October: Niet grandioos, maar prijshoudend 1 2 begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 2 Van de wedstrijd tegen Alcmaria Victrix op ons eigen veld valt niet veel goeds te vertellen. Alcmaria speelde beter en vooral met meer geestdrift en zodoende mochten we niet mopperen met de 0-1 nederlaag. Toch was deze nederlaag weer een „echte nederlaag voor A.F.C.", want dit is niet de eerste wedstrijd, die wij verloren, hoewel wij dikwijls technisch beter waren, maar het niet in doelpunten konden uitdrukken. De volgende tegenstander was Vriendenschaar, die precies gelijk met ons stond; gevaarlijk dicht bij de onderste plaats. Waar vele A.F.C.-ers zo lang op ge wacht hadden, gebeurde: we wonnen met 2-3 na lange tijd achter gestaan te hebben met 2-1; twee goede doel punten van Koen Colijn brachten ons ten slotte de twee punten. De laatste overwinning, die wij behaalden, was in de bekercompetitie tegen Limmenmaar de eerste overwinning is er en het wordt tijd dat er spoedig meer zullen volgen. Daar de thuiswedstrijd tegen Volendam werd afge keurd, moesten wij in de Domstad de strijd aanbinden tegen U.V.V. Wij troffen het niet daar Gerrit ter Horst en Henk Sonnevelt verstek moesten laten gaan we gens ziekte en verplicht waren de uitslag via de radio te horen. En die uitslag was 0-1 in ons voordeel. Het was een aardige en snelle wedstrijd. De rust ging met blanke stand in en na de rust golfde het spel weer snel op en neer. Door een penalty, die feilloos door de zich zeker voe lende Gerrie Stallman werd benut, kwamen wij aan de leiding, die door flink verdedigen werd behouden. Even kwam de overwinning nog in gevaar toen wij twee minuten voor tijd een penalty tegen kregen, maar Joop Zimmerman hield het schot uit zijn heiligdom. Het was een goede wedstrijd en vooral de midden linie kweet zich uitstekend van haar taak. Voor het begin van deze wedstrijd werd nog een mi nuut stilte in acht genomen en wel wegens het feit, dat onze trainer, de Heer Booth, was overleden. Dit betekent voor de A.F.C. een groot verlies en voor al voor de elftallen van het eerste tot en met het laag ste adspiranten-elftal. Hij was een vriend voor allen, en de raadsman van vele spelers. Wij, spelers, die met hem getraind hebben, zullen een mooie herinnering aan hem bewaren. Dat hij ruste in vrede. J. Cl. Bij de aanvang van dit stukje voor onze November- Schakel zou ik graag 't één en ander willen rechtzetten, over hevig commentaar wat ik mocht ontvangen over mijn vorig stukje omtrent 't ophemelen en verafgoden van één speler. Het is nooit mijn bedoeling geweest om spelers in de hoogte te steken, die het in 't tweede elftal der A.F.C. goed deden. Maar ere wien ere toekomt. En zo dacht ik er ook over toen ik vorige keer mijn copie voor de Schakel schreef. Veel reden tot juichen is er anders voor ons niet. R.C.H. II thuis was een snelle wedstrijd. De Racing beschikt over behoorlijke reserve's. Toch hadden wij zelf voor de rust de beste kansen, maar jammerlijk slecht schieten belette ons een voorsprong te nemen. R.C.H. nam met een mooi doelpunt de leiding. W. de Jonge maakte voor ons gelijk. Na rust was R.C.H. sterker en even voor tijd resumeerde dit in een tweede doelpunt. Zo hadden we dan onze eerste nederlaag te pakken. Het was spijtig maar volkomen verdiend. Elinkwijck II uit bracht ons met verscheidene inval- lars in 't veld, aangezien er invallers voor 't eerste geleverd moesten worden. Het was een rommelige, har de wedstrijd. Het spel van verschillende Elinkwijck- spelers, was wel zó hard, dat enkele spelers van ons liever een straatje omgingen. Een te weifelende lei ding was oorzaak, dat dit de gehele wedstrijd voort duurde. We waren weer niet gelukkig; vóór rust weer de beste kansen, maar één uitval van de tegenpartij en we stonden achter. Na rust probeerden we deze achterstand in te lopen, riskeerden iets te veel en het werd 3-0 voordat eindelijk Janbroers er in slaagde de achterstand te verkleinen. Het werd tenslotte 4-1 en daarmee moeten we deze wedstrijd maar zo gauw mo gelijk zien te vergeten. K.F.C. III uit werd onder abnormale omstandigheden gespeeld. Het veld was met plassen bezaaid, en tot overmaat van ramp, begon 't bij de aanvang nog te regenen ook. Onze nieuwe aanwinst Woudstra weerde zich geducht maar kon ook niet verhinderen, dat we met rust met 1-0 achter stonden. In de tweede helft, na tien minuten spelen, 2-0, door een onvergeeflijk stomme opstelling van onze achter hoede bij een indirecte vrije schop van K.F.C. III. Het bekende muurtje werd gevormd, maar de bal werd netjes naar een vrijstaande speler gedirigeerd, die hem meteen inschoot. Dit was toch wel te erg. De jongens werkten allemaal als paarden en Woudstra smaakte het genoegen om met twee schitterende doel punten de stand gelijk te maken. Even voor tijd vroeg men aan de scheidsrecher hoe lang nog. Antwoord: „Nog vier minuten pijnlijden, heren." Een waar gezegde in deze wedstrijd. Drie minuten voor tijd werd onze winnende goal ge boren; wederom was Woudstra de maker. Hij kon zich met al die juichende medespelers, die hem omhelsden en als 't ware aan hem hingen, nauwelijks voortbewe gen. Er werd vooral na rust door iedereen ontzettend hard gewerkt. Over geluk hadden we anders niet te klagen. Vrouwe Fortuna lachte ons steeds minzaam toe. De week daarop weer uit en wel U.V.V. II. De com binatie was wel aardig, eerst U.V.V. IIA.F.C. II, daarna de eerste elftallen tegen elkaar. Dat wij er zo slecht zouden afkomen, hadden we niet gedacht. U.V.V. II was agressiever en speelde makkelijker, het ging bij ons alles te stroef. Individueel werden er aar dige staaltjes weggegeven. Dick Disselkoen, die weder om van de partij was gaf enige van zijn venijnige scho ten weg, maar 't mocht niet baten. Met rust stonden we al met 3-0 achter; misschien geflatteerd maar dat zat er in. Na rust probeerden we 't getij te doen keren, maar 't werd 4-0. Een penalty werd zelfs gemist en er werd er ons nog één onthouden. Even daarna een mooie kop bal van Janbroers tegen de lat, toen nog een bal die over de doellijn bij U.V.V. zou zijn geweest, het bleef tegen zitten. Het werd 5-0 en daar moesten we genoe gen meenemen. Een eresaluut aan de U.V.V.-reserve's voor hun pri ma spelopvatting en het lesje, dat ze ons gaven. En toch popelen we er al naar om in Amsterdam revanche te nemen. We moeten nu geen punten meer verliezen, om niet te veel achter te raken. Trainen en nog eens trainen jon gens, zij het parool, ik hoop volgende maal gunstiger berichten te laten horen. Wij hoorden vandaag het ontstellend bericht, dat onze trainer Booth Is overleden. Wij verliezen in hem een goed trainer en A.F.C. vriend. Dat hij moge rusten in vrede is ons aller wens. CAPTAIN JOOP

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 2