Bij het elfde lustrum - [WTT Geluku/ensen van A.C.C. Aan 't Feestend Clubje Een Jubel doorstroomt de gehele A.F.C.-familie, die op 18 Januari a.s. voor de 55ste maal verjaart. Een trots vervult ons, als wij de oprichters herdenken. On willekeurig roepen wij oude herinneringen in ons ge heugen terug, waarbij wij de naam „SCHAF" onver brekelijk aan A.F.C. verbonden zien. Helaas is hij niet meer, maar zijn prachtig werk dient hier weer geme moreerd te worden. Zijn streven en onuitblusbaar en thousiasme hebben ongetwijfeld de grondslag gevormd voor de nakomelingen, om zijn ideaal onverzwakt voort te zetten. Zonder de prestaties van de anderen voorbij te zien, noch hun aandeel in de ontwikkeling van A.F.C. te on derschatten, is het een eervolle plicht in één adem de namen van „GALAVAZI" en „DICK BESSEM" te noe men, die op onnavolgbare wijze de voetsporen van de te vroeg overleden praeses gedrukt hebben. Een diep respect en een grote bewondering vervul len ons, als wij dit drietal, als de hechte hoeksteen van A.F.C., hierbij in het brandpunt der belangstelling plaatsen. Hoeveel genoegen en vriendschap hebben zij door hun ernstig pogen de jongelingschap niet ge bracht? Vijf-en-vijftig jaar lang hebben zij gezamen lijk onkreukbaar ons geliefd Rood-Zwart gediend. Tal van jongeren hebben zij als het ware geïnspireerd en geboeid, waardoor het lidmaatschap van A.F.C. Iets meer inhoudt, dan eenvoudig lid van een voetbalclub te zijn. Zij hebben gezorgd, dat het clubleven van A.F.C. iets voor hun leven betekent. Deze voortrekkers hebben hun stempel op het begrip sportmanseer en clubliefde gedrukt. Tallozen zijn hun hiervoor grote dank verschuldigd en het is een voorrecht te kunnen zeggen, dat zij hun naam onverbrekelijk aan die van de „good old A.F.C." verbonden hebben. Ik mag eveneens niet nalaten, de verdienstelijke werkers voor „De Schakel" - die kortgeleden zijn 25ste jaargang mocht beleven - aan de vergetelheid te ont rukken. Hier is iets groots verricht. Niet voor niets heet het clubblad „het visitekaartje van A.F.C.". Eén uitzondering maak ik voor „NOL EYSVOGEL" die vorige maand als le secretaris zijn 12^-jarig jubi leum als bestuurslid mocht vieren. Kunnen wij wel on der woorden brengen, wat dit zeggen wil? Hartelijk dank, Nol! Wat een schat van herinneringen zijn in die 55 jaar ons deel geworden. Wij timmeren niet graag aan de weg, maar het zou evenmin juist zijn, om bij het be reiken van deze nieuwe mijlpaal, hun grote verdiensten onopgemerkt te laten voorbij gaan. Kan het anders, dan dat de toekomst voor A.F.C. hoopvol tegemoet ge zien kon worden! Kan het anders, dan dat de jonge ren hun taak eveneens met grote ambitie waarnemen! Het antwoord luidt eenvoudig: omdat onze voortrek kers een gezonde en brede basis voor A.F.C. gelegd hebben. Het is lofwaardig, zoals allen, die voor A.F.C. geroepen werden en worden, hun taak uitvoerden en uitvoeren. Velen in A.F.C. hebben, in de afgelopen jaren, een prachtige staat van dienst achter de rug. Op gevaar af namen te vergeten, meen ik daarom te- kunnen vol staan met tot besluit te verklaren, dat het als een dure plicht geacht werd, dat iedereen zonder ophef, de op zich genomen functies ernstig en met overtuiging ver vulde. Dankbaar en hoopvol gaan wij ons 60-jarig bestaan tegemoet. Mogen wij bij het ingaan van het 12e lustrum de hoop koesteren, dat nieuwe lauweren voor ons aller A.F.C. geoogst zullen worden. G. H. HAUBER Het Bestuur van A.F.C. zal reeds vele gelukwensen op haar 55e verjaardag in ontvangst hebben genomen en vanzelfsprekend sluit A.C.C. zich aan bij de felici- terenden. 55 Jaar is toch maar een respectabele leeftijd, een om trots op te zijn. 55 Jaar lang een plaats innemen in de voetbalwereld, ook al was die plaats vroeger misschien iets belangrijker dan tegenwoordig, is een prestatie die er zijn mag. A.C.C. is ontstaan uit A.F.C., opgericht door A.F.C.-ers en bestaat nu nog altijd uit alleen maar A.F.C.-ers. En al deze A.F.C.-ers maken graag van de in de Schakel geboden gelegenheid ge bruik om het Bestuur van hun eigen vereniging van harte te feliciteren met de 55e verjaardag en het van harte toe te wensen dat de nu komende verenigings jaren mogen brengen wat het zo graag zou zien: een eersteklasseschap zonder financiële zorgen. H. D. SCHEEPSTRA We zijn nou 5 x 11, dus ga ik vast niet zingen van clubgeest, sfeer en trouw en meer van deze dingen. Ook vind ik vijfenvijftig niet zo'n mooi getal als vijftig was, of zestig worden zal. Toch wil de A.F.C. die vijfenvijftig vieren, (wie beter juist dan zij kan zo een dag versieren?) Een beetje gek ditmaal, vanweeg' die 5 x 11. Maar 't eindigt immers, gek of niet, meestal... in een [gewelf... Begint een feest ook nog zo „hoog", het slot komt [sowieso (vanzelf nog steeds op hoog niveau) in 'n „nederig" [caveau. Doch laat ik niet met 't slot, maar met 't begin [beginnen. (En zijn, als U dit leest, de centen nog niet binnen voor die geluidsdinges, of hoe zo'n beestje heet, bij Esser, Quint of Snelleman, daar hebt U altijd beet.) En voor 't geval dat U, het niet meer goed mocht [weten: 1-0-9-4-0-1! Wilt U het niet vergeten dit nummer van de postgiro. Het staat nog steeds op [naam van J. H. Esser, Amsterdam, in 't innen zeer [bekwaam. Hebt gij aldus Uw plicht gedaan (of gaat ge 't nog [gauw doen) Met opgeheven hoofd dan naar 't Minerva-Paviljoen! Alwaar men U om 5 uur wacht met thee en een [biskwietje. En Joop de Leur verwelkomt U met 'n aardig [melodietje. Zo sterk kan er de thee niet zijn, Joop speelt er [nimmer naast, want daar zit Tonny Schiffersteijn; men is steeds [weer verbaasd hoe vier klavieren één klavier volledig kunnen temmen en, stemmen vele stemmen in dan zijn ze niet te [remmen! Welaan dan A.F.C.-ers gaat dit gekke feest gedenken. Dat het U, wat zo gek niet is, veel vreugde moge [schenken. Toont dan opnieuw dat A.F.C., trots welke hindernis, (met ONZE JONGENS OVERZEE) steeds één [Familie is! Bedenkt dat met die jongens daar, nog in dit [Jubeljaar, wij zullen zijn verenigd weer, herenigd met elkaar! D a t is die Schakel, weet U wel, die steeds opnieuw [komt binden: De oude club, naar Nico zong, aan d'ouwe, trouwe [vrinden B. S. LE MARCHé

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 2