Beeld van één maand transpireren. 1 2 4 J3egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 2 Na een viertal vriendschappelijke wedstrijden waar van we er drie verloren en één gelijk speelden, gin gen wij voor de eerste competitie-wedstrijd naar Birk- hoven. Zonder nu bepaald optimistisch te zijn, want H.V.C. uit valt nooit mee, is het vertoonde spel mg wel wat tegengevallen. Vooral de productiviteit viel tegen. Er zal in de verdere wedstrijden heel wat be ters vertoond moeten worden om niet in het gedrang voor de onderste plaats te komen. Joop Zimmerman was prima, terwijl Paul Meijer wat meer biefstuk moet eten. Ook onze eerste thuiswedstrijd tegen „Zaandijk" hebben we niet kunnen winnen ondanks een stevig veldoverwicht. De omgezette voorhoede' bracht het tot één goal, een resultaat dat weer wat tegenviel. Na een zeer „bewogen" week moesten we naar Nieuwendam en slaagden erin, ondanks sombere voor spellingen, een der punten mee te nemen. Het was een faire en prettige wedstrijd waarin Wim Feldmann niet slecht debuteerde en Koen hard gewerkt heeft. Vooral in het eerste half uur werd er behoorlijk gespeeld en we hebben kunnen merke'n, dat we heus niet zo zwak zijn als we allemaal wel denken. Ik vind het wel een fout, dat er geen wedstrijd voor ons was op onze vrije Zondag of zijn we zo uitge speeld, dat er weer eens een Zondag rust tussen door moest. Jaap v. Nek wens ik namens het eerste elftal een goede reis en een behouden thuiskomst toe. Zo komen wij dan voor het eerst weer na jaren in de reserve tweede klasse uit. Het is wel een heel con trast. De eerste kennismaking was met het derde elf tal van Blauw-Wit. Het ging bij ons nog wat erg stroef, ondanks de vele oefenwedstrijden, die wij vooraf heb ben gespeeld. Blauw-Wit III speelde een stug, afbre kend spelletje. Het speelde kennelijk met de' weten schap: doelpunten maken voor ons is moeilijk, dan maar 't accent op de verdediging zelf leggen. Er deden zich voor ons wel scoringskansen voor, maar deze wer den niet benut, rust 0-0. Na rust kwamen wij in de meerderheid, maar goed verdedigen door Blauw-Wit en schotloosheid van onze voorhoede waren oorzaak, dat de stand 0-0 bleef. Dick Disselkoen. Een week later kwam Watergraafsmeer II er min der genadig af. We traden op volle oorlogssterkte aan. Dat betekende, dat we' ook de beschikking hadden over Dick Disselkoen. Dick, niets heeft mij meer plezier gedaan, dan jouw medespelen. Ik wist alle moeilijkhe den, die er de laatste tijd waren gerezen. Het was in het belang van A.F.C., dat je zo spoedig mogelijk moest uitkomen. En je kwam uit, en hoe? Met ie vol ledige enthousiasme heb je je gegeven. Je scoorde drie fraaie doelpunten en in een ander had je een werk zaam aandeel. Zonder mijn andere spelers te kort te doen, mag ik toch wel zeggen: dit was jouw wedstrijd. Het was voor Watergraafsmeer om er moedeloos onder te worden. Als er nog iets beter en zuiverder was geschoten, waren we in de dubbele cijfers ge komen. Dick, ie medespelen is voor ons van grote waarde, en toch geloof ik dat men egoistisch zou zijn, als men van je verlangde om voor het tweede elftal te blijven uitkomen. Je hoort door je capaciteiten in het eerste thuis, dat heb je in één wedstrijd voor ons al ondubbelzinnig bewezen. Het woord is hiervoor aan de elftalcommissie. Moge gezond verstand hier zege vieren. Nu nog even onze wedstrijd tegen Watergraafs meer. Het liep alles gesmeerd. De voorhoede combi neerde dat het een lust voor 't oog was. Janbroers maakte voor de rust twe'e mooie doelpunten. Buiten de drie doelpunten van Dick, scoorde ook Postmaa met een kopbal. Ondanks de hopeloze achterstand bleef Watergraafsmeer moedig en fair doorspelen. Mijn compliment, waarde tegenstanders! En nu onze uitwedstrijd tegen 't Gooi II, een beken de tegenstander voor ons tweede elftal, daar kunnen we van meepraten. Ik was aangenaam verrast door de trouwe opkomst van de A.F.C.