Velox - A.F.C. Scheidsrechter Van Breukelen en het dankbare publiek- licht opgegaan. Scheidsrechter Heneman, die met, zo'n horloge veel meer ervaring heelt dan ik, heeft mij precies uitgelegd, hoe het in zijn werk kan zijn gegaan." Hierop trekt de scheids rechter zijn jas uit en vertoont zich den volke in de trui, die hij tijdens de bewuste wedstrijd had gedragen. „Kijkt U eens. V ziet, dat dit borstzakje een ritssluiting heeft en ik zal het U met de werking van dit horloge volkomen demonstreren nu kan het mogelijk zijn geweest, dat ik hij het aanraken van mijn borstzakje even het knopje heb geraakt waardoor het horloge even heeft stilgestaan." De heer De Grood: „Dus achteraf bezien had U wel 10 minu ten te lang kunnen laten spelen, zonder dat U het merkte?" De heer Van Breukelen: „Ja, dat geef ik toe." De heer Segelaar: „Hoe dacht U over de grensrechters?" De heer Van Breukelen: „Hun optreden was zo, dat ik in beide grensrechters vertrouwen had." De heer Segelaar: „Goed, dus, als het volgens één van deze beide grensrechters tijd was, dan ging U dus van het principe uit, dat de man daarvan eerlijk overtuigd was." De heer Van Breukelen: „Ja." De heer De Grood: „Uit de stukken blijkt, dat beide grens rechters hebben gevlagd." De heer Van Breukelen: „Dat heb ik niet gezien." De heer De Grood: „Nu moet U eens goed horen. Tijdens de wedstrijd is U eerlijk overtuigd geweest, dat U de tijd goed op nam. Na de demonstratie met het horloge op de scheidsrechters- club is er bij U twijfel gerezen en nu is U tot de overtuiging gekomen, dat het heel goed mogelijk is, dat U zich heeft vergist. Indien eens deze demonstratie toevallig vóór VeloxA.F.C. was gebeurd en U had één der grensrechters ostentatief zien protes teren, wat had U dan gedaan?" De heer Van Breukelen: „De andere grensrechter erbij gehaald en als zij het met elkaar eens waren, had ik mij bij hun beslissing neergelegd." De Velox-verklaringen. Vervolgens kwamen binnen de heren Elzendoorn, bestuurslid en grensrechter van Velox en de heer P. Keijzer, lid van de Tech nische Commissie van Velox. Het bleek, dat de heer Elzendoorn over een stopwatch de be schikking had. Hij verklaarde, dat scheidsrechter Van Breukelen hem opdracht had gegeven hem vijf minuten vóór het verstrijken van de tijd een teken te geven; „ik deed dit en dat is gebeurd vóór Velox het doelpunt scoorde. Na het doelpunt waren er nog 2% a 3 minuten te spelen. Uiteraard is er in de rust hevig over de tijd gedebatteerd. Ik was precies gelijk aan met mijn horloge als de scheidsrechter." De heer De Grood: „Wanneer is dan gebleken, dat de horloges van U en van de scheidsrechter ook verschilden?" De heer Elzen doorn: „Dat is niet waar. Onze tijden waren gelijk". Het had de gehele week flink gevroren. Onze wedstrijd ging ondanks moeilijke terreinomstandigheden toch door. Zelf voelde ik er niet veel voor om te spelen; het veld was hard, zodat volgens mij de geluksfactor een grote rol zou spelen. Het begin was voor Spartaan II. De gastheren speelden feller, riskeerden iets meer en dus werden wij teruggedrongen; het gevolg was dat Spartaan II de leiding nam. Onze kans kwam toen we gelijk maakten: een strafschop werd door Willy v. d. Berg onberispelijk benut. Toen de den zich enkele kansen voor maar die werden niet benut. Spartaan II deed het beter en bracht de stand op 21, waar mee de rust kwam. Na de1 thee zijn we doorlopend sterker geweest, maar konden het niet tot scoren brengen. Omzettingen in de voorhoede mochten niet baten, Spartaan II verde digde hardnekkig de voorsprong, en be haalde een moeizame overwinning. Dit waren los*bare punten, die voor ons ver loren gingen. Een gelijk spel had minstens binnen ons bereik gelegen. Het was aen zware teleurstelling voor mij. In de thuis wedstrijd tegen Spartaan II hadden wij laten zien, wat voetballen en doelpunten maken is, en nuniets van dat alles. Er werd niet „gevochten" en de wil om te winnen was niet aanwezig. Gelukkig bleef de stemming en onderlinge vriendschap prima, ik had trouwens niets anders van jullie verwacht. Na een rust van twee weken was het: aartreden tegen K.F.C. II uit, de ploeg die de beste kansen had om het kampioen schap te veroveren. Wij trokken ons hier niet veel van aan en trokken dapper van leer. Er stond een kleine storm, waarvan wij voor de rust het voordeel hadden. Doch het voordeel leverde ons slechts één (uit stekend) doelpunt van Walter de Jonge. Rust bracht 10 voor ons; het had 30 kunnen zijn, maardaar praten we niet meer over. Die 10 vond ik toch niet gek. Want verleden jaar hebben we daar op een gedenkwaardige dag ook met 10 gewonnen. En persoonlijk heb ik nog nooit in de Koog van K.F.C. verloren. Het werd toch wel even benauwd, maar verder dan de gelijkmaker bracht K.F.C. II het toch niet. Cliché „Het Lichtspoor" 13egimstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 7

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 7