Van onze hope en toekomst voor Militairen en Burgers! ACTUEEL - ONTWIKKELEND - ONTSPANNEND TSegunstiging van onze /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Eerst een goede raad aan allen, die nooit een wed strijd onzer jeugd-elftallen bijwonen: U doet Uzelf te kort, U moet ook eens komen! Ondergetekende kan hierover meepraten. Minstens tien jaar zag ik geen minuut jeugdvoetbal en sinds de jaarvergadering is de plicht, die mij daar opgedragen werd, in een groot ge noegen veranderd. De activiteit en het enthousiasme van onze commissie en vooral van de jeugdleiders moge U als onderstreping van onze raad aanvaarden. De prestaties. Eerlijk gezegd hebben we U nodig, omdat Uw be langstelling onze jongens zeker tot groter prestaties zal brengen. En 't is best de moeite waard: junioren II en adspiranten II en IV doen het prima. Eerstgenoemd elftal staat 10 punten uit 6 wedstrijden en de andere teams zijn nog ongeslagen. W'e zagen onze tweede junioren tegen Spartaan II en Zeeburgia II. Zonder O. ten Kate en met een gebles seerde H. Huisman werd Spartaan zijn eerste neder laag toegebracht (2-1). Nadat we uit een scrimmage met 0-1 achterkwamen, ging Spartaan hoe langer hoe meer verdedigen. Captain Van Halm stuwde zijn jon gens goed naar voren en D. v. d. Helm en B. Beren- doen scoorden. Hier zagen we, wat goede stemming vermag. Jammer, dat ons elftal de volgende week zo ver zwakt moest uitkomen. Z.S.G.O., dat één verliespunt had, nam ons daarmee de eerste plaats af, maar die komen nog bij ons. Zeeburgia II werd op normale wijze met 4-1 gesla gen. Bertus Berendsen viel in en maakte drie goals. D. Frisch schoot een uittrap direct in. Wat denkt U van adspiranten II: Volewijckers II (0-3), Spartaan II (1-1), Ajax II (0-0) en D.W.S. II (0-1) alles uit, werden ongeslagen doorstaan. Ze zullen eens thuiswedstrijden moeten krijgen en dan verwach ten wij, dat U door Uw aanwezigheid aan onze hulde wil meewerken. Adspiranten IV doen het misschien nog beter; die zijn nog zonder puntenverlies. Voor die „IV" moet U Uw neus vooral niet ophalen. Het is ons EERSTE elf tal van adspiranten tussen 12 en 14 jaar. Die jongens kunnen niet helpen, dat de „A.V.B.", ondanks admini stratieve en vooral psychologische wenselijkheid, nog geen nieuwe naam voor deze categorie heeft kunnen bedenken. Zij sloegen S.C.A. n met 4-1, A.W.V. II met 0-10, Aalsmeer IV met 2-0 en Ahrends in met 0-2. To taal 18-1! Zullen we het dan nu maar meteen over de slecht ste resultaten hebben? Adspiranten V zijn nog zon der één punt en verloren van Ajax VII met 7-0, van Spartaan V met 8-0, van Swift VII met 5-0, van D.W.S. IV met 7-0, van Blauw-Wit V met 6-0. Toch is keeper Bob de Boer niet slecht. „Dit elftal is te hoog inge deeld", zei collega v. d. Hurk mij half September; dus vóór deze slachtingen. Niet gek gezien! Adspiranten VI, ons Zaterdagmiddagelftal, heeft nog steeds 1 punt. Van D.W.S. V (1-6), Rapiditas III (3-1), Blauw-Wit VI (20-0) en A.M.V.J. II (1-4) werd ver loren, maar ze sloegen onze welpen met 4-1. Adspiranten III hebben nog steeds 2 punten. Zij ver loren deze maand van Swift IV (4-3), Aalsmeer (1-6) en A.W.V. (4-2) Junioren III hebben geen geluk. Ontwaakt (0-4), O.V.V.O. II (4-2) en B.P.C. (4-2) snoepten voor hun neus de punten weg, doch toen zij eens zouden gaan winnen, bleven T.I.W. II en S.M.C. weg. Resteren nog twee topelftallen: Adspiranten I her stelden zich goed: Na de derde nederlaag in successie tegen D.W.V. (3-0) werden Z.S.G.O. (6-0) en Swift (3-0) geslagen, terwijl Watergraafsmeer uit, na 2-0 achter, nog een punt ontfutseld werd. Ter overpeinzing. Junioren I, op papier sterk, een kring van vrienden, vallen ons tegen. Wel wonnen zij van Amstelzwaluwen (0-6) en D.E.C. (7-0) en weerstonden Volewijckers (2-2) uit, maar R.K.A.V.I.C. werd gestaakt toen zij al 3-0 achterstonden en V.V.A. werd verloren (5-2). Behalve tegen D.E.C., zagen we ze de eerste helft te gen V.V.A. Naar mijn mening mankeert er iets in dit elftal. Het bevat prima voetballers en ook de hou ding tegenover medespelers, tegenstanders enz. laat practisch nooit te wensen over. Maar de strijdgeest is in voorhoede en in kanthalfs te klein. Zonder iets un fairs te wensen, wijs ik erop, dat het woord „voetbal wedstrijd" zegt, dat er gevoetbald en gestreden moet worden. Dat voetballen gaat best, maar wat het strij den betreft, kunnen we slechts over de vier achterspe lers tevreden zijn. Fel spelen uit zich in sprinten, hard schieten, moeilijk gepasseerd worden, snel herstellen en daar zit ons tekort. Die felheid van het team moet voortkomen uit de felheid van elf afzonderlijke spelers. Iedere speler, die het veld betreedt, moet in de stem ming verkeren van: „Ik zal hem eens van katoen ge ven" en hij moet zorgen, dat hij de gehele wedstrijd in die stemming blijft. Die katoen moet overigens sportief zijn. Weet je, wat zo voordelig is? Voetballen mislukt nog wel eens, doch „knokken", dat in voetbaltaal niets met boksen te maken heeft, kan altijd lukken, als je maar op jezelf past! Die elf junioren zorgen wel alle elf voor de goede stemming, doch moeten ook alle elf voor de goede strijdgeest gaan zorgen. Neemt een voor beeld aan Henk Kappel of Ger Stallmann! Jullie maakt er teveel een artistieke schepping van, doch jullie wordt niet op schoonheid van spel, maar op goals beoordeeld. Denkt hier eens over en aanvaardt dit van een vroe gere keeper. Iedere keeper moet het devies „over mijn lijk" hebben, anders was hij nooit in een elftal geko men, omdat hij een waardeloze keeper zou zijn. Tenslotte nog de clubavond op Maandagavond onder de Eretribune van het Stadion. Die is voor alle junioren toegankelijk en zij zijn er welkom. Hun schoolwerk is dan natuurlijk af en om een uur of tien opkrassen. A.F.C. is een voetbalclub en nog iets en dat laatste kun je dikwijls op clubavond vinden. Dr. M. VAN DRIED ADRES: VAN STOLKLAAN 3, "s-GRAVENHAGE BANKREKENING: NED. HANDEL MIJ N.V. TEL. 553356 AGENTSCHAP GRAVENHAGE GIRO 68585 Ook als Advertentie-medium voornaam Militairen f 1.50 Abonnementsprijs: -=per kwartaal Burgers f3.— 10

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 10