Uit de Tropen Competitie-indeling voor onze K-N.V/.B.-elftallen m DISTRICT I. 2e klas A. A.F.C. Alc. Victrix D.W.V. Elinkwijk H.V.C. Rapiditas Spartaan U.V.V. Volendam Vriendenschaar Zaandijk Res. 2e klas C. A.F.C. 2 Blauw-Wit 3. Elinkwijk 2 't Gooi 2 Hilversum 3 K.F.C. 3 O.S.V. 2 R.C.H. 2 U.V.V. 2 Watergraafsmeer Telkenjare, en ook dit jaar, werden de clubs in de ge legenheid gesteld haar wensen voor de indeling in het komende seizoen kenbaar te maken. Wederom heeft A.F.C. (ook andere clubs deden zulks) getracht ver menging te verkrijgen met de 2e klassers van Dis trict II. Haast even vanzelfsprekend als in de vooraf- Res. 2e klas B. A.F.C. 3 Ajax 3 Blauw Wit 4 D.W.V. 3 E.D.O. 2 Alc. Victrix 2 Helder 2 V.S.V. 2 West Frisia 2 Zeeburgia 2 Res. 3e klas C. A.F.C. 4 Assendelft 2 Alkm. Boys 2 H.R.C. 3 T.O.G. 2 Volewijckers 4 Volendam 3 W.F.C. 2 W atergraaf smeer Z.F.C. 4 West-Frisia 3 gaande jaren werd geen rekening gehouden met de ge uite wens. Het zou ons daarom wel eens interesseren, waarom de clubs wordt verzocht haar verlangens op te geven. Mogelijk is het antwoord, dat de clubs er zijn voor de bond en de bond niet voor de clubs. SECRETARIS „Zo langzamerhand ga ik mij een beetje onbeschoft vindenaldus luidt de aanhef van een brief die BOB SPEDTER op 27 Juni te Balikpapan „op poten zette". „Omdat ik zo regelmatig van het A.F.C.-nieuws op de hoogte word gehouden, en ik, van mijn kant, zo bit ter weinig van mij laat horen. Maar hier is dan weer een levensteken en een bewijs dat brieven en kaarten door mij op hoge prijs worden gesteld. Misschien is het in AFC-kringen al bekend, maar toch wil ik nog even vertellen dat Cor ter Horst naar Praboemoelih is overgeplaatst. Persoonlijk heb ik Cor en zijn vrouw nog naar het vliegveld gereden. We vin den het au fond niet leuk; we konden zo af en toe nog wel eens oude koeien uit de sloot halen en de vele -AFC- ers de revue laten passeren. Tevens konden wij ons hart over en weer nog eens uitstorten over dat waar wij geen van beiden senang mee zijn. Echter, een gezellige borrel bij Wil en Cor knapte mij altijd op en een en kele keer werd het zo laat, dat ik in de huiskamer maar op een rottan bank bleef slapen. Al met al zit ik hier in het „kamp" Balikpapan al weer 2 jaar op mijn manier te pionieren en soms vraag ik mij af; waarom? Vaak 9 uur per dag of soms nog langer aan de slag met daarna practisch geen ontspan ning. Je wordt hier nl. geleefd; dan mag je naar een bios, dan is er een avondje in de soos, en verder is er geen „dan". Balikpapan zelf ziet men thans meer en meer uit zijn as herrijzen, als een Phoenix. Maar deze herrijzenis maakt en breekt mensen, m.a.w., waar gehakt wordt vallen spaanders. En hier wordt danig gehakt en de spaanders zijn in verhouding. Door thuis word ik wekelijks op d£ hoogte gehouden met het AFC-nieuws. Ik hoop dat het volgende seizoen een beetje gelukkiger mag verlopen dan het vorige; en dat geldt dan wel voor bijna alle elftallen. Met belang stelling zie ik de volgende epistels tegemoet, tot schrijfs en de hartelijke groeten aan alle AFC-ers KORPORAAL HOOGENSTRIJD vindt, dd 3 Juli van Bandoeng uit, dat WIJ HIER ons niet mogen veront schuldigen wegens weinig schrijven. Hij vraagt, „wat moet ik dan wel?" en voorts; „Mijn laatste brief naar U is, geloof ik, verleden jaar verzonden, dus niet bepaald kort geleden. Ik zal maar van wal steken met een praatje over mijn belevenissen in het laatste jaar. Veel is het niet, ik ben overge plaatst geweest, heb drie maanden in Buitenzorg ge legen en nu zit ik al weer een half jaar in Bandoeng. U hoort het wel, ik heb het maar over maanden en hal ve jaren; het wordt zo langzamerhand normaal dat ik hier zit. Het einde is nu misschien wel in zicht. Er schijnen serieuze plannen te bestaan ons in het najaar af te lossen. Het mag ook wel, want in October heb ik er drie jaar op zitten. Ik heb geprobeerd iets eerder naar huis te komen. Mijn request werd echter om „theoretische en practische redenen afgewezen". Ik hobbel dus maar weer kalmpjes verder. Tegenwoordig lig ik in een kamp bij de Verbindings afdeling. Dit onderdeel is in het bezit van zes voet balelftallen. In een dezer elftallen speel ik mijn par tijtje voetbal als A.A.T.-er. Vorige week (eind Juni Le M.)kom ik op het voetbalveld Bijl tegen die bij de Verbinding behoort. We kenden elkaar niet, maar dat was geen bezwaar, 's Avonds kwam hij tenminste al even de Mei-Schakel halen die hij nog niet ontvangen had. Veel was het niet dat ik te schrijven had. Daarvoor ben ik ook te lang hier. De nieuwigheid gaat eraf. Met vriendelijke groeten aan alle AFC-ers Lex Rimini, die uit Batavia, op 7 Juli 1949/onder.staand epistel verzond, vindt C. A. blijkbaar niet voordeliger want hij begint zijn brief met: Au Bon Marché: Een beetje beschaamd neem ik de pen ter hand, al thans de schrijfmachine. Ik had feitelijk al lang gele den moeten schrijven, maar steeds kwam er niets van, alhoewel er alle reden toe was om eens een brief te pennnen naar de trouwe club in Mokum, want sinds mijn laatste brief heb ik niet minder dan twee pak ketten ontvangen, kort op elkander en bovendien nog een brief van U. Mijn excuses hiervoor en mijn harte lijke dank èn voor de twee fantastische pakketten èn voor de brief.

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 3