Voetbal in Engeland ©nnfet Heinekens TBier Het MEEST getapt! 13egunstiging van onze /Idverteerdcrs, houdt de Schakel in stand. Uit de dag- en sportbladen heeft de geachte lezer elke week het nieuws uit het land van „King Soccer" kunnen lezen en zo breng ik dus geen nieuws met te vermelden dat Wolverhampton Wanderers in de eerste divisie met 17 punten uit 9 wedstrijden leiden; Liver pool staat 2 met 13 punten uit 9 wedstrijden; het „steen"rijke Birmingham staat onderaan met slechts 4 punten; Huddersfield één na laatste met 6 punten. In de tweede divisie leidt Tottenham Hotsfour met 16 punten uit 9 en Sheffield Wednesday is tweede met 13 uit 9 wedstrijden. In deze divisie staat Plymouth Argyle laatst. Ondanks de onthullingen van Joe Hulme (zie onder) dat het „rommelt" in de gelederen van Tottenham Hotspur, gaan deze uiterst populaire Londenaars thans aan het hoofd van de tweede divisie. Schijnbaar „doet" de nieuwe manager het toch nog wat beter dan de oud-Arsenal speler. Het verhaal (overgenomen uit 'n Londense Zondags krant) luidt als volgt: Men zal zich de naam van Joe Hulme nog wel her inneren uit de jaren van vóór de oorlog, toen hij voor Middlesex cricket speelde en voor de Arsenal. Vijf keer kwam hij in een Cup-final uit en negen keer voor En geland. Derhalve geen kleine jongen! Na het beëindi gen van zijn loopbaan als speler, was hij drie jaar manager van Tottenham Hotspur. Aan het einde' van het vorig seizoen werd Hulme plotseling ziek, een op name in een ziekenhuis was noodzakelijk en kort na zijn operatie kreeg hij van de directie van Tottenham zijn direct ontslag! Dit was natuurlijk hoogst onpret tig voor Hulme, want het was hem gelukt de' Spurs tot aan de top van de tweede divisie te brengen. De direc tie van de Spurs nam nu de leiding geheel in handen en beval o.m. dat de spelers zich niet alleen des morgens, doch ook des middags voor de training moes ten melden. De spelers vergaderden, verzochten een onderhoud met de directie en wezen er op dat een dubbele training niet meer volbracht kon worden daar zij zowat (aan het einde van het seizoen) uitgespeeld en op waren. De directie moest toegeven, doch mede door het ontslag van hun manager, hetwelk een diepe indruk op de spelers gemaakt had, was plotseling de gang uit het elftal geraakt en ging de promotie', zij 't op z'n kantje, verloren! De onthullingen van Hulme geven nu toch wel een andere kijk op een manager's zorgen, want elkeen wist niet beter of Hulme had een salaris van 2.000 (Tot tenham maakte in 1947-'48 'n winst van 49.000). Dat plotseling ontslag zat Hulme dermate dwars, dat hij de liefhebbers voor zijn baan nu waarschuwt, dat het in werkelijkheid geen „vier cijfers"-betrekking geweest is. „Ik ben n.l. begonnen met 3 op kantoor bij de Spurs, later werd het 6 en in 1946, als manager werd het salaris 10 per week. In 1946-'47 werd het salaris op 750 bepaald met de mededeling dat als de Spurs zouden promoveren, het salaris verhoogd zou worden. De meeste managers krijgen hun reis- en andere on kosten vergoed. Ik niet en bijeen heeft het mij in die drie jaar 300 gekost." „Na mijn ontslag heeft men op kantoor van de Spurs uitgerekend, dat ik op m'n basisjaarsalaris 12 sh. per week te veel ontvangen had. En nu ontving ik on langs een schrijven om het te veel betaalde maar terug te geven! Ik had met alles genoegen genomen, geen woord over m'n ontslag gerept, maar die terugbetaling van die paar shillings (tegenover een winst van 49.000) zit me erg dwars en vind ik zo „klein", dat ik thans deze handelswijze bekend meende te moeten maken." Engeland's vernedering. Op 21 September j.l. vond de eerste interland ontmoeting plaats op Eve'rton's terrein te Liverpool, tussen Engeland en Eire. Eire won met 2-0! De kansen verhouding stond zowat 8 tegen 1, doch Tommy God- win, de goalkeeper van Shamrock Rovers (klinkt dat even echt Iers!) weigerde ook maar één foutje te ma ken, niettegenstaande zijn doel soms minuten en mi nuten lang onder hevig bombardement van de Engelse voorhoede stond! Door deze show plaatste Godwin zich met één klap in de 30.000 transferklasse! Enige En gelse voorhoedespelers devalueerden aanzienlijk (zon der hulp van Cripps!) Carey, een back van Manchester United, speelde als 'n duivel voor Eire en lang voor tijd moest Pye, de centervoor van de Wolves, zijn meerderheid erkennen. Nu roept de Engelse sportpers om Tommy Lawton maar weer op te stellen, evenals Matthews van Stoke als rechtsbuiten. Beide spelers zijn een stuk de drie kruisjes voorbij. En eens moest de Engelse keuze-com missie het toch met jongere spelers proberen! Intussen was dit Eire's eerste overwinning op Enge land op vreemde grond behaald. Een geweldige ver rassing voor de Ieren; voor Engeland een ongekende vernedering. Het Deense nationale elftal verloor te Portsmouth met 6-2. Het Deense spel was veel te langzaam en minstens een tempo lager dan dat van Portsmouth. In de wedstrijden, die op 17 September j.l. gespeeld werden, moesten er in totaal 15 strafschoppen wegens ruw spel toegewezen worden. Henry Pearce, een der beste Engelse referees, prees het faire spel tussen Huddersfield en Portsmouth. Een uitzondering, want ruw, tevens gemeen spel, is tegen woordig schering en inslag. Mocht het Engelse elftal voor de World Cup naar Rio de Janeiro vertrekken (in Juni 1950), dan zal men minstens twee weken een bijzondere training instellen. Tegen de Racing Club van Buenos Aires, die in De cember a.s. onder meer tegen de Wolves en Portsmouth spelen (uitgerekend in December als door kou, regen en mist de velden als „pap" zijn) zullen deze Zuid- Amerikanen het ook tegen een all-England-team moe ten opnemen. Wembley zal wel het terrein van de strijd worden. Als onderdeel van de training beschouwt men ook nog de uitwedstrijden tegen Portugal en België. Prosit! P.J.L. 8

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 8