DRUKKERIJ Drinkt Heinekens 13ier Het MEEST getapt! JOH. MEIJER ZOON Om op deze brief terug te komen: de Heer de Waal vindt het niet alleen nodig om ons van alles te voor zien, neen, hij vraagt zelfs, „wat willen jullie liever hebben". Om de pakketten te nummeren lijkt me een uitstekend idee, want ik ben. om de waarheid te zeg gen, de tel zo langzamerhand kwijtgeraakt en hoe kan het ook anders. De blikjes melk uit het laatste pakket hebben een prima dienst bewezen aan een militair bij de troep, die niets anders mag hebben dan melkge- rechten in verband met een maagkwaal. Voor mijzelf zou deze melk niet zo goed zijn, want ik word hier dik tegen de verdrukking in, daar zorgt de rijst wel voor. Wat de sportgebeurtenissen in Batavia aangaat, de stedenwedstrijden waren toch weer het hoogtepunt in verhouding met de competitiewedstrijden. Ik zelf fluit in de Kantoorbond van Batavia en het gaat me goed af en heb zelden last met de spelers. De schouderduw wil ik hier wel toepassen, alleen ben ik dan bang om de hele wedstrijd door te moeten fluiten, men is erg gewend om met de hele arm en de elleboog) te duwen, vaak zeer correct, maar het mag nu eenmaal niet meer. Veel nieuws is hier niet te beleven. Wij worden daar enboven nog gehandicapt door eenmaal per drie dagen een stroomloze avond en dan worden we figuurlijk de deur uitgejaagd om de avond maar in de cinema te verslijten, veel bijzonders zie je daar -niet, maar dat is een algemene kwaal over de gehele wereld. Aan de Heer Marché, mijn compliment voor zijn schoon gedicht in de Mei-Schakel. Nu enkele punten voor de Heer de Waal: ik ben in het bezit van een fototoestel en de maat is 6 x 9, grote spoel (brede boring). Alles wat AFC stuurt is zeer bruikbaar en komt in de meeste gevallen uitstekend aan, soms is er iets gedeukt, maar dat hindert niet. Nogmaals mijn hartelijke dank voor de pakketten. Uit Doekoenanjar schrijft PAUL HAMER dd. 8 Juli: De afgelopen twee weken mocht ik een pakje, een brief en een Schakel van AFC ontvangen en uit al deze gaven sprongen ineens zoveel namen te voorschijn, dat ik er een beetje confuus van werd, zodat ik eigenlijk niet meer wist aan wien deze brief te adresseren. Ik hoop, dat U, Mijnheer Melchers, deze brief naar het goede adres zult willen doorsturen. In de eerste plaats dank ik alle AFC-Ieden voor de plezierige verrassing, die mij bereid werd in de vorm van een pakketje. Bij AFC is de leuze: „Wij leven mee met de jongens over zee", geen gepraat alleen, maar wordt omgezet in daden. En alleen de jongens hier we ten te beseffen, wat dat inhoudt. In de Schakel las ik echter iets, dat me de haren te berge deed rijzen. Onder de rubriek „Uit de tropen" werd ik voorgesteld als Piet Hamer, zijnde de jongste recruut van AFC. En dat deed mijn doorploegde tro- penhart pijn. Ik ben namelijk al sinds Juli 1947 in de Oost en alleen door een ongelukkig misverstand hoorde ik nooit iets van AFC. Maar eerlijk is eerlijk, de fout lag in hoofdzaak bij mij. Dus Frits van der Hurk mag zijn record van jongste recruut behouden. Misschien maak ik wel aanspraak op dat van oudste Indiëvaarder. Niemand zal mij wel onder die naam herkend heb ben, en daarom hoop ik dat U zo vriendelijk wilt zijn in de volgende Schakel het mysterie op te helderen en tevens de groeten er bij te doen aan alle oude AFC- vrienden (uit deze brief blijkt dat zelfs AFC's befaamde Inlichtingenbureau haperen kan, waarvoor excuses. De M.) Voor eventuéle tikfouten mijn verontschuldi ging, deze is nl. buitgemaakt en werkt, zoals gewoon lijk alles bij de TNI, buitengewoon slecht. En tot slotte G. van der Neut, die, voor dit keer, de rij sluit met een kort briefje dat op 10 Juli uit Ban doeng werd verzonden. weer mijn hartelijke dank voor Uw brief en voor het pakje van de A.F.C., dat ik deze week, weer met aanzienlijke vertraging, ontving. Het was n.l. nog gericht aan mijn Padang-adres, dat ik nu ongeveer vijf en een halve maand geleden verwisseld heb. Niettegen staande de lange tocht was de inhoud nog in prima con ditie en werd vanzelfsprekend heel erg gewaardeerd. Zoals dat zo'n beetje sinds „jaar en dag" gewoonte is geworden: Bedankt U de A.F.C. ook weer voor dit pakje? (Reeds gebeurd en ook fotofilmmaten, adres veranderingen, enz. zijn eerlijk doorgegeven. - De M.). In een bejaarde Schakel, waarin zelfs nog over kam pioenskansen gesproken wordt, lag een briefje waarin gevraagd werd welke afmeting mjjn fototoestel heeft. Nu, het is 6 x 9 en als het plan mocht bestaan de vol gende keer een filmpje in te sluiten, zou ik dat plan zeker toejuichen, want ik maak nogal wat foto's hier. Bandoeng en omgeving zijn er bij uitstek geschikt voor. De Tangkoeban Prahoe, om maar iets te noemen, is zeker de moeite waard. Nogmaals bedankt en alle A.F.C.'ers de hartelijke groeten Hier volgen de nieuwe adressen: A. J. Bos, Korp. 27.06.01.079, 4e Pel. Ie Esk. P.A.W., Ille Reg. H.v.B., Medan. N. J. H. Bijl, Korp. 320174 C. Div., V.b.d.A., Comm. Gr. Staf Cy„ Bandoeng. G. A. Graanboom, 25.06.30.123, Staf Cie., 3e Garde-Reg. Jagers le Inf. Brig. C. Div. 7 Dec., Batavia. P. Hamer, Korp. 27.11.28.005, 2-2 Mitrailleur Bat., Soerabaja. G. Hoogenstrijd, 25.12.07.043, Staf A.A.T.; C. Div. 7 Dec., Bandoeng. F. van der Hurk, 27.09.11.183, H. Kw. - M.L. afd., Hovi, Batavia. G. van der Neut, 28.11.20.391, A.G. Staf C.B.M.S., Bandoeng. A. Rimini, Sergeant 25.01.18.094, Krijgsraad der K.L., Batavia. H. D. Schooneveldt, 26.09.30.094, 1-12 R.V.A., B-Batt., II Div., Standpl. Malang, Veldp. Soerabaja. Voor de, onveranderde, adressen van de „Negen man nen in Civiel" verwijzen wij voor ditmaal beleefd naar de Mei-Schakel. B. S. LE MARCHE KANAALSTRAAT 132, TEL. 80710 AMSTERDAM-W.

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 4