30 J De trap copy, aan één zijde getypt inleveren uiterlijk bij J. H. WIJNAND, TBegunstiging van onze fldverteerders, houdt de Schakel in stand. Alvorens er misverstand zou kunnen ontstaan met ,,de Trap'' is niet bedoeld hetgeen een voetbalclub tegen een bal pleegt te doen, maar het aantal treden, dat naar ons Clubhuis leidt. Op die Trap met een hoofdletter verzamelen zich dan bi) iedere thuiswedstrijd de lieden, die zich, wat je noemt, technisch willen uiten. Men kan de mannelijke toeschouwers (leden) bij een thuis wedstrijd van A.F.C. in drie groepen indelen. De netste zitten met hun vrouw, verloofde of zo op de overdekte. Ze moedigen op beschaafde wijze aan en doen bestraffend, als de overdekte als zodanig een beetje lawaaiig wordt. De wildste posteren zich op de Oostelijke tribune achter het doel van de tegenpartij. Ze hebben niets tegen de keeper of tegen de backs o, nee maar de wilde vreugde, om van vlakbij Dick of Henk of Chris de bal in die touwen te zien lellen, laten ze zich niet ontnemen. Natuurlijk de Zuidwester giert je daar in je gezicht en de regen striemt daar feller dan waar ook op of rond het terrein maar je moet er wat voor over hebben, om het net van de tegenpartij zo lekker te zien trillen. Op „de Trap" staan de gekste leden. Ze missen de rust om op de overdekte te gaan zitten, ze willen niet uitbundig doen achter de goal ze kijken en oordelen. Ze roken hele rantsoenen op in die twee wondere drie kwartier, waarin A.F.C. I haar krachten meet met een tegen standster. Ze zeggen weinig hoor, maar ieder Kantongerecht van gemiddelde omvang zou stof hebben voor maandenlange processen wegens eenvoudige belediging, als alles, wat op de Trap gezegd wordt, gestenografeerd zou worden. Ik denk aan die medicus, die echt rustig op de Trap staande namen weet te vinden voor onze spelers, die echt niet in de Burgerlijke Stand voorkomen. We ja, ik hoor ook bij die gekste leden doen daar zwaar aan psychologie. Ik denk aan de moeilijke wedstrijd tegen W.F.C. Als U het zich nog herinneren kunt, stond het tot vijf minuten voor tijd 00. Ik word opgebeld en het blijkt, dat D.W.V. tegen Hilversum met 1—0 achterstaat. „Door geven!" jubelen verschillende Trap-bewoners. „Niet door geven!" brommen anderen. Dan denken ze nog, dat we aan een 00 genoeg hebben." De stand werd niet doorgegeven. Gelukkig maar, want D.W.V. won tenslotte met 21 en wij kwamen tegen W.F.C. met 10 uit de bus. Het zijn de gekste, de meest toegewijde, de meest daze leden, die „de Trap bevolken. Mochten we daar niet de technische opmerking beluisteren: „Die vrije trap kan in tweeën genomen worden?" Heb ik daar niet mijn afgrijzen kenbaar gemaakt, dat bij een 10 achterstand tegen „Vrien denschaar" onze rechtsbuiten Chris Geluk naar de linksbui tenplaats ging, om een hoekschop te nemen? Want dat kostte toch maar tijd, nietwaar? Waarop Chris Geluk die hoekschop zo verduiveld geraffineerd nam, dat de bal in de goal kwam en de Culemborgse keeper de meest verbaasde man van het veld was. En waarop een grijnzende Harry Scheepstra U weet toch, die met Jaap van Nek van die sterke elftallen op stelt zich omdraait en zegt: „Was nog niet zo gek, hè?' Op „de Trap" is het vol tegenwoordig. Ik kan mij indenken, dat de kellners de lui, die daar staan, geen goed hart toe dragen. Want die kellners willen met hun bladen koffie of soep naar de tribunes. En er is nèt een aanval op ons doel of op dat der tegenpartij. Dus hun „p'rdon, heren" zou alleen resultaat hebben, als ze een sten-gun bij zich hadden. Maar laat het maar vol blijven op de Trap. En vol op de overdekte en achter de goal. Want het bewijst allemaal, dat A.F.C. lééft. J.W. Wlei-Schakel i Roerstraat 522, Amsterdam-Z. 22

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 22