DRUKKERIJ Overpeinzingen van een E.c.-ud JOH- MEIJER ZOON KANAALSTRAAT 132, TEL. 80710 AMSTERDAM-W. 5 Ten aanzien van de sub-commissie B werd overeen gekomen, dat het bestuur zich met de elftalcommissie zal beraden om in deze vacatures te voorzien. Voor de sub-commissie C stelde Wiggemansen zijn functie ter beschikking, waarbij hij een dringend beroep op Van Driel deed om zijn plaats in te nemen, hetgeen laatst genoemde aanvaardde. Toen luwde de vergadering weer. Er waren woorden van hulde aan het adres van Jan van Gessel voor het vele en langjarige werk, dat hij in de Enquêtecommis sie heeft verricht. Verder waren er vriendelijke woor den aan het adres van Van Teunenbroek, Woudstra en van Nigtevegt voor de actieve wijze, waarop zij de leden van het Dagelijks Bestuur hadden bijgestaan. Enquêtecommissie en kascommissie werden vervolgens bij acclamatie herkozen. Rondvraag. De rondvraag bracht nog enige interessante punten naar voren. Leo Horn begon over toeren naar het bui tenland en Van Nek was niet karig in zijn critiek in zake het mislukken van de reis naar Denemarken. Ook het aannemen van nieuwe leden kwam ter sprake, waarbij naar ons gevoel vooral Siem de Waal verstan dige opmerkingen maakte. „Als A.F.C. naar de eerste klasse gepromoveerd was, dan had je ze moeten zien rennen om lid van die eerste klasser te wórden. Wij hebben gefaald wegens gebrek aan saamhorigheid. Er is nu eenmaal een gebrek aan saamhorigheid tussen die spelers, die van hun jeugd af bij ons zijn geweest en hen, die zich op latere leeftijd meldden. Wij moeten als het ware enten op de oude A.F.C.-boom. Wie zich voelt aangetrokken door A.F.C., die komt toch wel naar de oude club, maar laten de geboren A.F.C.-ers dan die nieuwe A.F.C.-ers ook volkomen als clubgeno ten en clubvrienden ontvangen en behandelen." (ap plaus) Tegen de gewoonte in bij A.F.C. werd de verdeling van de plaatsen voor internationale wedstrijden becriti- seerd. Nestelrooij antwoordde, dat wij voor de Olym pische Dag waarbij het nog niet eens zo'n gekken huis was als bij Holland-België bijvoorbeeld 51 plaat sen kregen toegewezen waarvan 25 staanplaatsen. Wie hiervoor een regeling wist te bedenken, die iedereen bevredigde, mocht het zeggen. Willy Neseker adviseerde om in ieder geval in vol gende algemene verga-deringen niet maar klakkeloos namen te noemen, maar candidaatstellingen door het bestuur te laten voorbereiden. Van der Voort bepleitte meer daadwerkelijke belangstelling bij de leden voor alle spelers en niet alleen voor de top. Heimig wees erop, dat critiek nuttig en gezond is, ma-ar critiek moet altijd opbouwend zijn. Zij moet in het wezenlijke belang van de vereniging zijn en wie critiek heeft en denkt dat hij het beter kan, moet zich dan ook ten volle aan zijn club willen geven. Nadat Esser hartelijke woorden had gesproken aan het adres van het bestuur, sloot de voorzitter de ver gadering. Er is nog lang nageboomd J. W. Zo luidde mijn vorig artikel, doch mijn „baas", onze geachte Schakel-Redacteur, maakte hiervan „Waarom wij faalden". Zeer speciaal wil ik dankzeggen voor het goede onthaal dat dit artikel heeft gevonden. Als wij allen als clubmensen er iets uit geleerd hebben en con form weten te handelen, dan is er niets gebeurd en zijn die woorden niet tevergeefs geschreven. Dan krijgt ook de enige pessimist, die ik heb gesproken in dit ver band, ongelijk, die van meening was, dat slechts af brekend geschreven is, waarop mijn antwoord is ge weest, dat wij dit beter in October of November a.s. kunnen vaststellen. Ons 4e elftal. Ook hier nog eens een speciaal woord van hulde aan aanvoerder Kerker en zijn mannen voor de wijze waarop zij hun plaats in de K.N.V.B. hebben weten te behouden. Na vier wedstrijden stonden zij met 10-1 en 6 punten bovenaan en hadden K.V.V. 3 in dit seizoen drie maal verslagen en daarvan slecht één maal met 1-0 verloren, juist die 1 van 10-1. De beslissingswedstrijd bracht een organisatorische moeilijkheid met zich mede, doordat 24 uur voor de wedstrijd het K.F.C.-terrein te Koog a.d. Zaan werd veranderd in V.V.Z. te Zaandam. Het betekende haast voor ons nog struikelen, doch alles keerde zich ten goede, zij het dat een 1-0 achterstand in het laatste kwartier van de competitie (na liefst 27 wedstrijden!) werd omgezet in een 3-1 voorsprong. En hier kom ik weer aan een typische consequentie: is het niet eigenaardig, dat hier één onzer elftallen een score behaalt van 13-2, terwijl het aantal klachten de laatste tijd over het gebrek aan doelpunten legio is. Hier valt wel het nodige te doen voor het a.s, seizoen. Een prettige schouwburg-avond, die notabene eerst laat in de nacht eindigde, was het bijzonder aangename slot van dit overigens moeilijke seizoen. Ook hier weer de overweging: hoe is het toch mogelijk, dat terwijl deze avond zo bijzonder geslaagd was, wij zo weinig weten te organiseren om de onderlinge band te verste vigen en vooral elkander nader te leren kennen? De Algemene Vergadering. Zelden heb ik meege maakt hoe moeilijk de samenstelling van de diverse Elftalcommissies tot stand kwam (vreest men dit werk of komt hier „le elftalziekte" reeds om de hoek kij ken?). Des te aangenamer was het echter, dat bij de eerste bespreking van de vier commissies, zo kort na de Algemene Vergadering, op één lid na allen aan wezig waren en dat een zeer nuttige discussie reeds heeft plaatsgevonden. Moge dit tot goede resultaten leiden! Een buitenlands begin. In principe- is overeengeko men op Zondag 21 Augustus te Herstal bij Luik te spelen. Het programma zit voorlopig aldus in elkander: Vrijdag 19 Augustus plm. 3 uur vertrek en om 7 uur wedstrijd te Eindhoven tegen Brabantia (Zuidelijke le klasser). Zaterdag 20 Augustus tour naar en in België. Zondag wedstrijd tegen Herstal en vermoedelijk 's morgens tour. Maandag terugreis naar Amsterdam (via Valken burg Nog niet staat vast of per autobus dan wel per trein wordt gereisd ofwel met particuliere wagens. Zij, die dit reisje willen meemaken en hun wagen ter beschik king stellen, gelieven dit aan Jb. van Nek, Roerstraat 52, telefoon 29870 vóór 1 Augustus te berichten. Laten wij hopen, dat na de mislukte Deense voorbereidingen dit bescheiden Belgisch begin een goede voorbode is. Inzake de training zal, als dit artikel verschijnt, reeds zeer waarschijnlijk een bulletin in het bezit van de spelers zijn. „EX-SPELER"

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 5