Hoe kunnen u/ij slagen? Terugblik Drinkt Heinekens Bier Het MEEST getapt! Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. am i—a—W Velen in en buiten onze vereniging zullen zich af vragen, hoe het mogelijk is, dat A.P.C. er niet in slaagt het „voetbal-dorado" te bereiken, terwijl de reserve- en jeugd-elftallen jarenlang met succes hierin wel slaagden. Wat onze reserves betreft, stonden we dus wel aan de top van het Nederlandse voetbal, een prestatie die slechts door drie of vier andere vereni gingen in Nederland geëvenaard werd. Vanzelfspre kend waren deze anderen wel eerste klasser, om niet van Hoofdklasser te spreken. Waar we dus in dit opzicht wel succes hadden, stelt het dubbel teleur, dat we aan de andere kant, voor wat het eerste elftal betreft, gefaald hebben. Waarom vvy niet? We hebben gelijk met Blauw-Wit, Zeeburgia, Vole- wijckers, D.W.S., enz. in de tweede klasse gespeeld. Het is deze verenigingen wel gelukt hierboven uit te komen, terwijl hun reserve-elftallen zeker niet sterker waren. Totdat het vorig seizoen ons inplaats van een kampioenschap van het eerste elftal, een degradatie van het tweede en bijna ook van het vierde elftal bracht Een gebeurtenis, waaraan niet genoeg aan dacht kan worden besteed. Ergens moeten we dus hebben gefaald. Het zou in teressant zijn hierover te discussiëren, maar nuttiger lijkt het mij de reden van dit falen op te zoeken en hiervoor gezamenlijk een remedie te vinden. Heel in 't kort wil ik hier mijn zienswijze weer geven met de bedoeling ook de mening van anderen te vernemen, opdat wij de weg zullen vinden A.F.C. daar te brengen, waar wij haar zo graag willen hebben. Steeds heeft het ons aan een behoorlijk aantal uit gesproken eerste-elftalspelers ontbroken. Om te begin nen zullen we ons dus niet ieder jaar opnieuw op het kampioenschap van dat elftal moeten spitsen. Driejarenplan We zullen ons moeten gewennen aan de gedachte, dat zulks pas over enkele jaren mogelijk kan zijn. Ge zamenlijk zullen we aan dit driejarenplan moeten wer ken. Een belangrijk punt is de specialisatie van onze jeugd en dan alleen nog onze veelbelovende jongeren. De practijk leert ons dat elk jaar weer met zoveel en thousiasme over het Junioren-elftal en speciale Junio ren gesproken wordt, dat de toehoorder visioenen van a.s. „Internationals" krijgt, terwijl de practijk ons en hun steeds weer teleurstellingen bezorgt. Een belangrijk punt is, dat we uit deze jongens halen wat er in zit. Zulks is alleen dan mogelijk als we ze veel in de gelegenheid stellen om te voetballen. Hier voor is dus samenwerking nodig, tussen trainer (liefst met assistentie), jeugdcommissie, commissie A en commissaris van materiaal (Bestuur). Het Bestuur zal dus t.a.v. zijn velden en het voor de training beschikbaar gestelde materiaal een royaal gebaar moeten maken. Verder zullen we één lijn moeten volgen bij overgang van de Junioren naar de Senioren. De werkelijk veelbelovende ex-Junioren worden aan de commissie A doorgegeven, die ze dan b.v. in het vierde elftal opstelt, waarna geleidelijk promotie kan volgen, waarbij men beter een maand te laat dan een week te vroeg kan zijn. Te velen zijn reeds door een te snelle promotie voor goed verloren gegaan. Als uit de Junioren na deze intensieve training en geleide pro motie per jaar één werkelijke eerste elftalspeler naar voren komt, is onze toekomst verzekerd. ADé Het ware mischien beter geweest, dat dit niet ge schreven behoefde te worden, maar ik moet iets recht zetten. Dat dit nog niet gebeurd is, duid ik niemand euvel. Integendeel, zoals alles nu gelopen is kunnen wij tevre den zijn. Ik ben hiervoor dankbaar en ik twijfel er niet aan dat velen, die het goed menen met A.F.C., dit ook zullen zijn. Ik ben mij bewust, dat velen Uwer het waarom van dit artikel zullen ontgaan. Ik hoop zelfs dat dit het geval zal zijn, ik zou niets liever wensen. Zij, die wel de strekking hiervan begrijpen, zullen het 'zich wel kunnen indenken waarom ik deze regelen schrijf. Onze A.F.C. heeft een geschiedenis van bijna 55 jaren. In deze periode hebben wij successen op veler lei gebied behaald maar wij hebben ook zwarte blad zijden in het A.F.C.-boek moeten schrijven. Op verschil lende wijzen zijn velen, die deze successen hebben hel pen behalen, gehuldigd geworden. Zij, die een zwarte bladzijde moesten helpen omslaan, timmerden niet aan de weg, zij deden hun plicht zonder meer. In het A.F.C. geschiedenisboek, in Schakels en in notulen van vergaderingen zult U de namen vinden van degenen, die succesrijke en belangrijke prestaties voor A.F.C. hebben verricht, uitvoerig toegelicht om de kracht en het bijzondere karakter van A.F.C. te laten weten aan hen, die later hieruit hun steun kunnen vin den om de naam van A.F.C. verder uit te dragen. U zult ook de namen vinden van hen, die minder prettige zaken hebben moeten helpen regelen en oplossen zon der dat op deze zaken -uitvoerig wordt ingegaan. Dat is goed. Een paar jaren geleden werd er in het geschiedenis boek van A.F.C. een zwarte bladzijde geschreven. De ingewijden zullen zich dit nog wel kunnen herinneren en weten ook nog wel dat wij toen met zorg de komen de tijd tegemoet gingen. De geschiedenis van A.F.C. zou niet volledig zijn als de namen van hen, die meege holpen hebben deze zwarte bladzijde geruisloos te doen omslaan, in de vergetelheid zouden verloren gaan. YVim van Teunenbroek en Chris Kuggeleijn Sr., in de aanhef van dit artikel heb ik geschreven, dat ik mij met een zekere schroom aan het schrijven heb gezet. Met schroom, omdat ik het over jullie moet hebben terwijl ik weet, dat jullie je werk zonder veel ophef hebben verricht, omdat jullie hierop niet gesteld zijn. Jullie zijn niet wat men zo graag „oude A.F.C.-ers" noemt. Maar jullie hebben op waarachtige wijze mee geholpen, dat A.F.C. zijn eer en goede naam heeft weten te handhaven. Geheel in jullie lijn zwaai ik jullie geen lof toe, ik zal niet meer woorden gebruiken dan in het kort te zeggen dat A.F.C. julle dankbaar is en ik in het bij zonder. GERARD.

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 9