Het derde in veiligheid De heer De Grood: „Neen, dat is niet waar. Er is hier duidelijk verklaard, dat U ook een paar minuten verschil had met de scheidsrechter". De heer Elzendoorn blijft pertinent ontkennen en doet dan de volgende verrassende mededeling: „Maar de scheidsrechter had twee horloges en die klopten óók met elkaar." Stomme verbazing bij de Commissie en bij de toehoorders. Ner gens was sprake geweest van het tweede horloge de scheids rechter had toegegeven zich te kunnen hebben vergist en nu kwam er weer een horloge uit de hemel vallen. Het begon nu een beetje te lijken op een detectiveroman, waarbij de politie steeds meer lijken vindt. De heer Segelaar (lichtelijk verbijsterd): „Nou, dat zulleii we straks nog wel eens uitzoeken. Maar hoe verklaart U, dat alle Utrechtse kranten en officials A.F.C. gelijk geven?" De heer Elzendoorn: „Nou ja, de kranten, die schreven ook, dat in onze uitwedstrijd tegen A.F.C. het ongeluk met onze keeper gebeurde nadat het winnende doelpunt door A.F.C. was gescoord." De heer Segelaar: „Ja, maar hoe verklaart U nu, dat zo véél- mensen er net zo over denken als A.F.C.?" De heer Elzendoorn: „Voor mij onverklaarbaar." De heer Keijzer, de volgende Velox-getuige, verklaarde, dat hij beide grensrechters had zien vlaggen. Hem was uiteraard van een afspraak van de scheidsrechter met de grensrechters niets bekend, maar toen hij ze zag vlaggen had hij op zijn horloge gekeken en toen was er nog vijf minuten te spelen. De heer De Grood ging met de grensrechter van Velox nog uitvoerig de gang van zaken in de tweede helft na, waarbij de heer Van Elzendoorn op de vraag of er één minuut vóór tijd contact is gepleegd, antwoordde: „Dat kan wel." De Commissie liet toen de heren Van Breukelen en Van den Berg terug komen. Er kwam spanning in het zaaltje toen de beide grensrechters elkaar falikant tegenspraken. Onze grensrechter wilde onder ede bevestigen, dat de Veloxgrensrechter had toe gegeven, dat er een paar minuten te lang was gespeeld. De heer Van Elzendoorn: „Ik geloof, dat het een kwestie van opvatting kan zijn. Toen Disselkoen mij vroeg hoe lang had U het nu nog? heb ik geantwoord drie minuten, maar daarmede heb ik bedoeld: na het maken van het doelpunt." En toen kwam het voorjaarsei, dat ons zo zwaar op de maag zou gaan liggen. Scheidsrechter Van Breukelen, kwam nu met dat tweede horloge op de proppen. Het was een gewoon horloge geweest en toen hij in de kleedkamer kwam, stond het horloge op 12 minuten vóór drie. De heer Segelaar: „En hoe lang is het lopen van het veld naar de kleedkamer daar?" De heer Van Breukelen: „Dat zal een halve minuut of een minuut zijn". De heer Van Wijk: „Dit is heel belangrijk, want nu hebben we eindelijk iets positiefs." En toen was de zaak afgelopen en we konden naar beneden gaan. De scheidsrechter werd nog twee keer even apart genomen en daarop hebben wij als A.F.C.-toehoorders het niet "correct geacht om achter de scheidsrechter aan te hollen en mee naar binnen te gaan. De laatste paar vragen en antwoorden kunnen wij dus niet geven. Wellicht, dat in de officiële toelichting van de Protestcommissie hier iets van staat ei; dan hopen wij dat nog in dit nummer te kunnen publiceren. Maar duidelijk liet de heer De Grood uitkomen, dat het tweede horloge de doorslag heeft gegeven en dat daardoor de commissie niet zeker is, dat het betrokken doelpunt volgens ons allen anderhalve minuut over tijd inderdaad na de 45ste minuut is gescoord. Revisie. Gezien de bovenstaande gang van zaken, was het logisch, dat het A.F.C.