-aanhang. Ik behoef namen hier niet te noemen; het spreekt vanzelf wie er waren. Het was weer een grote steun voor ons. Ondanks een licht veldoverwicht voor de rust met de wind mee, konden wij toch niet scoren, het schieten was te zwak. En daar ook de Gooi-voorhoe'de niet veel kans kreeg, was de bekende 0-0 stand met rust weer bekeken. Na rust werd er beter aangepakt; het werd nu een zeer harde strijd (volgens mij van de zijde van enkele Gooi-spe'lers tè hard). Aad Veltema vooral moest het ontgelden, maar hij bleef onvermoeibaar. Er ging van onze voorhoede meteen meer kracht uit, toen Willy v. d. Eerg binnen ging spelen en Bob Jan sen buiten. Het succes voor ons kwam dan ook gauw, toen Dick Disselkoen van e'en fout van de Gooi-doelman profiteerde en ons de leiding gaf. Even daarna was 't al gelijk. Tussen haakjes, dat was onze eerste tegen- goal in deze competitie. Het werd toen voor ons doel even benauwd, 't Gooi probeerde met alle geweld de zaak te' forceren. Maar het bleef achter bij ons dicht. Eén minuut voor tijd bracht Disselkoen ons in vei lige haven. Mannen, dat was een zwaar bevochten overwinning, en geeft daarom des te meer voldoening. Het hele elftal heeft hard gewerkt, ik wil dan ook geen uitblinkers noemen. Alleen voor Poelerneijer wil ik een uitzondering maken. Het was weer af! Jongens, zó spelend en met dit elftal komen wij met vlag en wimpel in de reserve le klasse terug. Houdt de gang er in en je enthousiasme en we zullen slagen. CAPTAIN JOOP A.F.C. 4Z.F.C. 4 4-1. - Op 11 September begon ook voor het 4e elftal weer de strijd om de punten. Onze eerste tegenstander Z.F.C. 4 verkeerde kennelijk in een vacantiestemming, want men verscheen met slechts 10 man. Hiertegenover stelden wij de gedachte, dat de eerste klap in ieder geval 2 punten waard is en zetten het Z.F.C. doel onder een regelmatige druk. Ons over wicht werd daarbij in de zo noodzakelijke doelpunten uitgedrukt en de score geleidelijk opgevoerd tot 40. Met nog ruim een kwartier te spelen verslapte ons spel aan merkelijk en Z.F,.C. maakte hiervan een dankbaar ge bruik, door met enthousiast spel het initiatief over te nemen en de hatelijke nul weg te werken. Watergraafsmeer 3A.F.C. 4 32. Tegen Watergraafs meer werd in een behoorlijk tempo gestart. Gedurende de eerste helft hadden wij het beste van het spel en scoorden achtereenvolgens één normaal doelpunt en het tweede dank zij een ons toegekende penalty, onberispe lijk genomen door Hans Galavazi. Hans is op dit terrein tot een specialist uitgegroeid en neemt een dergelijke hindernis met een volkomen onbewogen gezicht. Voor de rust slaagde Watergraafsmeer er in om onze voorsprong tot 21 terug te brengen, hetgeen de verhouding tot dat moment goed weergaf. Jammer was, dat direct bij 't be gin van de wedstrijd onze keeper Klaren een vrij ernstige blessure had opgelopen. Wel heeft hij doorgespeeld maar het was werkelijk noodgedwongen, want niet alleen was zijn hoofd iets groter dan normaal, maar zijn rechterarm

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 2