Van de Veteranen Overzicht derde elfta) Wij zijn niet de veteranen van het competitieverband, wij zijn afgescheiden, wij treden op in los verband, een beetje orthodox zijn wij. Wij, dat is dat troepje van 16 getrouwen met haar home referee Gep, dat reeds jaar in jaar uit tesamen speelt en door het trappen tegen de bal, de nadagen van het vluchtige leven nog wat tracht te rekken op onschuldige aangename wijze. Wij zijn zeer op elkaar gesteld, de goede spelers slepen de in het spel minder begaafde goden mee. Wij houden van gezelligheid en traditie, elk onzer heeft zijn vaste plaats in de kleedkamer. Nieuwelingen kunnen alleen door dood of iets anders intrede doen. De terreinknecht Harry is onze vertrouwde verzorger beneden en Piel daarboven. Aanvankelijk onder leiding van de grote Arie Mets en Pieter Bos speelt het thans ongeorganiseerd verder. Een bestuur is ér niet - dat wordt ons wel verweten - toch rolt het zaakje. We doen het met een elftalsamensteller en een tosser. Aan wed strijden geen gebrek, meer echter aan een veld. 't Vorig jaar hadden we nog elke Zaterdag de beschik king er over. Door de concurrentie van het Zaterdag middag elftal, lijkt het of wij uit de gratie zijn. Doch men mompelt dat het A.F.C. bestuur heeft ingezien, dat wij een niet te onderschatten functie vervullen en dat io al verheugend. In zoverre, de kreet gaat, dat zij ons de ambassadeurs der vereniging noemen. Inderdaad weten wij onder het genot van wat geestrijk vocht, verzoenend te werken en al dikwijls zijn op deze wijze, partijen bij elkaar gebracht en zeer zeker houden wij de banden vast. die ons aan de oude clubs in den lande binden. Nu is enige maanden geleden, de mare rond gegaan, dat de waardering die voor dit machtige elftal gevoeld wordt, door het wakkere A.F.C. bestuur in geld is uitge drukt, d.w.z. dat een dotatie uit de kas verantwoord werd geacht om dit aan ons, de enige echte en ware veteranen, in uitzicht te stellen vanwege dat uitoefenen van dit aparte baantje. Gevleid door dit vertrouwen leven wij voort en spelen ons wedstrijdje bij de gratie van het goede weer, in afwachting van een opdracht van hoger hand, in afwachting van onze beloning. Toch hebben de elfstal-samenstellers en de tosser moeite, om het vuur dat de knapen bezielt, niet tot toorn te doen oplaaien, wanneer zij elke keer hen moeten sussen met de dooddoener „het" is er nog niet. Mijne heren van het Bestuur kunt U het ons niet wat gemakkelijker maken? Noemt U een datum en een uur, waarop gij Uw penningmeester afvaardigt om ons dat toegedachte sommetje te overhandigen, de dag wordt ge prezen wanneer gij over de brug komt. U kunt er van verzekerd zijn, dat wij Uw man vorstelijk zullen ontvan gen zo, dat hij zich nog jarenlang onze gastvrijheid zal weten te herinneren. Reeds anderhalf jaar leven wij van ons zelf, zonder donatie, subsidie of contributie. Het is geen wTeelde als onze kas eens gespekt wordt. U zult zeggen houdt eens een vergadering, een bijeenkomst zoals het vroeger elk jaar gewoonte was bij de veteranen, waar het bestuur en elftalcommissie verantwoording hadden af te leggen tegenover de leden. Nodig daar de oude bekenden en sympathiserende leden uit en vraag dan Arie Mets - als erelid der veteranen - deze vergadering te leiden. Doet hij het. dan is succes verzekerd en waarom zou hij het niet doen. Hij is de enige A.F.C.er, die tegen de interrupties van het zich van te voren geprepareerde vulgus is opgewassen, die de rotvragen - vergeef mij dit onparlementaire woord - doorziet en elke vragensteller direct weet af te blaffen en offside zet. Dit plan doet al een tijd lang de ronde, wij ongeorga niseerden zijn bescheiden en wachten op de man, die de stoot er toe geeft. Deze man is aangezocht, hij weet, dat wij hem niet wil len passeren, toe Jaap zet je hier eens achter, de steun van de elftalsamensteller en de tosser is je verzekerd. Wij zijn er zeker van dat velen je initiatief zullen toe juichen. Kan het nog vóór ons jubileum, wacht niet te lang, het heeft al zo'n tijd geduurd en wij dorsten. AREND Hierbij bied ik allereerst mijn excuses aan onze redac teur aan, die mij trouw iedere maand een kaartje stuurde. Heus, George, dit jaar hoop ik beter op te passen. Over speciale wedstrijden kan ik hier jammer genoeg geen verslag geven, daar wij momenteel al 5 Zondagen ..stil" staan. Zeer speciaal wil ik hierbij even Zondag 18 December aantippen. Wij moesten spelen om 12 uur tegen Helder 2. Toen ik, bij het naar het veld gaan, langs Brugman kwam, ging ik voor de aardigheid even op de lijst voor terreinkeu ringen kijken. Groot was toen mijn verbazing om aan de linkerkant van de lijst als haast enige afgekeurde veld het A F.C.-terrein te zien staan. Omdat ik toch eenmaal op weg w?s reed ik even door om op het clubhuis een kopje koffie (nergens zo lekker) te drinken. Was mijn verbazing bij Brugman groot, dit was echter niets verge leken bij mijn grote verbazing, toen ik op het tweede veld (waar wij hadden moeten spelen) rustig het 5de elftal zag voetballen. Het is nu niet aan mij om over het veld te oordelen, maar wel wil ik hierbij even opmerken, dat toen de tegenpartij na 11 uur spelen het veld verliet, alle witte broekjes waarin zij speelde, nog spierwit wa ren. Verder vind ik het wel een beetje vreemd, dat een veld wat voor het 3de is afgekeurd, goed is voor het 5de. Na deze korte afdwaling wil ik het weer over het 3de hebben. Ik meen gerust te mogen zeggen, dat wij dik te vreden mogen zijn. Wij zijn n.l. zeer zwaar ingedeeld. Elftallen als E.D.O. 2, V.V.V. 2, Zeeburgia 2, West-Frisia 2, Ajax 3 enz. zijn voor A.F.C. 3 altijd zeer zwaar. Niet tegenstaande mogen onze resultaten er zijn. Tegen E.D.O. 2 één minuut voor het einde nog 1-0. Einde jammer ge noeg 1-1. Slapeloze nacht voor Dick geweest. Van V.S.V. 2 met 5-2 gewonnen Tegen Zeeburgia 2 in de stromende regen een fraai gelijk spel 0-0. Zoals U ziet fraaie resultaten. Dit vond blijkbaar de E.C. ook, want die haalde drie goede spelers van mij weg. Ik hoop alleen dat de E.C. niet vergeet, dat het 2de en 3de elftal in dezelfde klasse spelen. Dat onze resultaten echter niet aan enkele spe lers, maar aan onze prima geest en vechtlust heeft gele gen, hopen wij in de komende weken te bewijzen, want in alle wedstrijden hebben alle elf spelers samen er voor gevochten. Ik geloof dan ook, dat als wij de tweede helft van het seizoen even veel punten halen als in de eerste helft, de E.C. zeer tevreden is. Tot slot wens ik namens het derde elftal A.F.C. geluk met zijn 55-jarig bestaan. NIC. LELOUX. (In verband met de achterstand der overzichten van het derde elftal is een uitzondering gemaakt door boven staande in de Jubileum-schakel op te nemen. Red.)

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 17