Het tw/eede speelt degradatie wedstrijden Scheidsrechter Van Breukelen. De heer Segelaar begon zijn ondervraging van de scheidsrechter met hem een standje te maken, dat hij van het officiële protest van A.F.C. geen melding heeft gemaakt. De heer Van Breukelen: „Ik heb op U gewacht." De heer Segelaar: „Dan moet U Uw instructies voor scheids rechters eens nalezen." Na enig geharrewar over de vraag of de scheidsrechter nu wel of niet een nadere verklaring had ingestuurd ondanks zijn pertinente verklaring dat hij het had gedaan, bleek dan in ieder geval de brief nooit te zijn aangekomen begon het verhoor. Scheidsrechter Van Breukelen verklaarde dat hij met beide grens rechters een afspraak had gemaakt, dat zij hem vijf minuten vóór tijd moesten waarschuwen. De heer Segelaar: „Hebt U de beide horloges vergeleken?" De heer Van Breukelen: „Neen". De heer Segelaar: „Wat voor horloge hebt U gebruikt?" De heer Van Breukelen: „Een stopwatch." De heer Segelaar: „Hebt U dat al lang?" De heer Van Breukelen: „Vier weken!" De heer Segelaar: „Bij hoeveel wedstrijden hebt U het ge bruikt?" De heer Van Breukelen: „Twee." De heer Segelaar: „U had er dus geen ervaring mee en U kon er dus niet ten volle op vertrouwen?" De heer Van Breukelen: „Neen". De heer Segelaar: „Hebt U dan niet gedacht, waarom staat die A.F.C.-grensrechter zo te vlaggen?" De heer Van Breukelen: „Ja; dat er pog vijf minuten moesi worden gespeeld." Uitvoerig ging de Commissie nu in op de gang van zaken bij de tweede helft. De scheidsrechter gaf toe, dat hij een paar maal met de grensrechter contact over de tijd had gehad. De heer Segelaar: „Ook één minuut voor tijd?" De heer Van Breukelen: „Dat kan ik mij niet herinneren. Dat doe je automatisch." De heer Segelaar: „Och, wij zijn naar mijn smaak geen auto maten." De heer Van Breukelen: „U moet niet vergeten, dat ik in de tweede helft, precies dezelfde afspraak heb gemaakt als in de eerste helft." De heer Van Dijk: „Wacht eens even. U wilt beweren, dat zowel in de eerste als in de tweede helft U een afspraak had, dat U vijf minuten vóór tijd moest worden gewaarschuwd, en één minuut voor tijd nog even contact pleegde?" De heer Van Breukelen: „Ja, zo is het»" De heer Segelaar: „Neen, dit hele verhaaltje kan niet kloppen. Die A.F.C.-grensrechter die een paar maal het veld instormt om te protesteren tegen tijdsoverschrijding, zou een paar minuten later hebben verklaard ermee accoord te gaan, dat de tijd nog niet was verstreken? Dat is onzin." Verward deed de scheids rechter er het zwijgen toe. Uit het verdere verloop bleek, dat in de pauze Disselkoen en Van Breukelen naar de grensrechter van Velox zijn gegaan en hebben gevraagdHoe lang hadden we nog te spelen De Velox- grensrechter heeft daarop geantwoord: dat er nog drie minuten waren te spelen. De heer De Grood: „Ja, dan klopten dus de drie horloges niet." De heer Van Breukelen: „Ik zal V eerlijk verklaren, dat ik over deze aangelegenheid zwaar heb lopen te piekeren. Na af loop was ik met een neef van mij in een restaurant, wnen ik vertelde, dat A.F.C. had geprotesteerd tegen tijdsoverschrijding. Mijn neef heeft toen vier Utrechtse journalisten opgebeld, die alle vier positief verklaarden, dat ik vijf minuten te lang ho.d laten spelen en toen ik hoorde, dat er ook Bond-officials waren, die dat zeiden en het aan A.F.C. hadden geschreven, heb ik mijn hoofd gebroken over de vraag: Wat kan er nu toch zijn gebeurd? Donderdag op de scheidsrechtersclubavond is mij eindelijk een len. We hoorden, dat ook D.W.V. over H.V.C. was gestruikeld en prettig was het te horen dat de jongens van trainer van Kol hun sportieve plicht hadden gedaan. Volendam en H.V.C.hulde voor jullie spel. Het protest. Maar de hoop was in onze harten. We hadden 't protest nog in behandeling. Via het Instituut van Opinie-Onderzoek zou ik wel eens willen weten hoeveel mensen in Nederland er van overtuigd waren, dat wij dit zouden winnen, neen moesten win nen. Dit zei ons gevoel van rechtvaardig heid. Wat er op die Zondagmorgen in de Valeriusstraat is gezegd, zult U ongetwij feld elders wel lezen, maar toen een der leden van de protestcommissie kwam zeg gen, dat tot hun leedwezen het protest was afgewezen, hoewel ze overtuigd wa ren dat er te lang gespeeld was, maar dat het tweede horloge van de scheidsrechter aanwees dat de goal binnen de reglemen taire tijd gemaakt kon zijntoen heb ik ontsteld naar de scheidsrechter en Velox-grensrechter gekeken Mag ik eindigen met de kampioen van onze afdeling geluk te wensen met het kampioenschap. Dat zij onze afdeling bij de komende zware promotie en degrada tie-wedstrijden waardig moge vertegen woordigen. Nu gaan we bekeren en daarna cricketen en komen volgend jaar terug op dezelfde golflengte wederom in de tweede klas. Dank en hulde. Maar ik mag niet eindigen zonder nu wij aan het eind van de competitie geko men zjjn, onze trainer Booth dank en hulde te brengen voor zijn werk. Ik weet persoonlijk dat dit een grote teleurstel ling voor hem is, maar dat ook hij sports man genoeg is, om ook hier overheen te komen, Ook de leden van de elftal-commissie onze hartelijke dank. Zs hebben praehtig gewerkt en hebben in storm en ontij het hoofd koel gehouden. Heel jammer voor één van hen, dat dit niet door alle spelers op de juiste wijze gewaardeerd werd. Maar fouten zijn er om van te leren. Zoals ook ik geleerd heb van mijn fout in de rust tegen H.V.C. CAPTAIN Mij rest wederom de taak om van de twee laatste door ons gespeelde wedstrij den verslag uit te brengen. De eerste was tegen Spartaan II uit. 'Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 6

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 6