Vrijheid blijheid M. van der Zaken Overtoom 139 Telefoon 80008 l^edicure- afdeling "Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. sterkste ploegen, maar tactisch en mentaal schoten wij tekort, waardoor A.F.C.'s grote wapen de tech niek niet voldoende bleek om ons de eretitel te brengen. Maar laat men bij al zijn diepe teleurstelling niet vergeten, dat wij in September aan de start kwa men met de hoop, niet op één der fatale plaatsen te eindigen en zonder enige hoop op één der hoogste plaatsen. De competitie-boeken worden voor ons afgesloten. In plaats van in een uitverkocht Stadion om de pro motie te mogen spelen tegen beroemde clubs als Sparta en Z.F.C., mogen wij in een, door het Bondsbestuur volkomen de nek omgedraaide bekercompetitie, onze krachten meten met grootheden als Uithoorn en Lim- men. Het zij zo. A.F.C. heeft in de loop der jaren bewe zen voor geen teleurstelling uit de weg te gaan. Wij krijgen nu enige maanden om onze wonden te helen, ons verdriet te vergeten en als gezonde sportkerels met elkaar openhartig van gedachten te wisselen en een programma te ontwerpen, hoe wij het een volgend jaar beter zullen doen. En als dan ieder bereid is eerst eens aan zijn eigen stommiteiten te denken en niet te kletsen over fouten van anderen, dan zullen wij geza menlijk en eerlijk weer kunnen zingen: „Wij allen zwe ren eeuwig trouw en zullen nooit versagen want wat er ooit gebeuren zou, wij blijven fier dat rood zwart dragen!" J. W. véél raad, doch weinig daad. De Bond sprak hele dagen met de Bemiddelaar en (tegen de gewoonte) kreeg die het voor elkaar. De Spil zou dan verschenen voor 't Stopper-tribunaal en op de dag der zitting zat volgepropt de zaal. Daar stond de overtreder de bruut, de onverlaat, met schaamrood op de kaken met angstig, droef gelaat. Daar stond de „oud-S.S.S.'er" wat bleek en iets confuus stamelde hij wat woorden van welgemeend excuus. Hjj sprak: „Ach, mijne Heren, al ben ik amateur geloof mij, dat ik die kwestie uit 't diepst mijns harts betreur. Ik was die dag, ik weet het, totaal mijn zinnen kwijt toen kwam de grote fraude Soit: ik bekèn het feit." De raad ging zich beraden meedoog'loos was de straf: „Uw leven lang, beklaagde, blijft U, hoor welspil-afü" Thans speelt de man linksbinnen en heeft een fijn seizoen; hij rent en draaft, en 't clubje is bijna kampioen. De Bond van Stopperspillen erkend en goedgekeurd was laatst in rep en roer, want er was iets ergs gebeurd. Eén van haar trouwste spillen, die men op handen droeg, kreeg van „beperkte vrijheid" een keertje schoon genoeg. Want zonder het te vragen aan zijnen kapitein passeerde hij twee meters brutaal de middenlijn. 't Gevolg dat liet zich raden, de midden-voor kwam vrij; die schopte in zijn eentje een serie goals er bij. De Bond wilde niet daad'lijk tot schorsing overgaan; doch achteraf bleek duidelijk: Had hij 't maar wèl gedaan. Want na een resolutie bij de U.N.O. opgedaan, is toen de rest der stoppers in staking saam gegaan. En wat men ook probeerde geen spil raakte een bal de Bond van Stopperspillen zat met een raar geval. Totdat één der Bestuurders, de handen in het haar, contact zocht metnu, raad eens eenRijksbemiddelaar. ('t Was heus niet Aad van Leeuwen en geen van Emmenes, die schreven alleen stukken over het S.S.S.) Daar waren stille krachten, zoals dat meestal gaat, die gaven alle stakers De Spilbond haalt weer adem de staking is voorbij; en de levenslang gestrafte als 'n vogeltje zo vrij. N. EVERSHARP Koopt de beste schoenen voor lAw kind, zoals IA, Ouders ze bij Van der Zaken vindt Het juiste adres: 2

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 2