November: Veel regen en zw/are velden >.rs y*"'. T 3B Zaterdagmiddag-elftal iBegunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Doordat ons veld een paar maal afgekeurd werd, kwamen wij deze maand slechts twee maal in het veld. De eerste wedstrijd thuis tegen Volendam was niet erg best (1-2). Mijns inziens was een der redenen daarvoor dat we een paar weken niet gespeeld hadden. Doordat ook onze dekking te wensen overliet, kregen de Volen- dammers de prachtigste kansen waarvan zij er slechts twee benutten. Tegen de Spartaan uit werd er beter gespeeld, waar door wii dan ook een verdiend 2-2 gelijk spel behaal den. Zonder de andere spelers te kort te doen wil ik speciaal Wim en Paul complimenteren voor hun prima spel. Op het zware en lastige veld schakelden zij hun binnenspelers vrijwel uit, waardoor de Spartaan-voor hoede niet veel kansen heeft gehad. We hebben nu 7 pnt. waarvan we er 6 in uitwed strijden behaald hebben en thuis slechts 1. Het wordt nu tijd dat er thuis ook eens gewonnen wordt. G. t. H. Het zijn dit keer maar twee comp.-wedstrijden en één vriendschappelijke ontmoeting, die ik de revue zal laten passeren. Hilversum 2 uit was ik zelf niet van de partij, (daar ik mijn invallersbeurt voor 't eerste moest ver vullen. Jan Steensma nam de honneurs waar en was zo vriendelijk mij de bijzonderheden door te sturen. We telden zes invallers door verschillende omstan digheden. Het was een prettige wedstrijd. We namen de leiding door Jan de Waal, en Postmaa vergrootte deze voor rust tot 2-0. Jammer dat we deze voorsprong na rust weer moesten prijsgeven. Hilversum maakte gelijk en bij 2-2 bleef het. De wedstrijd tegen A.P.G.S. werd gebruikt om eens te experimenteren. Aad Velte- ma werd linksbinnen, en Jack Kikkert linksbuiten. Het ging prima, en we hadden een goede doelpuntenhonger; vijf goals werden er liefst gescoord, A.P.G.S. stelde er drie tegenover. Het was een leerrijke ontmoeting. Pret tig altijd om tegen deze politiemannen te spelen. Jam mer vanwege de overwinning dat het geen competitie gold. Blauw Wit 3 uit was al weer de eerste return ont- inoeting. Het veld was moeilijk door de voortdurende tegen. Het begin was voor ons, maar we konden er niet door komen. De vleugels werden te weinig in het spel betrokken; alles ging door het midden en daar liep het vast. Toch was 't ongelooflijk, dat we niet scoor den, zo'n belegering was 't af en toe. Na rust werd het spel steeds harder, en 't ging toen hard tegen hard. Poelemeijer werd er 't eerste slachtoffer van, door on geoorloofd doortrappen. Blauw Wit scoorde wel twee maal maar beide keren werd onze Ben zo bewerkt, dat de scheidsrechter niet anders kon doen dan de doel punten afkeuren. Ook wij maakten twee doelpunten, maar ook deze konden geen genade vinden bij de scheidsrechter. De tweede was anders dik de doellijn gepasseerd. Zo ein digde ook deze wedstrijd, net als de eerste ontmoeting, in 0-0. Wel frappant twee maal 0-0 tegen elkaar. Volgende keer hoop ik weer overwinningen te kun nen brengen. CAPTAIN JOOP Na een pauze van een week of drie, speelden we 20 November thuis tegen D.W.V. 5. Na een gewonnen toss, bleek reeds spoedig, dat ook deze wedstrijd, mits energiek aangepakt, winst zou kunnen gaan opleveren. En toen we, door Hans Kuggeleijn een voorsprong kre gen, speelden we 20 minuten iets te lauw, net vol doende echter om een 1-2 achterstand op te lopen. We schrokken wakker, beten weer fel van ons af en met de rust was de stand 2-2. In die rust hebben we elkaar beloofd, dat wij er voor zouden zorgen, dat D.W.V. na afloop zou kunnen gaan vertellen, dat het „mis" ge weest was. En na de hervatting is het mis gegaan voor onze tegenstanders. Hans voltooide eerst zijn hat trick en twee daarop nog volgende doelpunten bezegel den het lot van de Over IJ-ers. Met 6-2 zegevierden wij. Op deze wedstrijd terugziende, kunnen we zeggen: ach terhoede en middenlinie vervulden hun taak naar be horen (speciaal een woord van lof aan onze keeper, de junior Vogel en aan Eenman, die ons zo spontaan uit de nood hielpen en beiden een prima wedstrijd speel den). En de voorhoede was wel bijzonder in vorm, want de zes doelpunten zijn ons niet aangewaaid, maar wa ren de beloning van vaak zeer fraai spel. Voor menta liteit verdiende het geheel zeker een acht! De Zondag erop, moesten we voor de tweede maal ondervinden, dat het veld van C.N.F. zich beter leent tot waterlinie, dan tot voetbalveld. Wanneer we er ons voor de derde maal heen begeven, wordt het be stuur verzocht oliekleding uit te reiken. Wij hebben nu twee achtereenvolgende overwinningen geboekt. Na vijf nederlagen is dit geen reden om over te gaan tot het huren van een feestzaal, maar indien we doorgaan met het voortbrengen van dezelfde kwa- Iieit voetbal, geestdrift en saamhorigheid (geen van deze drie onderdelen mag „devalueren") behoeven we niet tegen het verdere verloop der competitie op te zien. Laten we echter waken tegen een ongemotiveerde hoerastemmïng. En herinner je jezelf iedere Zondag bij het betreden van de kleedkamer aan onze afspraak: als vriendenkring, als team te gaan spelen, met alle krachten die je ter beschikking hebt voor de kleuren, die je gekozen hebt, de kleuren van A.F.C. SPILLETJE Reeds enkele jaren hebben wij getracht een Zater dagmiddag-elftal aan de A.V.B.-competitie te doen deelnemen, doch steeds moest het team teruggetrokken worden door gebrek aan belangstelling. Dit jaar is er echter ruim voldoende deelname, zodat in October vier en in November reeds drie wedstrijden gespeeld kon den worden. Allereerst ontmoetten wij de Amsterdamse Doof stommen Sportvereniging op ons eigen terrein. Door een productieve voorhoede boekten wij de eerste zege met 6-2 en een week later tegen G.H.B. (Buhrman Pa pier) was die voorhoede niet zo in vorm, waardoor wij met de rust met 1-0 achter stonden door een ongeluk kig schot in eigen doel. In de tweede helft werden drie dikke fouten in de achterhoede afgestraft met even zo veel doelpunten, waar tegenover onze aanval slechts 2 goals kon stellen; wij verloren dus met 4-2. De Zaterdag daarop werkte het weer niet erg mee en de stromende regen maakte het verblijf in de wei niet bepaald aangenaam. Onze jeugdige tegenstanders C.S.C.A. uit Bovenkerk wisten zich betere kansen te

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 2