Tropisch „Ernst en Luim" FAMILIEBERICHTEN getrouwd wonder. Het was voor mij een vreemde en geheel nieuwe ervaring, en nu alles goed afgelopen is, voel ik, dat het toch goed geweest is, dat ik het ook eens van dichtbij heb meegemaakt. Een tweede schrijven, eveneens van 23 Juni, werd in de beste stemming geschreven en wel door H. L. Schoo- neveldt te Solo (Soerakarta). Oorlogsveteraan Hans schrijft „Vandaag Uw brief in blakende welstand ontvan gen. Hij kwam net op tijd, want ik wilde vanavond al in de pen klimmen om te bedanken voor het pakket dat ik in Madioen heb ontvangen. Verhuizen is de laatste tijd bij ons in de mode, vandaar dat ik niet in de gele genheid was om direct een bedankje te sturen. Twee jaar precies hebben we op O.-Java gezeten en de laat ste maanden leek het wel of we een vacantiereis aan het maken waren; alleen jammer dat er steeds dat militair gedoe bij kwam. Van Malang uit, waarvan daan, als ik mij niet vergis, ik U de laatste brief heb geschreven, ging het naar Lawang en vandaar naar Tretes. Van Tretes gjng het naar de laagvlakte en wel naar Madioen, waar wij onze aflossers moesten inwer ken. Inderdaad zat het aardig in elkaar, de nieuwe artilleristen namen alles van ons over. Wij pakten kis ten, die ons vooruit gingen naar Soerabaia. In Soera- baia met plunjezak op de nek en koffer in de hand aan boord van de „Van Outshoorn". Het leek alles op een thuisvaart. Helaas ging het niet verder dan Sema- rang. In Semarang mochten we drie dagen genieten en het was inderdaad genieten; geen wapen bij je, geen avondklok, we wisten niet hoe we het hadden. En nu zitten we dan in Solo, waar op zichzelf niets aan is. Wat hier prima in elkaar zit is de sport en voor zover het mogelijk is maken we er prima gebruik van. Daar ik door de verhuizing erg met mijn correspon dentie omhoog zit, moet ik het voor dit keer hierbij laten. Hartelijk dank voor pakket en brief, met een vijf aan alle A.F.C.-ers En ten slotte de laatste der drie, die- het hebben be staan binnen 14 dagen op mijn epistel te antwoorden. Ditmaal een groet van Frits van der Hurk: „Batavia, 25 Juni 1949; Laat ik allereerst even mel den, dat ik vorige week wederom een A.F.C.-pakket heb ontvangen dat weer zó (duim omhoog) was. Mijn hartelijke dank natuurlijk. Ik heb echter nog nimmer iets gehoord of gezien van een bijgevoegde kaart, doch steeds de ontvangst gemeld (dik in orde - Le M.). Wilt U het dus doorgeven? Het is hoogstwaarschijnlijk het in April verzonden exemplaar; volgende keer zal ik be ter opletten. Nu U het toch over V.V.A. heeft, moet ik even ver tellen, dat ik pas nog met een jonge V.V.A.-er, die voor kort hier uit Nederland is gearriveerd, een boom over voetbal enz. heb opgezet. Het toeval wilde, dat hij een paar bekende A.F.C.-ers persoonlijk kende en wel de Heer P. van der Velden, de rasechte A.F.C.-ers- familie bij wie de resultaten van het eerste de vol gende dag wel duidelijk van de gezichten af te lezen waren en Coen Colijn, onze eerste elftal crack. Op het tampatje gezeten waren onze gedachten verplaatst naar ons goede Mokum. In angstige spanning heb ik de strijd gevolgd van het 4e elftal, waar ik voor mijn vertrek nog in gespeeld heb. Mijn gelukwensen dan ook aan dit elftal met deze „ontworsteling". Dat zou ook wel al te gek geweest zijn wanneer er twee K.N.V.B.-elftallen zouden zijn ge degradeerd. Op het ogenblik is hier de competitie, die veel te lang heeft geduurd, ook beëindigd. Met de indeling hiervan is het met recht de wereld op z'n kop; er zijn n.l. 16 eerste-, 8 tweede- en 6 derde klassers. Hier zal dus in het komende seizoen, dat in September aanvangt, wel een verscherpte degradatie komen. Sinds kort ben ik met studeren begonnen, zodat ik over ledigheid niet heb te klagen Tot zover onze ijverige briefschrijvers der „Heren Zeventien". In de volgende Schakel hopen wij weer een adres lijst te kunnen laten afdrukken. Voor ditmaal verwij zen wij nog naar de lijst in de Mei-Schakel opgeno men. Via- deze adressen komt, bij mogelijke tussentijdse verandering, Uw brief, A.F.C.-ers in het moederland, eveneens terecht. Schroeft Uw vulpen dus los, doopt Uw kroontjespen in, versnijdt desnoods Uw ganzeveer of punt Uw potlood. Ook korte, zgn. nietszeggende brieven, zijn welkom. Dit zij het gebruikelijke einde van „Uit de Tropen" of, met een variatie op Cato, se nator van het oude Rome: „Indië, dat reeds teveel ver woest werd, MOET GESCHREVEN WORDEN B. S. LE MARCHé J. F. BAKKER en GERDA BLOM Groningen, 11 Juni 1949. De Heer en Mevrouw J. F. BAKKER—BLOM zeggen alle A.F.C.-ers hartelijk dank voor de bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Hiermede zeg ik hartelijk dank aan allen, die mij tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis hun blijk aan medeleven kwamen betuigen. TIES GERRITS Waar ge op de zeven zeeën koersen moogt, waar ge moogt gaan, naar de West of 't verre Oosten, naar de Pool of Hindustan, A.F.C.-ers zult g'ontmoeten elke zee en elke ree, vliegend over 's werelds toppen, OVERAL IS A.F.C.! A.F.C.-ers zijn te vinden tot zelfs op het Jungfraujoch. En natuurlijk: Insulinde! (Ge leest „Uit de Tropen" toch?) Op die groen smaragden gordel zijn ze niet voor hun plezier, trots Sarina en Adinda waren ze veel liever hier. 8

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 8