Hoe zalig als de V/eteranenkiel O ja? Ja zeker/ Het klokje van 'Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. We zaten ergens, zo heel gezellig. Waar dat was, doet er niet toe, maar ik weet wel, dat de gastvrouw een zeldzame engel van een veteranenvrouw was, die 's avonds om 8 uur 2 propvolle taxi's met A.P.C.-Vete ranen en vrouwen voor haar nuchtere deur kreeg, en ze nog accepteerde ook Pa zelf had eerst nog de strategische ingeving ge had, om bij een nachtwinkel te stoppen om een en ander in te slaan. Vanuit de taxi's zat het gespuis te becriti- seren, wat er allemaal bereidwillig ingepakt wier, want het tuig was hongerig. „Hei, je vergeet de póAéling!" riep een uitzuiger, maar Pa liet zich niet intimideren en rolde met 25 pakjes en zakjes de taxi binnen. We kregen allemaal zoiets druipends op schoot, het leek wel zuigelingenzorg. Aldus toegerust, rolden we dan in die nette straat uit de taxi's en kwamen met een bedrieglijk verguldsel van braafheid overgoten het gastvrije huis binnen stappen. Nou, daar ging dan ook alles vanzelf; bij een dergelijke samenkomst in clubverband, zit er nooit iemand verveeld te kijken. Een paar aanminnige dames waren in de keuken aan 't helpen, maar het leek wel prut, want toen de gastvrouw binnen was, gingen zij daar in die keuken een beetje pletten en hadden bolle wangen van de haringsla. Uiteindelijk voldeed het geheel bijzonder. Iedereen praatte geanimeerd met zichzelf of in de ruimte en deed zich tegoed aan wat er zo uit de lucht kwam vallen De veteranenmannetjes zelf hadden het grootste woord; gloedvolle redevoeringen, dreunende resoluties en soepele slokjes volgden elkaar steeds sneller op. Er werd een deputatie naar de telefoon afgevaardigd, om Ben te verwittigen, dat De Dapperen de héle winter zouden blijven voetballen, zelfs al sneeuwde het bak stenenAl betogende, liepen ze woest te ijsberen en zichzelf op hun borst te hengsten. Het was een mach tig en imposant schouwspel. Ongemerkt had ik een half pond mosselen verorberd, maar dat mocht geen naam hebben. De scheidsrechter, die er óók bij mocht zijn, had eindeloze praatjes, maar op 't laatst hóórden we hem niet meer. En toch was hij de verstandigste, die het eerst over naar huis gaan begon. Hij poogde comman ditaire vennoten voor een taxi te vinden, maar nie mand reageerde. Berustend bestelde hij tenslotte een vervoermiddel voor zich alleen. Tien minuten later stond er buiten een oud bankstel op wielen geduldig te wach ten, toen wij plotseling allen met Geppie meegingen. „Ha!" dacht hij, „dat wordt gezellig!" en stapte grosig als eerste in. Het wérd gezellig, inderdaad. De groot ste en dikste Veteraan plofte meteen op zijn schoot. Slechts zwak gekreet drong tot ons door, wat echter overstemd werd door ons voortdurend gehinnik van pret. Gezegd werd er niets, ie hoorde slechts: ho-ho-ho, ho-ho-ho!" en dat in alle toonaarden, het leek wel een canon van sopranen, bassen, alten en tenoren, de hele rit door. Karei ging van pret even verzitten, waardoor Geppie per abuis een beetje lucht kreeg. „Brengen jullie mij 't éérste thuis!! Oóóóh, die rotkarel!" Boèm! en weg was het stemmetje weer Omdat we uiteindelijk medelijden met Gep kregen, wilden we slechts tot het Leidscheplein van zijn gast vrijheid gebruik maken; dat stukje naar Normandie konden we trouwens zelf wel oversteken De taxi reed met Geppie verder, maar of hij het ritje geapprecieerd heeft, weet alleen de chauffeur, want die heeft met hem afgerekend EEN AANGETROUWDE Mej. A. v. d. Z. te A.: Ik heb laatst in een restaurant „switch-soep" gedronken. Kunt U mij ook zeggen, wat dat is? Antwoord: Switch-soep is soep met vijf balletjes ge hakt er in, die steeds van plaats verwisselen. Overi gens, en U zult het kunnen beamen, een reuze-soepie. Meneer J. M. te A.Kunt U mij een tip geven, welke tafel ik op de clubavond kan innemen, zonder door een commissie te worden verjaagd? Antwoord: Als U het zaaltje van het Stadion kent, zult U weten dat helemaal rechts in de hoek, een 80 m. van de ingang verwijderd, een klein vierkant tafeltje staat, waar gewone leden zonder enige functie onbe schroomd zich neer kunnen zetten, teneinde zich op clubavond te amuseren. Is ook dit tafeltje bezet, dan groepeert de rest zich gewoonlijk rond de wielerbaan. Zij, die geroepen worden om maandelijks hun literaire vruchten aan de A.F.C.-Schakel te vermaken worden er allervriendelijkst, maar toch bepaald wel dringend op gewezen om hun copy op de vermelde datum in te sturen, aangezien anders onvermijdelijk de dag zal komen, dat èn de redactie én de drukker zich snikkend in de Amstel werpen. En zoudt U dat nu werkelijk willen? 0

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 9