Kent gij het land Olg.. nandiaeti. fj Maar omdat ze A.F.C.-er ,,zijn en blijven" waar ze gaan („A.F.C.-er zijn" wil Keggen; tegenslagen ondergaan!) zullen ze opnieuw beginnen, staat ook hier „Rood-Zwart paraat". Sappelen, opnieuw beginnen tot de boel op poten staat. Wat hem daarbij zo van pas komt in z'n club heeft hij 't geleerd Nooit bij tegenslag versagen hoe het zich ook wendt of keert! Wat hem óók daarbij van pas komt is zijn Amsterdamse gein. In zo'n club, hoe kan het anders, moet gevoel voor humor zijn. Zie maar weer eens naar Dick Cijfer „Uit de Tropen" in dit blad die het nummer van Van Noppen (telefoon) vergeten had. Waar elk ander 't op zou geven cijfert Dick naar Le Marché zeven cijfers en die schrijft het weer in 't clubblad van A.F.C. Als Van Noppen nu maar niet denkt want dan wordt de zaak fataal „Negentienhonderd één Bourgonje! „Acht-acht-acht" (Marché ruikt bonje); Saffies van Mijnheer De Waal B. S. LE MARCHé WAAR DE AQUA-VIT JES BLOEIEN?? (Geschiedkundige overlevering van 5 Kopenhagen- vaarders) 9 Juni. Het gaat er op lijken! Ik schud schilleman- en melkboerenneurose af en zeg tegen de beren, dat ze rustig op de stoep moeten blijven wachten. 10 Juni 0,30 uur. Ma verwoed aan 't pakken. Pa gaat naar bed. Wekker doet het voor 't eerst sinds 13 jaar niet. Pa moet om de 10 minuten schudden, doch valt dra in slaap. Wekker dito. 2.30. Ma naar bed. Wekker blijft dood. Met één oog om de beurt geslapen tot 4.45. Opstaan! We gaan naar Kopenhagen! 6.15. Sjaakie komt ons halen met taxi, gaan naar startplaats, alwaar men nog aan morgenwijding bezig. 6.45. Heus op weg. Gerard en Lien voorin, Karei, ikke en Sjaakie zaten ruim achterin. 9.15. Aan grens laatste Hollandse koffie met slag room. Dropjes en benzine ingeslagen. Hollandse douane wou beweren, dat 20 L. blikken geen 10 L. blikken warenIn razende vaart door Duitsland. Puinho pen, grauwe mensen 2.30. Plof, waterballet, brandlucht, nevelgordijn ach ter ons. Motor drooggeraasd. Wij glijden voorzichtig van heuvel af en stoppen precies bij garage. Theewater gekookt in radiateur. Zeepdoos vergeten. 19.45. Deense grens. 630 km. afgelegd. Deense douane weldoorvoed, in mooie blauwe pakken. We razen ver der, mooie natuur en prachtige wegen. 20.25. Aankomst Veile. Sjaakie aangevallen door ex- Hollands meisje; ze had heimwee en trek in Hollands hapje. Opgebeld naar Kopenhagen, over kaarten Dene markenHolland. Onze eerste Aqua-Vite genuttigd. Wie twee keer geproefd, wil niet meer anders. In Dene marken pracht-gewoonte; bij elke boterham één glaasje! 22.30. Naar einddoel: Husholdnings-Fagskole in Strib, alwaar in serie mooie gebouwen 50 lieve meisjes op ons zaten te wachten, tafel gedekt. Om niet te vroeg te komen, gingen we maar zig-zag, bij elke hoek een hoofd uit het raam om te vragen. Steeds was het „stray ut". Gerard gaf het wiskundig bewijs, dat puf- ferd op sufferd rijmt. 24 uur. Rolden 5 slaapdronken reizigers, met pijn lijke kaken en doodmoe ,,det Husholdnings Skole" bin nen, alwaar liefderijk ongevangen. Naar bed in meis jeskamers. Sjaakie bij baby in Kinderkamer; noemden hem voortaan „Lille Peter". 11 Juni, 8.30 uur. Prachtuitzicht op strand, Kattegat en Fredericia. Ontbijt. Aardige gewoonte: na afloop opstaan, elkaar handen reiken en gezamenlijk zeggen: „Tak for meal, well become!" Rondgang door school. In keuken bakken ze Karolinenkrengel ter ere van Lien. We zijn in naaizaal, horen opeens daverende ba riton met bijgeluidjes. Stonden me daar onze 3 mannen in de keuken temidden van ginnegappende meisjes, met bravour en charme een nummertje „Piet Hein" weg te geven! „Nou jullie ook!" stookte ik de maagden op, „ik zal wel verder roeren!" „Ze zijn dol op zingen!" zei Lien, Dat klopte, hun gezang had 8 verzen. Op 't laatst wisten we niet meer, wat voor een gezicht we moesten opzetten. Toen wij met z'n vijven „In onze goede, oude Amstelstadgezongen. 12.30. Gezamenlijke feestmaaltijd. Hollandse en Deen- zwiegenaht 5 MODELLEN ook in suede SPORTSCHOENEN NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 AMSTERDAM Z.

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 9