WJaarom u/ij faalden 27e Jaargang Mei 1949 Nr. 9 Redacteur: J. H. Wijnand. Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur: W. G. Staats. Churchill laan 25a Administrateur: J. F. Bakker. 2e Jan v.d. Heijdenstraat 21 Gem. Giro B 2096, Postgiro 375600 Ned. Handel Mij. ten gunste van J. F. Bakker Typografie Drukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam W. Het seizoen loopt ten einde; met als resultaat: le elftal: een behoorlijke 3e plaats; 2e elftal: gedegradeerd; 3e elftal: zich keurig gehandhaafd; 4e elftal: achter in de degradatiestrijd. Dit geheel geeft aanleiding tot veel beschouwingen en het verdient de moeite, oorzaken en gevolgen vast te stellen, waarbij ik behalve elftallen, spelers, aan voerders, trainer ook bestuur en E.C. de revue moet laten passeren. Het eerste. Toen het seizoen moest beginnen was een ieder na de A.R.O.L. Beker wedstrijd tegen Volendam een zeker pessimisme toegedaan. De E.C. had zich echter op het standpunt gesteld, dat de A.R.O.L. Beker wedstrijden tot de voorbereiding behoren en niet tot het werkelijke serieuze begin. Direct daarop begon de strijd met voor zichtige hoop. Wij waren ervan overtuigd een goed ge traind elftal te hebben zonder veel uitblinkers, een elftal, dat tot redelijke resultaten zou kunnen komen bij sterke inspanning en volledige concentratie. De resultaten zijn een ieder bekend. Het werd een seizoen met veel hoop en verwachting en tevens met een grote desillusie. Is nu deze desillusie verdiend, of was zij te verwach ten? Mijn volmondig antwoord daarop is „ia". Het ontbreken van grote innerlijke eenheid is de oorzaak. Mijn persoonlijke mening was na de incidenten in het begin van het seizoen tegen W.F.C. uit en hoofdzake lijk buiten onze schuld tegen Velox thuis, dat na gede cideerd optreden een goede sporteenheid met gezonde opvattingen was ontstaan. Het einde van het seizoen bracht mij de verstoring van deze illusie want het gebeurde in de wedstrijd tegen H.V.C. thuis (zowel in de rust als na afloop) zal ik nimmer vergeten. Er was iets kapot, ook bij mij en mijn mede-commissieleden. Veertien dagen lang is getracht tussen de wedstrijd H.V.C. thuis en Volen dam uit een afdoende oplossing te vinden. Het toe val wilde echter anders en zelfs moest ik Donderdags voor de laatste competitiewedstrijd loslaten en de op stelling van het elftal aan anderen overlaten. Met als gevolg zelf niet naar Volendam. Ook daar ontbraken de grote allesbeheersende bezieling en het honderd pro cent doorzettingsvermogen. Alles bij elkander: een seizoen met mooie hoogte punten en met grote dieptepunten, maar een seizoen, dat afgezien van het slechte slot, toch aan de vereni ging en aan de spelers zelf veel vreugde en spanning heeft gebracht, een seizoen dat ons geen degradatie vrees doch alleen kampioensspanning bracht. De leiding. Was er beter eindresultaat te verkrijgen geweest? Ja, is het antwoord hierop en dan zoek ik het allereerst bij de leiding. De aanvoerder heeft zeer afwijkende ideeën over trai ning, concentratie, nabeschouwing of voorbeschouwing van wedstrijden, en deels door zijn werkzaamheden niet voldoende toewijding voor zijn zware taak. Hij heeft als speler een hoge score op zijn naam en is, ook toen hij niet 100 pCt fit was door ons opgesteld. Daarnaast stel ik zelf heel hoge eisen aan de aanvoerder. Het is de man, die moet trachten van 2-4 uur alles prachtig te doen lopen, die voor en na de wedstrijden contact met spelers moet hebben en contact met de E.C. De man, die met deze eigenschappen toegerust, de hoog ste ogen kan gooien, komt tot zijn doel. En met alle

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 1