VAN ES Van onze Hope en Toekomst rs ///s van Baerlestraat 39, tel. 20140 Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Op de laatste Algemene Vergadering is duidelijk ge bleken, dat de huidige Jeugdcommissie niet uit roe ping, doch uit plichtsbesef harer leden ontstaan is. Moge de medewerking van alle leden der A.F.C. onze taak verlichten en bovendien bijdragen tot het bereiken der best mogelijke prestaties binnen de- kortst mogelijke tijd. Natuurlijk zullen wij zorgen, dat de zaak draait, maar de finishing touch, die tot de mooiste prestaties en de beste stemming onzer jeugd leidt, zal slechts bereikt worden, als veler tips ons helpen en ieders critiek ons stof ter overweging schenkt. De medewerking der ouders onzer jeugdleden, even onmisbaar als iedere andere, bestaat uit de zorg, dat zoonlief tijdig op de aangeschreven plaats aanwezig is of zo spoedig mogelijk afschrijft en regelmatig traint. Men moge bedenken, dat iedere speler voor de Bonden één-elfde deel van een eenheid is. Dat neemt voor iedere speler verplichtingen tegenover zijn tien medespelers mee en daarom ook tegenover de Jeugd commissie. Kom ik op de medewerking van de jeugd zelve, dan wil ik hen direct in twee groepen verdelen: De eerste groep zijn zij, die reeds één of meer wedstrijden speel den en trainen. De tweede groep bestaat voornamelijk uit de 21 van de 40 adspiranten van 12-14 jaar, die Zondag 21 Augustus zonder afschrijving bij Zeeburgia wegbleven en de Heren Dorenbos en Neseker voor schut lieten staan. Daar de vacantie wel de schuld zal zijn, althans voor een deel, hebben we dit keer nog geen boe ten uitgedeeld, maar dit was de eerste en laatste keer, dat we dit nalieten. Ieder dier adspiranten, die de aanschrijving voor 's Zondags 10 uur zag en niet af schreef of -belde, heeft een zeer onbeleefde beurt te genover Zeeburgia en A.F.C. gemaakt. Deze laatste groep bederft als ze zo voortgaat het genoegen en de prestaties van de actieve leden en vergalt daardoor het plezier, dat de Jeugdcommissie als dank voor het vele werk, kan krijgen. Maar met 't A.R.O.L.-tournooi is het seizoen voor A.F.C. weer goed begonnen, ieder jeugdlid zet zich nu weer volledig in en de gemaakte fouten zullen dan dra vergeten zijn. De junioren komen dus Vrijdagsavonds trainen, de adspiranten Woensdags- en Zaterdagsmiddags. Ieder een belt of schrijft zo spoedig mogelijk af, als hij ver hinderd is, opdat de Jeugdcommissie tijdig voor een plaatsvervanger kan zorgen. In het veld probeert ieder een zijn tien medespelers zoveel mogelijk genoegen te verschaffen, des te meer genoegen heb je zelf en heeft ook de Jeugdcommissie. Ons doel 1. Zo sterk mogelijke elftallen op te stellen, die zo veel mogelijk goals maken en pas daarna zorgen, dat er zo weinig mogelijk doelpunten tegen gemaakt wor den. Daar het eerste elftal op dit ogenblik het stopper- spilsysteem speelt, spelen alle A.F.C.-elftallen dat ook. Doch de trek van voor naar achter, d.w.z. de voorkeur om back of halfback te spelen, gaan we trachten om te keren. Spelers, dit' goals kunnen maken, behoren voor te spelen en moeten niet worden gebruikt om onze ver dediging te versterken. Onze K.N.V.B.-elftallen lijden al enige jaren aan een gebrek aan goalgetters! Dit leidt ons naar 2. Zo spoedig mogelijk, dus ongeacht de leeftijd, spe lers uit de junioren naar de K.N.V.B.-elftallen over te doen gaan, dit zal overigens niet direct een optocht worden, en als gevolg daarvan, eveneens zo spoedig mogelijk, adspiranten in de junioren te laten spelen. Het einddoel van ieder jeugdlid is A.F.C. I, dit moet zo ver mogelijk benaderd of bereikt worden langs de aangenaamste weg en in de kortst mogelijke tijd. Sommigen zullen hiervan schrikken, doch eerlijk gezegd zijn wij geen kindermeisjescommissie, doch volgens ons reglement, een commissie, die de helpende hand biedt aan de Elftalcommissie, die onze twee hoogste elftallen samenstelt. Daar iedereen weet, dat een speler, die te snel omhoog gaat, in enkele wedstrijden geheel van de kaart kan raken, zal het omhoogstuwen kalmpjes aan gebeuren. Als een speler naar een K.N.V.B.-elftal over gaat, zullen twee Jeugdcommissieleden zijn debuut ko men bewonderen of niet. Lukt het volgens deze voogden niet, dan wordt hij in de jeugdelftallen weer met open armen ontvangen. Het opstellen van Van de Berg en Huisman in onze juniorenelftallen is reeds een begin' van de uitvoering van dit systeem. Meer dan tot nu toe het geval was, zal de zorg voor de Jeugd onder ogen komen van alle' elftalcommissie leden, omdat in het begin van iedere maand alle elftal commissies gezamenlijk vergaderen onder leiding van de Heer van Nek. De Juli- en Augustusvergadering wa ren zee'r interessant en geanimeerd. De eerste werd door twee, de laatste door zeven bestuursleden bijge woond. Er wordt voor jullie gewerkt, jongelui! De resultaten 14 Augustus j.l. speelden Junioren I met een voor hoede van 5 invallers op het D.W.S.-tournooi. Dat was dan hun en mijn start en 't viel me best mee, doch ik zag slechts de eerste en tweede wedstrijd. Van de Berg voldeed goed en bleef meteen .middenvoor in dit team. Rosberg leek ons voorlopig een versterking. 21 Augustus speelden zij op het D.E.C.-tournooi, waar de vorig jaar gewonnen beker verloren ging, doch een vierde prijs als pleister op de wonde veroverd werd. Hoewel we met het team van het vorig seizoen moch ten uitkomen, besloten wij met het elftal van het ko mende seizoen te spelen om geen gelegenheid tot in spelen te' laten voorbijgaan. Zelf zag ik adspiranten III en II en junioren II tegen Zeeburgia. Het keepen van De Jong en het scoren van Huisman (5 van de 6 goals in twee wedstrijden) vorm den de hoogtepunten. 27 Augustus speelden twee juniorenteams tegen el kaar. Gelukkig waren halflinie en achterhoede van Ju nioren I te sterk om Huisman een goal te laten maken, doch hem zij een troost, dat ook de later ingezette vleu gel Pais-Werner-Van de Berg door Meijer-Akkerman- Kappel-Groenink-Willekes in bedwang werd gehouden. Inmiddels zijn wij begonnen met 's Zaterdags de keepers onder handen te nemen. Als hij dat wenst, mag de middenvoor van het elftal, welks keeper getraind wordt, assisteren; wij wensen het in elk geval wel. Als dit onder jullie ogen komt, zal de competitie spoedig beginnen. Zaterdagmiddag voor de eerste Zon dag, waarop de jeugd begint, verwachten wij alle ju nioren en adspiranten op het clubhuis. Verkoop in de competitiewedstrijden je huid zo duur mogelijk, doch doe het zeer sportief!! Ons A.F.C.-shirt moet onze te genstanders doen denken aan sportieve spelers, verlie zers als het zo moet zijn, doch niet aan voetballers, die ongezien de manier waarop, willen winnen. Dr. M. VAN DRIEL 10

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 10