-bestuur zich tot het K.N.V.B.-bestuur gewend heeft. Ter verduidelijking diene, dat hoger beroep op een uitspraak van de Protestcommissie als zodanig niet mogelijk is. Waar wij echter overtuigd waren, dat scheidsrechter Van Breukelen niet de gehele waarheid verteld had, kon het K.N.V.B.-bestuur alsnog de zaak in handen geven van de afdeling Strafzaken, hetgeen geschiedde. De nieuwe commissie, bestaande uit de heren Burgwal, Kruyver en Noorderdam heeft Vrijdagavond 25 Maart in de Rode Leeuw hier ter stede de zaak grondig onderzocht. Helaas mochten hierbij geen toehoorders aanwezig zijn, zodat de enige twee leden, die van A.F.C. de gehele zitting van de Protest commissie hadden bijgewoond, t.w. penningmeester Nestelroy en on- Integendeel, wij waren tegen de storm in veel gevaarlijker dan voor rust, maar het geluk was niet met de voorhoede, wel met onze achterhoede bij schoten van grote afstand van K.F.C. II tegen lat en paal. Toch waren onze kansen beter. Jam mer, een overwinning had ons zo goed als in veiligheid gebracht. Uitblinkers in deze wedstrijd waren onze Teun, Hennuin en v. d. Berg. Helaas eindigen wij door de 10 nederlaag tegen Ajax II op de tien de plaats. Het is wel een rare compe titie: van kampioens- tot degradatie- candidaat. Maar met de tanden op elkaar komen wij er onder uit, mits we er voor „vechten". De kleuren van ons fiere rood en zwart, zullen dit seizoen niet degrar deren. Good luck! CAPTAIN JOOP E.D.O. 2A.F.C. 3. - Ideaal voetbal- weer. Prima veld. Volledig elftal. Alle fac toren waren dus aanwezig om die dag goed uit de bus te komen en E.D.O. zijn eerste nederlaag te bezorgen. Wij verloren echter met 20, alleen met de eer dat wij in het veld absoluut in de meerderheid wa ren. Onze voorhoede was echter niet bij machte, al stonden zij zelfs vrij voor goal ook maar één doelpunt te maken. De wedstrijd was pas vijf minuten oud, toen E.D.O. een zeer goedkoop verkregen penalty goed benutte. Na ongeveer een half uur spelen kregen wij dezelfde kans terug. Ook een penalty. Door Postma ge nomen. Deze gaf echter een ouderwets „wippertje", zodat de doelverdediger al leen maar voor het oprapen had. Dit was de tweede maal in dit seizoen (tegen Ajax precies idem) dat wij een vaste en be slissende kans verloren lieten gaan. Na rust waren wij weer een stuk ster ker maar konden geen doelpunten maken. E.D.O. echter maakte nog een goal, zo dat het einde met 20 kwam. A.F.C. 3—U.V.V. 2 2—2. - 'Ofschoon dit een thuiswedstrijd was, stonden wij één minuut voor het begin toch. nog met 10 man. Na veel zoeken vonden wij eindelijk Bram Atpoldus, die uit nood deze wed strijd rechtsbuiten moest spelen. Het was van beide kanten een slappe wedstrijd. Een wedstrijd waarin het niets gek zou zijn ge weest als één van beide elftallen nog twee doelpunten meer zou hebben gemaakt. Met dit gelijke spel waren wij echter bei den goed gediend. Velox 2A.F.C. 3. - Aangezien op het laatste moment een wedstrijd voor het 2de elftal ingelast werd, stonden wij op het Centraal Station met 4 invallers. Het was een nare, winderige dag. Op het Velox- terrein gekomen constateerden wij, dat de 8 13egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. I

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 8