AF.C.-ers, Adressen Indïë. ÖKty. kandvu-ehk Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. was buiten werking gesteld. Gebrek aan een reservedoel man heeft hem doen besluiten in het veld te blijven en door te zetten. Bravo Klaren. Direct na de thee (die door de twee aanwezige leiders keurig werd verzorgd) stonden wij binnen de 10 minuten met 3—2 achter. Ondanks een geleidelijk toenemend over wicht en zelfs tegen het einde grote meerderheid gelukte het ons toch niet om de verkregen achterstand weg te werken. Jammer voor ons want volgens mij zat er in deze wedtsrijd positief winst Alleen door een slordige 10 minuten ging de volle winst voor ons verloren. Juist over deze 10 minuten direct na de rust wilde ik het nog even hebben. Zoals gebruikelijk nodigde de scheidsrech ter ons uit de tweede helft te beginnen. Onze tegenstan ders en het grootste deel van ons elftal staan reeds op gesteld, als op het allerlaatste ogenblik nog enkele A.F.C.ers komen aanrennen, nog net hun plaatsen kunnen innemen terwijl direct hierop het beginsignaal voor de tweede helft door de scheidsdechter gegeven wordt. Het gevolg was dat deze laatkomers onvoldoende geconcen treerd het speelveld betraden en onze tegenstanders hier door vlot achter elkaar 2 doelpunten scoorden. Laat dit tevens voor ons allen een les geweest zijn. H.R.C. 3—A.F.C. 4 1—1. - Gezamenlijk met het derde elftal werd de reis naar het hoge Noorden (Den Helder) ondernomen en ik kan niet anders zeggen dan dat deze expeditie heel goed was uitgerust en goed georganiseerd. Een luxueuze touringcar waarin een prima radio voor de nodige afwisseling heeft zorggedragen, werkelijk de he ren organisatoren verdienen hiervoor wel een woord van dank. Alleen het uur van vertrek zal een volgend maal nog wat vervroegd moeten worden want het was nu wel een beetje krap. Enfin dat is voor later zorg, hoofdzaak was dat de stemming uitstekend was hetgeen in de be reikte resultaten tot uitdrukking komt. Wat het 4e elftal betreft kunnen wij terugzien op een wedstrijd die werkelijk uit een eerste en een tweede helft bestond. De eerste helft n.l. werd er van A.F.C. zijde wer kelijk prima voetbal gespeeld en dan wel speciaal uit technisch oogpunt. De tweede helft daarentegen was hiervan niets meer overgebleven en vielen de grote gaten in het middenveld op. Met de stand 00 werd gedraaid. Ongeveer een kwartier in de tweede helft kregen wij een directe vrije schop toegewezen. Hans Galavazi plaatste zich achter de bal en zeker van 35 meter afstand schoot Hans de bal via de onderkant van de lat in het net. Dat dit een vrij gelukkig doelpunt was kunnen wij rustig met elkaar eens zijn, maar Hans heeft juist op dergelijke verre schoten nu eenmaal een patent en het belangijkste is dat ze als doelpunt te'llen. Na dit doelpunt pakte H.R.C. 't zaakje een beetje enthousiaster aan en wij Kregen het in de achterhoede zwaar te verduren. Onze jeugdige keeper Molenaar kweet zich uitstekend van zijn taak en verrichtte enige mooie saves. De gelijk maker van H.R.C. kwam ongeveer een kwartier voor tijd tot stand met een enorm hard schot. Met deze ge lijke stand kwam tevens het einde van een prettig ge speelde wedstrijd. A.F.C. 4—West Frisia 3 0—5. - Practisch een paar uur na afloop van deze wedstrijd ben ik achter de schrijf machine geklommen om 't verslag der afgelopen maand voor het 4e elftal door te geven. En als men mij nu eer lijk vraagt had ik vanmorgen toen ik naar het A.F.C.- terrein wandelde niet kunnen denken, dat ik dit eerste verslag op een dergelijke wijze zou moeten eindign. Een wedstrijd te moeten verliezen met 5-0 is op zichzelf nooit zó fraai, maar als dit gebeurt zoals vandaag dan zou je haast neigingen krijgen om vredes-onderhande- lingen op touw te zetten met Vrouwe Fortuna. Natuurlijk radicaal fout vooral als je al reeds getrouwd bent, en het lijkt mij dan ook maar het beste het advies van een van onze leden der elftalcommissie op te volgen en de zaak i.e. deze wedstrijd van de humoristische zijde te bezien. Deze wedstrijd moesten wij nu eenmaal met grote cijfers verliezen. Vanaf het begin van de wedstrijd tot het ein de werd door ons alles nét naast of nét overgeschoten. Aan de andere kant was elk schot op ons doel een doel punt. In het veld over het algemeen een gelijk opgaande strijd waarin wij zeker niet zoveel minder speelden dan onze tegenstanders. Rust 30. Einde 50. Jongens laten wij afspreken, dat de returnwedstrijd een ander resultaat zal zijn, want 50 kunnen wij niet op ons laten zitten. COR KERKER. De A.F.C.-Schakel, die iedere maand in uw brieven bus gefrommeld wordt, is géén gratis grapje van onze drukker. Integendeel, hij rekent daar iets voor en daar kunnen wij met onze ranke gestalte geheel inkomen. De advertenties, die U in ons lijfblad vindt, maken een groot gedeelte van de onkosten goed, maar ge moet be paald niet denken, dat onze adverteerders hun adver tentie betalen om de Schakel „net echt" te maken. Begunstiging van onze adverteerders, houdt de Scha kel in stand, want: Géén advertenties, géén Schakel'. Hans Holterman, sergeant 280506366, V.M.M. a, veld post Batavia. Mei Saaf, Hotel Scott, Tanah Abang, Batavia. zwiegenaht 5 MODELLEN ook in suede NIC. LELOUX ZEILSTR A AT 46 AMSTERDAM Z

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 3