Meditatie Haat vooRneveló 5 UttClt 't voetbalveld regeren, Uw fietsen repareren. v. Tuyll v. Serooskerkenplein I Telefoon 91590 "Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. In de vorige verschijning van ons blad heeft het over zicht van het vijfde geschitterd door afwezigheid. Een samenvatting van de tot voor 14 dagen geleden ge boekte resultaten van dit elftal kan echter zeer kort zijn. Er werden vijf wedstrijden gespeeld en verloren met alle narigheden van dien. Het ergste was nog, dat minstens drie, zo niet vier nederlagen te danken zijn geweest aan eigen schuld, aan het gemis aan enige wilskracht, want werkelijk, al onze tegenstanders wa ren, met één uitzondering, niet sterker dan wij. 23 October zouden wij aantreden tegen C.N.P. II uit. Moeilijk was de eerste en laatste beslissing van de scheidsrechter op deze middag echter niet; hij keurde het „bassin" af en zo konden wij ons huiswaarts spoe den om ons te verschonen. Maar ook deze middag was er weer iets niet in de haak bij ons. Wij stonden er met zeven mensen, terwijl het veld niet door de Bond was afgekeurd. Net zo goed en gemakkelijk als de zeven aanwezigen te weten waren gekomen, dat de scheids rechter het veld ging keuren, hadden de thuisblijvers dit kunnen vernemen. Indien de arbiter had besloten (zoals zovelen die middag gedaan hebben!) om toch te laten beginnen, hadden wij twee strafpunten opge lopen. Lid zijn van A.F.C. geeft rechten, meer dan één, maar probeer niet van iedere plicht af te komen. Maar al te veel lieden denken nog steeds, dat wanneer zij van plan zijn hun diploma te gaan betalen, zij het recht „gekocht" hebben om te doen en te laten wat hun per soonlijk het prettigst voorkomt. Deze mensen kunnen A.F.C. een grote dienst bewijzendoor te bedanken voor hun lidmaatschap! (Zeer juist. Red.) Herstel Onder geheel andere omstandigheden begroetten wij de week daarop op ons veld het nog ongeslagen TIW II. Na het winnen van de toss begonnen we onmiddellijk goed te voetballen tegen een vrij stevige wind in. Reeds in de eerste helft waren wij onze tegenstanders de baas en uit één van onze talrijke goede aanvallen bezorgde Weijers ons de leiding. Achter zat het „pot dicht", mede door de belangrijke versterking van Van Driel onder de lat. Hoopvol begonnen we, gesteund nu door wind en de 1-0 voorsprong, de tweede helft. Maar deze was geen 10 minuten oud of T.I.W. maakte fraai gelijk. Het volgende kwartier bewezen we tegen deze tegenslag opgewassen te zijn en toen we een straf schop toegewezen kregen, benutte Chiel deze, na dat hij zelf letterlijk (en de penalty figuurlijk) enige voeten in de aarde had. Deze 2-1 voorsprong hebben we stug en met succes verdedigd. Maar mogelijk evenveel vreugde als van de eerste overwinning hadden we van het feit, dat deze punten behaald waren door een eensgezinde ploeg, die het veld was ingegaan met het plan om er voor te „knokken". Dit is de enige manier om tot resultaten te komen en als wij dat Zondag in, Zondag uit doen, kunnen we ervan overtuigd zijn, dat bij het verschij nen van de volgende Schakel een belangrijk gedeelte van onze huidige achterstand is weggewerkt. SPILLETJE Er heeft me van de week een A.F.C.-lid door de tele foon met „Dame" aangesproken. En nu vind ik het opeens heel erg moeilijk om een stukkie te schrijven, want het Dame-zijn brengt loodzware verplichtingen met zich mee. De hele avond zit ik al te tobben met wat ik allemaal niet mag schrijven, en nog staat er niets op papier. Ik wilde boudweg iets keurigs uit de Libelle overschrijven, maar die tip van Mevr. F. (wij danken haar voor deze goede raad!) om een klontje boter bij het aardappelwater te doen, lijkt me óók weer niet zo énig voor onze Schakel Stapelgek word ik ervan! Over Dick Bessem durf ik niet meer te schrijven, hij wordt beslist kwóód als ik over die zwemmerij begin! En het was toch zo aardig! Al die sport-officials aan het afzwemmen. Het ging heel plechtig: daverende namen werden afgeroepen, fotolampen flitsten. Ach ja, zo'n shownummertje heb ben ze met basketball ook al eens uitgehaald. Dick nam op zijn beurt een stoere duik, maar kwam terug om zijn pijp op de kant te leggen. Mijn plons niet meege rekend, was het hele basin gevuld met de roem van Neêrland's Sportwereld en alles poogde dapper een baantje schoolslag te trekken. Als je 't mij vraagt, leek het wel gehè,kt, zo vol was het. Jacques Kohier, die alles van waterpolo afweet, vond het veiliger, om naast de Minister gezeten, toe te kijken. Plotseling moesten we draaien en op de rug verder. Daór begon de ellende pas goed: met de regelmaat van een klok kreeg ik de voeten van mijn voorganger op m'n knar gestampt, en alles wat nog niet blauw was, maakte nu een kans. Ik zag Dick zwoegen, en gaf hem stiekum zetjes. Er werd geleden en gestreden, het was zwemmen of verzuipen, maar we hóófden het! Nu kwam onze grootste stunt: watertrappen met vingertjes in de hoogte. We waren dapper aan het hup pelen in het water, maar Dick hing te tobben met een geknapt elastiekje en kon niet bij z'n handen. Ik vond het maar griezelig en bleef een beetje uit de buurt. Maar toch sneu voor hem, dat gehijs (in Kopenhagen had hij óók al zo'n pech Toen de examinator hem gebood: „Menéér, handen omhoog!", heb ik maar met mijn tenen langs Dick z'n oren gewapperd en hij slaagde Cum Laude; z'n eer was tévens gered EEN AANGETROUWDE. 3

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 3