Bepaal Uw/ koers, A.F.C. Fa m 11 i'eberlchten HENDRIK DANIËL Okq,. PianduxeA,(c ISegunstiging 'van onze Mdvetïeerders, houdt de Schakeb' in- stand. Ik zou bij geen benadering weten wanneer, hoe en door wie TJ lid bent geworden van A.F.C.. Van mijzelf staat die mijlpaal in mijn leven nog levensgroot voor de geest. Ik zie mijzelf nog zitten op de vrijwel nieuwe over dekte, dezelfde tribune, die thans door vreugdegestamp en bittere sporttranen het stadium van gammelheid heeft bereikt. Ook die trouwe overdekte, die slechts één keer in haar afwisselend leven dreigde er uit te knijpen toen een felle storm haar twee meter van haar plaats trok, diezelfde tribune is een onderdeel van de rijke historie van onze vereniging. Ik zie ze nog spelen: Tonny Knopper, de felle en snelle, Nico Neseker, de koppige terrier, Lally Duson, de fighter, Pietje Wolters, de handige kankerpit, Chris Hütter, de Terlouw van weleer, Bouke Dorenbos, de tacticus, Piet van der Velden, propagandist van het motto „overwinnen of sterven", allemaal spelers uit die periode. En gek, niet, dat wij met al die keien meestal in de onderste helft hingen, maar wat was het gezellig na afloop. Wij gingen naar „Eggers". U, die het niet kan weten, zal vragen: „Wat was Eggers?" Nu, Eggers was eigenlijk niets bijzonders. Een doodgewone kroeg op de hoek van de Saxen Weimarlaan en Koninginne weg. Wat wij daar deden? Biljarten, bridgen, verga deren, clubavond beleven en domineren. Natuurlijk'.! A.F.C. domineerde altijd!! In Eggers werden wij goede clubvrienden. Daar ont stonden de A.R.O.L.-wedstrijden. Daar ontwikkelde zich de cricketclub. Daar leefde A.F.C., daar ontstond het grote' contact, zo onontbeerlijk voor een Sportclub. Daar kwam Gé Bosch. Daar kwamen de gebroeders Scheepens, Galavazi, Nol Houtman, Jo Wijnand, Zee- gers, Jacq en Ernst van Ooij, Wil Brusse, Botje-, Bes- sem, Sijmen Wit, Ben Smits, Piet Buren en nog zo velen. Er was verband. Natuurlijk, we hadden een bestuur, dat net zo ploeterde als dat van vandaag. En toch kon e'r niets gebeuren, of de „big men" waren op de hoogte en er werd rekening gehouden met de opinie van die raad van oude getrouwen. „Maar het was een heel andere tijd", hoor ik U al zeggen. Zeker, en niet in de eerste plaats omdat je vijf neutjes voor een zilveren gulden kon kopen! En denk eens even: een knots van een vleescroquet met brood en boter voor zeven stuivers. En voor een heitje een stuk leverworst uit de automaat, die te groot was om in je zak te stoppen. Soit; prijzen mogen veranderen, interieurs zijn ge wijzigd. Zaken verwisselden van eigenaars, maar waar alles op aan komt is: traditie en karakter! Niet de geste van de man, die toevallig in staat is om dikker te kunnen doen dan een ander en in het aantal wegge geven rondjes „positie neemt". Het is de saamhorig heid, de vriendschap tot en de opoffering vóór elkaar, die de graad van het verenigingsleven bepalen. Bewijs mij een dienst door niet te veronderstellen dat ik een motto prefereer van „Terug naar een gezellige kroeg". Nee, beste A.F.C-ers! Begrijp wat ik bedoel: „terug naar die oude', genoegelijke sfeer, terug naar dat on gedwongen en toch zo uitgelaten verenigingsleven; terug naar de tijd, dat wij het spel om het spel speel den; terug naa-r de standing en de stijl, die A.F.C waardig zijn." A.F.C., wees op je hoede!! Het zijn woorden van Jo Wijnand, maar uit mijn hart gestolen. Onderschat deze eerlijke waarschuwing niet. De voetbalsport bevindt zich op het heilende vlak. Gelukkig is nr met. A.F.C. NOG niets aan de hand. Maar laten wjj daden stellen, opdat A.F.C. en al dat jonge en nieuwe gedoe, wat straks geroepen is de geest en de sfeer voort te dragen, lere, dat historie en tradi tie, opoffering en clubliefde niet in één haal kunnen worden weggeveegd. Opdat A.F.C. beseffe, dat er nog steeds een trouwe kern bestaat, die haar wil laten le ven en gedijen! Maar dan stijlvol JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN De Heer en Mevrouw Kappelhoff-Poen geven met grote dankbaarheid kennis van de geboorte van hun zoon Amsterdam, 8 September 1 949 Joop van der Voort en echtgenote betuigen hiermede' hun grote dank voor de vele felicitaties en cadeaux, die zij mochten ontvangen bij de geboorte van hun zoon. Dick Disselkoen dankt hiermede allen, die hun be langstelling hebben betuigd bij zijn knie-operatie'. 5 MODELLEN ook in suede NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 AMSTERDAM Z.

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 8