Afscheidsbrief Waarde Jo, In die vele schone jaren, dat wij tezamen waren als redacteuren van de Schakel waren wij beiden gek op gekakel. Jij had steeds de grootste mond, al zwijg ik ook nooit terstond. Maar al ben ik je min dere, vergeet niet, ook ik heb twee kinderen. Jij schreef als „man van de krant"' en ik behandelde meer de technische kant En al dat verbazend zware temen over switch- en stopperspilproblemen, wist jij zo fijntjes te keren. Van jou alleen viel iets te leren. Nog zie ik je ranke figuur in 't hete vete- ranenvuur. Ik geloof je speelde linksbuiten en je chanste met je kuiten. Van jou ging het machtig verhaal met uitsluiting van onkuise taal: jij had de meest behaarde borst en een niet te lessen dorst. Kijk Jo, daar spreekt mannelijkheid uit. Jij bent de trots van Zuid. Samen hebben wij geschreven over het voetbal leven; t meest over A.F.C., dat spreekt vanzelf. Over haar wel en wee, vooral de eerste elf. Over keepers en spillen en schuivers en pillen. Zeg Jo, weet jij nog van K.F.C. en T.O.G. met die extra Schakel, dat borrel-obstakel, die hulp van de Meijers. Toch waren er knijersdie vonden een „piek" te duur. En wat keek JIJ zuur! Ja, Jo, dissonanten!! Wij weten van wanten!! En dan ons te-kort je, wij waren nerveus. Sjikker van 'n Port je. Zelfs jij en de „Neus"!! Toen kwam onze Nol, die sloeg helemaal op hol; die dacht dat wij samen t te-kortje wel namen. Die grappige advocaten die kunnen 't niet laten een geintje te maken zelfs met ons Schakelsnaken. Maar Jo, serieus, is het nu wel heus, dat jij gaat bedanken? Man, ik kan wel janken. Al was je de laatste tijd mijn hulp zo goed als kwijt, toch wil ik hier verklaren, dat in die zeer vele jaren geen club lid zo vol was als ons eerste „op hol" was en de heleboel aan „de rol was; als onze Wijnand Jopie, de man van de „getikte" copy. Voor jou blijft in mijn hart een plaatsje, zo ben IK geen Staatsje. Jij ZULT blijven schrijven; de Schakel BLIJFT drijven op mannen van jouw kaliber, zonder de be kende Biihnen fiber. Geen mens schrijft bij bena dering zo machtig over 'n vergadering en met je schoenen van Bally treedt je polemieken tegemoet van Galli. Ook resultaten en cijfers zijn voor jou niet dood. Voor ons zijn ze klein, voor jou levens groot. Je denkt, dat ik je zit te paaien en complimentjes naar je doe zwaaien. Maar alle gekheid op een stok, in mijn keel zit een brok, het uur van scheiden is daar en het vol gend jaar is George de Redacteur. Dat George nog ééns zal beleven, waar wij zo vaak over schreven: Ons verlangen naar de eerste klas, want het komt toch niet te pas steeds maar in die tweede te blijven waar het altijd vechten blijft en kijven. De toekomst van de Schakel en de A.F.C. gaan wij dus tegemoet met feu sacré. En Jo en Lidy, dank van heel de A.F.C. voor wat je beiden voor de Schakel dêe En marcheü t Nieuw seizoen staat voor de deur; George Wijnand voortaan Redacteur. Het eerste elftal doet zijn best, de schaar van leden doet de rest. Jo Wijnand, geniet fijn van je pen sioen. Je zoon smoest ons wel kampioen. JHR. VAN ROSSUM DE GAULIN Oïq.. PiandurelH: zwiegenaht 5 MODELLEN ook in suede NIC. LELOUX 2EILSTR A AT 46 AMSTERDAM 1. 8

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 8