VAN ES van Baerlestraat 39, tel. 20140 Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. wind dwars over het veld stond, waardoor de bal af en toe de gekste dingen deed. Voor de rust waren de elftallen onge veer even sterk, alleen kregen wij mooiere kansen. Een schot van Daan Ger- ton bijvoorbeeld ging van de binnenkant van de paal weer uit het doel. De mooiste kans had Nico Kalsbeek echter na rust. Een half uur na rust kreeg hij, bij de stand 00, een bal vrij voor de keeper, hoogstens op vier meter. In de omtrek geen tegenstander te zien. Je kon haast aan hem zien, dat hij het kinderachtig vond om de bal gewoon in te schieten. Hij nam hem dus maar links. Een schot zachtjes in des keepers handen. (Na af loop had Nico pijn in z'n rug......) Tien minuten voor tijd maakte Velox, ondanks ons prima verdedigen, 10. Wij gooiden toen alles op de aanval. Velox kreeg, op gelukkige wijze door de wind, de bal via onze spil toegespeeld en de stand was 20. Al met al een zeer pret tige en faire wedstrijd. Ajax 4A.F.C. 3 02. - Uit deze wedstrijd moesten wij beslist één punt slepen, wilden wij door eigen werk veilig komen. Het veld was buitengewoon glad. Ajax bemerkte al dadelijk, dat wij flink gingen aanpakken zodat wij het beste deel van het spel hadden. Na onge veer twintig minuten kreeg ik ongeveer op de helft van het veld een vrije schop te nemen. Holterman kopte hieruit over de handen van de uitgelopen keeper de bal in (10). Tien minuten later kregen wij een penalty te nemen, die door Walter de Jonge prachtig werd benut (20). Met deze stand ging de rust in. Ad Kraal, die de laatste weken met een geblesseerd been sukkelt, werd vervangen door Brommelcamp, die op de backplaats goed voldeed. Na rust was Ajax iets meer in de aanval, doch kreeg niet veel kans. Ook nu bleek weer dat Nico Kalsbeek er schijnbaar een hekel aan heeft om vrij voor de keeper te staan. De stand bleef tot het einde 20 waarmee wij dit seizoen afsloten. Wij hebben nu gezien, dat wij van het begin af had den moeten aanpakken, dan had één van de bovenste plaatsen in ons bereik geweest. Volgend seizoen beslist beter! NIC. LELOUX gesp. 4 gew. gel. 1 1 verl. 2 v - t 9—12 dergetekende moesten antichambreren. Wij kunnen dus van deze zitting geen verslag geven. Naar ons ter ore kwam, was het voor onze zaak nadelig, dat de grensrechters van Hilversum en de Kennemers verklaarden, dat ook in hun wed strijden, die door van Breukelen geleid werden, hij zijn grensrech ters gevraagd had hem vijf minuten voor tijd te waarschuwen. Het is zowel de heer Nestelroy als mij een raadsel hoe de scheids rechter heeft kunnen verklaren, dat het mysterieuze tweede horloge in het rechterzakje van zijn trui gezeten heeft. De gehele demonstratie, die de scheidsrechter voor de protest commissie hield, komt daardoor in een onbegrijpelijk daglicht te ■taan. Inmiddels blijkt de commissie geen redenen aanwezig geacht te hebben om ons protest opnieuw aan de Protest-Commissie voor te leggen. Wij zijn overtuigd, dat zowel de Protest-Commissie als de Straf- Commissie hun uiterste best gedaan hebben om achter de waar heid te komen. Wij zijn in de sportieve sfeer van A.F.C. grootge bracht en komen uit de Scheepensschool, welke zich onvoorwaar delijk bij een gebleken nederlaag neerlegt. Desondanks kan ik deze reportage niet beëindigen zonder als mijn eerlijke overtuiging neer te schrijven, dat ons diep en grie vend onrecht is aangedaan. J. H. WIJNAND Wat de gespeelde wedstrijden betreft het volgende: Tegen West-Frisia II „uit" werd verdiend verloren, hoewel 51 wel wat geflatteerd genoemd kan wor den. Zeker twee doelpunten kregen de gastheren cadeau, waarbij vooral het doelpunt van Henk van Teu- nenbroek, een keihard schot uit geheel vrije positie, extra vermelding werkelijk verdiend heeft. Pierre Es- kes behoeft zich niet te generen dat hij dit schot niet kon stoppen want een „Kraak" in zijn beste vorm zou geen enkele kans gehad hebben. Enkhuizen zal voor Henk altijd een stad met een herinnering blijven. In middels zal West Frisia II het kampioenschap van onze afdeling wel al behaald hebben en deze faire tegen standers wensen wij bij voorbaat succes in hun promo tie-wedstrijden. De wedstrijd tegen Assendelft II was er een van de goede soort en leverde ons een 53 overwinning en daarmee 2 kostbare punten op. Het veld was door de twee reeds voor ons gespeelde wedstrijden bijzonder zwaar. Jammer, dat de leider van ons elftal niet aan wezig kon zijn, want zulke prima wedstrijden als deze hebben wij dit seizoen veel te weinig gespeeld. Het deed in dit verband prettig aan. dat zowel Assendelft als de scheidsrechter ons na afloop een compliment maak ten over het door ons vertoonde spel. (Assendelft II staat no. 2 op de ranglijst.) Ten aanzien van de wedstrijd tegen Z.F.C. III wil ik volstaan met de uitslag: 21 in het voordeel van Z.F.C. Het 4e elftal was danig gehavend; ik meen zoiets van vijf invallers, zodat het nog niet eens zo heel gek is. Persoonlijk heb ik deze wedstrijd niet meegemaakt en men heeft mij altijd gezegd: van horen zeggen enz. enz. dus praten wij hier niet meer over. Zo op het eerste gezicht zou men geneigd zijn te zeggen, dat het 4e elftal het er toch maar slecht heeft afgebracht. Natuurlijk wil ik niet beweren dat het bereikte resultaat goed is, maar als men hierbij be denkt, dat van de vier tegenstanders, die wij moesten bekampen drie tot de kopgroep van onze afdeling be hoorden, en dat de vierde de punten zelf erg hard no dig heeft om zich veilig te stellen voor de onderste plaatsen, dan zult U het met mij eens zijn, dat het be reikte resultaat niet zo gek is. De stemming in het elftal is momenteel uitstekend en aangezien het derde elftal thans is uitgespeeld mo gen wij hopen, dat de nog resterende wedstrijden, die wjj voor de boeg hebben, met een vierde elftal op oorlogssterkte gespeeld kunnen worden. De volgende maand moet ik dus kunnen schrijven: „Het 4e elftal heeft zich evenals het derde veilig gesteld." Daar houden wij het dan maar op. 9

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 9