Familieberichten geboren De goede oude tjjd. En zoals het binnen de lijnen is, zo is het ook daar buiten. Ha, die oude vergaderingen waar alle clubs vertegenwoordigd konden zijn! Wat kon men elkaar heerlijk te lijf gaan en toch na afloop als vrienden te zamen een borrel drinken. Toen stemde men perso nen, yians stemt men fracties precies zoals in de echte wereld. Toen kon men een tegenstander nog overtui gen, thans zijn van te voren de koppen geteld. Het feit dat we thans al het verschijnsel van een voorstel op rijm tot onze niet geringe verbazing, ontzetting en wre vel hebben meegemaakt, spreekt boekdelen. Gelukkig is zulks uiteraard in onze beperkte A.F.C.- organisatie nog niet het geval. Maar buiten kijf waren de vergaderingen in de oertijd levendiger en feller. In jeugdige overmoed en onervarenheid heb ik mij inder tijd ook wel aan dat oppositie-voeren bezondigd. Maar toen was de reactie anders en het Bestuur onder lei ding van de onvergetelijke Gerard Scheepens, nodigde je plotseling uit om als jongmaatje zomaar secretaris van A.F.C. te worden. En je nam het nog aan ook! Laten we afspreken, dat ik er nooit spijt van heb ge had. Wat een pleizier en voldoening heb ik gehad. Na tuurlijk, teleurstellingen ook, maar gelukkig is de mens geneigd die te vergeten. Trouwens anders zou er nooit van die goeie ouwe tijd worden gesproken! Waarachtig, het was toch wel een goeie ouwe tijd. Wie herinnert zich nog, dat je zomer's na afloop van een oefenpartijtje op het boomgaardveld achter .Goed Genoeg" voor luttele centen van Oostveen zo'n litertje van die heerlijke vette melk met haren en vliegen erin maar zó van de koe kon krijgen, terwijl je die melk tegenwoordig zevenmaal gecontroleerd moet drin ken zonder haren en die vliegen, maar ook zonder die heerlijke room. Ah, wat een tijd! En dan dat bier tje, of zeg maar daverende glas bier, heerlijk schui mend en toch maar voor 10 spie! Eigenlijk heeft dat alles niet veel met het jubileum van A.F.C. te maken. Vergeef mij. waarde lezer, dat ik mij op de stroom mijner herinneringen laat gaan. Laten zij, die dit alles hebben meegemaakt blij en dankbaar zijn, dat ze het hebben mogen meemaken. Men is geneigd de tegenwoordige jeugd te beklagen, dat zij in zo een geheel andere tijd opgroeit. Ik weet niet of daarvoor wel aanleiding bestaat. Misschien dat zij na zovele jaren ook weer op deze tijd als die goeie ouwe tijd terugzien. Waarschijnlijk is het altijd zo geweest en zal het ook altijd zo blijven. Idealen en liefde. Wil men echter op rijpere leeftijd met hetzelfde ge noegen op zijn jeugd in A.F.C. terugzien, dan is er slechts één ding nodig. Men moet idealen hebben en liefde voor zijn club. Niet denken, hoe kan ik het. meest en best van haar profiteren, doch hoe kan ik er een steentje toe bijdragen om haar groot en sterk te maken, zodat ik met zovele anderen trots op haar kan wezen. Daarom, jeugdleiders, tracht uw discipelen idealen bij te brengen. Weet hen ervan te doordringen, dat het een eer is lid van deze thans 55-jarige te mogen zijn. Leer hen trots op hun club te zijn, mits zij zelf ook naar vermogen hun - zij het ook nog zo bescheiden - deel tot haar succes hebben bijgedragen. Niet trots op traditie en historie waaraan zij part noch deel hebben gehad, doch trots op het heden waarin zij zelf actief kunnen zijn. Traditie en historie hebben alleen waarde als element in de opvoeding tot flinke A.F.C.-ers in die zin, dat zij zich overeenkomstig die traditie en historie leren te gedragen. Het is zonder meer duidelijk, dat je daarvoor in de eerste plaats jongens met aanleg en liefhebberij voor voetbal moet hebben, want het succes van een voet balclub kan uiteraard alleen door voetbal worden ver kregen De rest kun je ook in een kienclub of iets der gelijks beleven. Nu denk ik ineens aan het vierde elftal, dat tweede Kerstdag volkomen onnodig met 10 man met 2-3 heeft verloren. Kijk, dat is ergerlijk. Een fout in de orga nisatie, of men werkt met knapen, die verdraaid wei nig voor hun club over hebben. Niet dat het mij onmo gelijk is aan te nemen, dat ze die dag verhinderd wa ren, doch vooral gezien de zwakke positie van het vier de, ergert mij de lamlendige geest, welke uit dit feit kan blijken. Ik zeg KAN, want ik ken de feiten niet, maar het is jammer wanneer door onvolledigheid kost bare punten verloren gaan. De geachte lezer zal hebben gemerkt, dat ik mij er van heb onthouden om hoogtepunten of personen uit onze aan ups en downs zo rijke geschiedenis tot onder werp van mijn jubileumsbeschouwing te maken. Onge twijfeld zullen anderen met bekwame pen deze voor U doen herleven. Zij hebben er trouwens ook uit hoofde van hun verdiensten recht op. Welnu, ik heb slechts getracht de geest van het ver leden even aan te duiden. Er is veel veranderd in de wereld en uiteraard ook in de voetbalwereld, en dus ook in A.F.C. De technische, materiële vooruitgang is enorm en de mens kan die niet meer bijhouden. Laten we trachten in onze A.F.C.-familie die waarden te be houden, waaraan de mens immer meer behoefte heeft, kameraadschap, vriendschap, offervaardigheid, plichts besef. Laten zij die met de leiding onzer club zijn be last zich tot eerste taak stellen, onze jeugd door mid del van ons onvolprezen spel deze deugden, deze gees telijke wapenrusting bij te brengen, niet het minst door haar te leren beseffen, dat als je iets doen wilt, je ook moet proberen het goed te doen. Als wij daarin slagen hebben wij deze jeugd een grote schat voor het leven meegegeven waarvan zij altijd pleizier zullen hebben. Daarom moge dit 55-jarig jubileum niet in het te ken van het verleden, doch in het teken van het heden en van de toekomst staan. Gelukgewenst, A.F.C.-ers! Dat onze club moge groeien en bloeien. I. H. GALAVAZI De familie F. C. T. van Dijk acht het een weemoedig voorrecht, in dè „A.F.C.-Schakel" de honderden leden van A.F.C., A.C.C. en A.B.C., die naar „Zorgvlied" ge komen waren om de laatste eer te bewijzen aan wijlen de Heer F. C. T. van Dijk, voor hun komst bijzonder hartelijk dank te zeggen. De Heer en Mevrouw G. J. N. Wijnand-de Jong geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon ANDRIES JOHANNES De Heer en Mevrouw L. N. Kalsbeek-Moleman geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon BERT De Heer en Mevrouw D. Disselkoen-Jansen danken hierbij voor de vele blijken van belangstelling bij de ge boorte van hun dochter ondervonden. 13

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 13