Café Restaurant Amsteiveenseweg begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 5 De heer Segelaar: „Deze vraag had U niet behoeven te doen, want dat zullen wij hem heus wel vragen. Overigens moet ik U zeggen, dat ook al zal de Commissie kennis nemen van de door U overgelegde brieven, wij zelfs een Mommers in dit geval als pu bliek moeten beschouwen. (Uiteraard is dit. reglementair juist, maar het maakt toch op de gewone voetballeek een iets te starre indruk. Er waren brieven bij, die eenvoudig verpletterend waren voor de Velox-grensrech- ter. Zo had de heer Hauber twee brieven overhandigd van be zoekers van de open tribune, waarin zij het volgende verklaarden: Ik riep tegen de grensrechter, dat het tijd was. Hierop riep de grensrechter van Velox terug: „Dat weet ik, maar de A.F.C.- grensrechter heeft al gevlagd, dus dan hoef ik het niet meer te doen." Zeer opmerkelijk is, dat één der briefschrijvers hierbij aantekent, dat hij géén lid is van A.F.C., óók geen supporter, maar oud lid van D.W.V., onze grote concurrent. Red.) De volgende getuige was captain Disselkoen. Hij was bereid onder ede te verklaren, dat er geen afspraak met de grensrechter is gemaakt. „Ik weet het daarom zo positief, omdat ik met mijn collega Guus van Asten van Velox bij de heren stond te praten. Van Asten vroeg mij hoe het met mijn blessure was, en tot vlak voor de aftrap stonden wij te praten. Wanneer er dus een afspraak was gemaakt, dan had ik dat gehoord." In zijn verdere betoog, verklaarde de heer Disselkoen met nadruk, dat de grensrechter van Velox tegenover hem verschillende verklaringen heeft afge legd, waarbij hij elke keer een andere tijdmarge noemde. De heer De Grood: „Heeft U ook gezien of de scheidsrechter zijn horloge in de hand had?" De heer Disselkoen: „Tja, daar let je als speler niet zo op-. Je bent helemaal op het spel geconcentreerd." De heer De Grood: „Inderdaad, dat ben ik met U eens. Heeft één der andere heren het misschien gezien?" Mr Eysvogel: „Ja, ik heb het toevallig gezien. Hij had het in een borstzakje van zijn trui." De heer Breethoff: „Als oud scheidsrechter eerste klasse en als oud-controleur van de scheidsrechters, let ik automatisch steeds meer op de scheidsrechter, dan andere bezoekers. Ik zou het van de daken willen schreeuwen, dat er vijf minuten te lang is gespeeld. Er is absoluut voor tijd gevlagd, want er was geen enkele andere reden om te appelleren." Mr Eysvogel: „Inderdaad, ik heb het vlagsignaal van de Velox- grensrechter ook gezien en het was een typisch voorbeeld van een appèl voor het overschrijden van tijd." De heer De Grood: „Waarom hebben de grensrechters geen tijd vergeleken bij het begin?" De heer Disselkoen: „Het is jammer, dat het practisch nooit gebeurt. Na deze kwestie vraag ik het vóór iedere wedstrijd aan de beide grensrechters." De heer Van den Berg: „In de tweede helft kwam de scheids rechter wél naar de beide grensrechters toe en vooral tegen het slot van de wedstrijd. Zo deed hij dat één minuut vóór tijd." schijnbaar te veel. Maar goed, we kregen een vrije schop tegen, die rechtstreeks in een doelpunt werd omgezet. Ma-ar nog speelden we 3 minuten verder, voordat we konden gaan rusten. Inplaats van 10 voor, stonden we 11. Over deze tegen slag zijn we niet heen gekomen. In de tweede helft scoorde Velox heel gelukkig 21. Wel kwamen we nog opzetten. Maar of het nog niet genoeg was, onthield ge noemde scheidsrechter ons nog een ge heide strafschop. Was het zo gek, dat de Sportkroniek schreef: „Na afloop volgde het onvermijdelijke protest van A.F.C." De andere wedstrijden. De week daarop kwamen wij thuis te gen H.V.C. Nu zijn de wedstrijden tegen H.V.C. voor ons altijd moeilijk. We onder vonden verbeten tegenstand en achter rammelde het geducht. Erger was, dat verschillende spelers meenden dit elkaar te moeten vertellen. De stemming werd geprikkeld en inplaats van elf knapen, die gezamenlijk streden, waren het nu elf spe lers, die ieder voor zich zelf speelden. De rust bracht ons een 10 achterstand. Het eerste kwartier na de rust ondervonden wij de reactie van onze houding. Volkomen verdiend stonden we plotseling met 30 achter. Toen eerst kwam de geest weer over een ieder van ons. H.V.C. kreeg geen kans meer, verbeten vochten ze met de rug tegen de muur. Tot tweemaal toe doorbraken we die weerstand, maar ver der kwamen wij niet. Een 32 nederlaag dus. Inplaats van 3 punten voor stonden we nu na deze beide wedstrijden met één punt achter, toen de wedstrijd tegen -Vo- lendam begon. D.W.V. moest naar H.V.C. er was dus nog een redelijke kans. Dit voelden alle A.P.C.-ers en zo togen we met ons honderden naar Volendam. Volendam deed zijn sportieve plicht en speelde uiterst correct. We waren door lopend in het offensief, maar konden de juiste richting niet vinden. Plots een Vo lendam uitval en we stonden met 10 achter. We kwamen terug, zelfs fel, maar de aanvallen misten de laatste beslissen de trap. Een omzetting in het elftal mocht niet baten, zoals die dag niets lukken wilde. De tweede goal van Volendam telde niet meer mee, al was 't alleen voor de uitslag. Verslagen en teleurgesteld ver lieten we het veld, in afwachting van wat Jo Wijnand ons uit Amersfoort zou bel- Van Ti hoek Stadionplein

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 5