DRUKKERIJ A.R.O.L.-Beker logeert r\u in de Meer Drinkt Hein ekens 13ieir Ui't de Tropen JOH- MEIJER ZOON Het MEEST getapt! KANAALSTRAAT 132, TEL. 80710 AMSTERDAM-W. ISegunstiging van onze /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 7 Voetbalsensaties van de eerste rang met clubs, die 3-0 achterstanden inhalen of het dagelijks werk is, charmante, elegante handbalsters en een „Cérémonie Protocolaire" bij het in ontvangst nemen van de Bonds- wimpel, die er wezen mocht, vormden het aantrekke lijke menu van de tweede A.R.O.L.-dag, helaas ver speeld in een dergelijke moordende hitte, dat de pu blieke belangstelling aan de matige kant was. Zoals zo vaak, hadden de afwezigen ongelijk, want er waren sfeer en spanning in het Stadion. Voor de grootste verrassingen zorgde K.F.C. Onze Koogse vrienden schijnen tegen Amsterdamse clubs altijd vreemde capriolen te moeten uithalen. De roemruchte wedstrijd A.F.C.-K.F.C. op 26 Mei 1946 zal blijven voortleven in de' herinnering, maar inmiddels gebeurde 4 September 1949 twee notabene twee maal het zelfde. Eerst liepen de Kogenezen een 3-0 achterstand tegen Zeeburgia in en strafschoppen brachten K.F.C. in de finale. Daarna haalde West-Frisia het huzaren stukje' uit, om een 2-0 voorsprong tegen Ajax te beha- Als glas of als koffiedik maar helder MOET het U worden als ik beweer dat ik U ook zonder Einstein kan aantonen dat de afstand „Kopy inleveren" „Schakel uitkomen" beduidend langer is dan die van „Mokum" tot „Jan-Oost-te'-Velde". Of, nog iets hel derder betoogd alle „Heren Zeventien" zuilen mijn schrijven juist tijdens eerstgenoemde „afstand" hebben beantwoord en hun antwoord zal reeds enkele dagen in mijn bezit zijn als deze Schakel verschijnt. Waaruit volgt dat de volledige, 17-delige „Retourvloot der He ren" pas in de October-Schakel kan varen. Korporaal-admiraal PAUL HAMER zond echter ter verkenning reeds een korvet vooruit, welk (lucht) scheepje, op een tropische dag in Augustus, het anker in de Waalhaven (Donarstraat 6) liet vallen. Het van een van blij optimisme getuigend epistel is verzonden uit Djombang, gedateerd 15 Augustus en luidt als volgt: „Weer zo spoedig een pakket van A.F.C. te ontvan gen was wel het minste wat ik verwachtte. Twee stuks in 1>/ maand tijds! Als elke commissie in A.F.C. zo voldoet als de Commissie Indië, zal alles van een le'ien dakje gaan. Geheel A.F.C. zeg ik dan ook weer van harte dank. In Januari 1950 hoop ik Holland weer te betreden enweer menig partijtje te trappen." B. S. LE MARCHé len, doch de krachtsinspanning bleek te groot geweest te zijn en ten slotte won Ajax met 5-3. Vervolgens kregen we een dameshandbalwedstrijd te zien en we hebben geboeid gekeken naar dit elegante spel, dat naar mijn persoonlijke mening meer charme heeft dan korfbal. En als Daaf Woudstra nu een inge zonden stukje daarover schrijft, dan zal ik de redacteur vragen, het wegens plaatsgebrek te weigeren. Dank zij de voortreffelijke regie van Nestelroij werd het aanbieden van de wimpel bij de bondsvlag door het bondsbestuurslid, de heer Kruijver, tot een stijlvolle plechtigheid. Nadat de heer Kruijver zijn toespraak ge houden had, werd door Nomen heel langzaam de wim pel aan de grote mast gehesen onder het spelen van het A.F.C.-clublied. Alle leden stonden in de' houding, velen zongen mee en op dat moment voelden allen weer, wat A.F.C. in je leven betekent. De finale werd tot een voetbalvuurwerk, waarbij het publiek juichte, alsof het Holland-België was. Denkt U zich even in. Na de pauze, bij een stand van 3-0 in het voordeel van K.F.C., kregen de Kogers een straf schop te nemen. Baljet plaatste zich achter de bal, schoot zuiver, doch de jonge Ajax-keeper deed een fan tastischs duik en wist de strafschop te houden. En dat gaf Ajax zó veel moed, dat de Meerbewoners „er voor gingen". Enkele minuten later was het 3-2 en in de laatste minuut we'rd het door een strafschop we gens hands zo waar 3-3. Wéér moesten strafschoppen de beslissing brengen. Ajax was de gelukkigste en was uiteraard in de wolken. Bij de prijsuitreiking kwam een glunderende Koolhaas vertellen, dat Ajax er alles op zal zetten, om de A.R.O.L.-beker volgend jaar defi nitief in eigendom te krijgen. Dat zal een spannend tournooi worden in 1950, nu Blauw Wit en Ajax de beker ieder vier maal gewonnen hebben. Nog enkele woorden over de eerste dag. De aardig ste wedstrijd was Blauw-WitWest Frisia, die even onverwacht als verdiend door de Enkhuizenaren met 2-1 gewonnen werd. We zijn zo egoïstisch om te zeg gen, dat we maar blij zijn, West-Frisia niet in onze competitie-afdeling te hebben. Ajax klopte H.B.S. met 3-1 en ons eerste deed het tegen Zeeburgia lang niet gek en kwam met 0-0 uit de bus. Met het nemen van strafschoppen bleek Verhagen net iets slimmer dan captain ter Horst. Voor ElseTman was het een onver getelijke dag, want zijn afscheid voor het front der troepen was hartelijk en stijlvol. We hebben het dit keer met het weer bar slecht getroffen. Een tempera tuur van 31 graden Celsius in de schaduw trekt de mensen naar zee en strand en niet naar een voetbal- tournooi. Maar al met al hadden we toch nog meer publiek dan we op de Wandelweg kunnen bergen en „organisatorisch en sportief was dit 27ste' A.R.O.L.- tournooi een der beste van de laatste jaren". Men zal het met ons eens zijn, dat dit ten slotte het belang rijkste is! J. W.

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 7