Het lieve leven De lauwerkrans voor voor Militairen en Burgers! Een pilsje voor een huis! ACTUEEL - ONTWIKKELEND - ONTSPANNEND "Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Het begint weer, de- telefoon zit weer boordenvol met voetbalproblemen en de klassieke strijd tussen zomer sporten en koning voetbal voltrekt zich meedogenloos voor de zomersporters. Ondanks taaie tegenstand zijn de heerlijke zeilweek- ends met het complete gebroed voorbij, en we leren weer opnieuw, dat een A.F.C.-vader een zeldzame ver schijning in de familiekring is. Dat trekt er maar weer op uit, naar alle mogelijke en onmogelijke oorden in hat land, zelfs het buitenland wordt „even genomen". En de moe's maar thuis zitten zuchten met die hitte en kinderen verbieden, brr Maar van de telefoon gesproken. Het hele jaar dóór hebben er mannetjes opgebeld, die in het voetbaljargon „Bestuursleden van bevriende Clubs" genoemd worden, met de uiteenlopendste pogingen tot voetbal. En Pa met z'n E.C.-satellieten z'n best doen om spelers te vinden. Héérlijk die variaties van afschrijvingen, die je dan weer krijgt! Vooral als het warm is, zijn de verhuizin gen en familiefeesten niet van de lucht. Later in het seizoen brengt koude' en regenbuitjes ogenblikkelijk vernuftige berichten van verhindering. En óóóch, die a.s. vaders gaan het hele jaar door! Ik heb mijn man oens horen zeggen: „Ons éérste elftal, meneer? Nee, die kunnen momenteel onmogelijk spelen, ze runnen allemaal op hun laatste dagen!" Nog een geluk, dat die' Heren geen voedingscapaciteiten hebben Met ijzeren optimisme heeft de E.C. dan wel eens het moet en de moed gehad, om een elftal met 15 inval lers op papier te zetten, voor een tour naar Hochfinste- racieel of zo. Nou, en ik maar schrappenHet bul letin hangt bij de telefoon te pronken en als er gebeld wordt, grijp ik vast mijn schraplood en vraag prompt naam, leeftijd, geslacht, elftal en boordnummer. Reden van verhindering? „Omdat ik dan niet kan!" is een mop met een baard, en verdere ondervraging volgt prompt. Maar als er een Pa opbelt en zegt: „Mijn zoon is er niet", dan is daar niets aan te verhapstukken en kan ik alleen maar peinzen: „Zó jong al Goede A.F.C.-ers schijnen nimmer thuis te zijn (dit lijkt me wel een aardig spreukje voor 't Clubhuis en andere etablissementen) daarom ben ik altijd vaag ver wonderd, dat lieden, die voorgeven zélf A.F.C.-ers te zijn, wel eens vragen of mijn man thuis is Onvermoeid zegt de telefoon nog, dat Meneer Helder naar de verloving van z'n broer moet, Pumpi misschien keelpijn heeft, Harry 4 rijksdaalders in een verruild broekje heeft laten zitten en dat er 4 mannetjes verle den jaar getest hadden moeten worden, en nog steeds op het terrein staan te wachten. Oude Pekela had een voetbaltournooi annex hanen gevecht met krentemik te bieden. Ik verklapte niets van onze misère en beloofde, dat Meneer terug zou bellen. Terwijl ik zag, dat er op het bulletin toch nog een paar namen niet doorgestreept waren, en ik besloot, maar even op ze te wachten, werd zowaar Parijs aan gekondigd Ik kon nog juist een dictionnaire grijpen, of ik voelde al twee klapzoenen op mijn wangen. „Aaaaah, Bonjour mon cher, comment s'en va't il?" begon die Franserik te ratelen, en ik zei maar „very well, very well!" door die woordenstroom heen, toen IK bemerkte, dat ik de verkeerde dictionnaire gegrist had, en HIJ bemerkte, dat hij „ma chérie" had moeten zeggen Maar toch begreep ik dat de „Stade de Paris" A.F.C. uitnodigde voor een tour van 3 wedstrijden, met 14 dagen sightseeing in Parijs, en één week bijkomen aan de Rivièra. Hotels, Revues, du vin, des femmes ravis- santes, tous gratiiiis! Aaaaah, ce sera merveilleux! „Oóóóh! Quel dommage!" huilde ik terug, „maar we hebben helemaal geen spelers meer, en bovendien Pen- newin is óók aan 't verhuizen!" Een stortvloed van emotievolle uithalen volgde' en ik zei maar „woei, woei" terwijl de tranen over m'n wan gen drupten. Dat duurde een kwartier, ik hoorde steeds meer snikken en minder woorden. Tot slot kreeg ik tw;? klapzoenen op mijn schouders, maar dat vond ik toch een tikkeltje „te", want per slot van rekening ben ik toch alleen maar „EEN AANGETROUWDE" Otto van der Heul, dat nijvere baasje, dat ons de centjes telkenjare weer goedmoedig uit de zakjes klopt, weet binnenkort geen plaats meer, alwaar hij zijn hoofd, benevens dat zijner gade, 'aan de zachte kussens kan toevertrouwen. Wie, o wie van onze grote schare' helpt hen aan twee ongemeubileerde (of gestoffeerde) kamers. de heer J. C. A. van Ooij, onze eerste ridder, die voor een nieuw voetstuk voor de Arol-beker zorgde. AdreS: VAN STOLKLAAN 3, 's-GRAVENHAGE BANKREKENING NED. HANDEL MIJ N.V. AGENTSCHAP GRAVENHAGE TEL. 553356 GIRO 68585 Ook als Advertentie-medium voornaam Militairen f 1.50 Abonnementsprijs: per kwartaal Burgers t 3.— 9

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 9