord is maar een afspiegeling van het innerlijk, maar die af spiegeling moet dan ook eerste klasse zijn." Be Quick Orgaan. Wat verenigingen als U.D., Ajax, A.F.C. e.a. hebben, hebben wij niet. En we moeten en kunnen het wel be zitten. Ik bedoel een eigen cabaretgroep. Onder de Be Quick-leden schuilen genoeg krachten die voor zo'n groep in aanmerking komen. Be Quick Orgaan. Behalve de grandioze scherts werden er ook nog andere gezichtspunten naar voren gebracht bij monde van T.C.-lid Kappinga, die de dank van Be Quick over bracht voor het prettige samenzijn, welke woorden be antwoord werden door de heren Woudstra en Hauber, respectievelijk penningmeester en voorzitter van A.F.C. De laatste was slechts even aanwezig, omdat zijn functie hem de plicht oplegde om zich naar het Mlnervapaviljoen te spoeden, waar A.F.C. haar 55- jarig bestaan gezellig in familiekring vierde, zoals ik nog van nabij mocht meemaken. Vele woorden van dank zijn deze dag gesproken en ze waren oprecht gemeend. Laat ons hopen dat con tacten als deze bestendigd zullen blijven tot heil van het Nederlandse voetbal. V.V.A.-Nieuws. Vorig jaar kon het V.V.A.-bestuur de uitnodiging voor het Arol-tournooi, welke A.F.C. ons op de promo tiereceptie deed toekomen niet accepteren, omdat de data samenvielen met die van ons eigen tournooi om de Jan van Eek-beker. Dit jaar evenwel hinderen deze tournooien elkaar niet. V.V.A. zal deelnemen aan de strijd om de Arolbeker (27 Augustus en 3 September) en A.F.C. zal uitkomen op het Jan van Ecktournooi, dat ditmaal op een dag (20 Augustus) verwerkt zal worden tussen vier clubs. Uit Amsterdam zijn dat A.F.C. en V.V.A. terwijl verder door ons bestuur uit genodigd zijn de bekerhouder Zeist en het Haarlemse H.F.C., dat vorig jaar met zoveel succes deelnam. JOOP VOET NAAR ATHENE. Bij mijn vertrek naar Athene wil ik niet nalaten, alle A.F.C.-ers en speciaal het zesde elftal, mijn allerbeste wensen te doen toekomen en ik hoop, dat bij mijn te rugkomst op 1 April (geen mop) het zesde bovenaan de ranglijst staat. Met hartelijke clubgroeten, JOOP VOET A. J. VOET, c.o. The American Express Co. Inc. „Hellas", Constitution Square, ATHENS (Greece). Veel succes Joop! PROFETIE. Uit het A.F.C.-Bulletin: A.F.C. (Vet)-A.F.C. (Zat.) Netjes blijven, Arnold! A.F.C.-SCHAKEL. In verband met de vorstperiode verschijnt de Schakel deze maand later dan gewoonlijk. Wij kunnen ons voorstellen, dat U elke morgen smachtend naar de brievenbus gewandeld bent. GEORGE ZEEGERS. De befaamde stopperspil (nou ja, stopper?) van het vijfde heeft een betrekking in Rotterdam aanvaard. Ge lukkig worden de kansen van dit elftal niet de bodem ingeslagen, want de weekends komt George over. Een pak van onze harten! Mevrouw J. Mellegers-Egtberts dankt mede namens familieleden voor de overstelpende blij ken van medeleven en sympathie, die zij bij het overlijden van haar echtgenoot, de heer J. Melle- gers, mocht ondervinden. Moge de grote sympathie, die A.F.C.-ers Jan Mellegers toedroegen, haar en haar familie een troost zijn in dit zo moeilijk onder woorden te brengen verlies. RED. 13 1' V.'

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 13