A.C.C.'s 28e verjaardag Onbeantwoorde vragen Begunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. if „Waar blijft de tijd?" Wat onbegrijpelijk dat het nu al weer acht en twintig jaar geleden is, dat de Am sterdamse Cricket Club opgericht werd. Toen in 1921 nog maar een klein clubje, immers toch indertijd opgericht uit A.F.C.-ers „om des zomers wat bij elkaar te zijn". Thans is de A.C.C. uitgegroeid tot een flinke, grote en krachtige vereniging. Elk jaar, prompt op de dag der oprichting, is het te doen gebruikelijk, dat de leden bijeenkomen om de verjaardag der club te gedenken. En het mag als n merkwaardigheid beschouwd wor den dat op 5 Maart j.l. de verjaardag gevierd werd op dezelfde plek, waar omstreeks Maart 1921 de eer ste besprekingen gehouden werden om tot de oprich ting te geraken. Van de hand van een der oprichters: J. G. Börnemann, de nog enig levende der oprich ters! lezen we immers in het zilveren gedenkboek „hoe A.C.C. geboren werd" dat de toenmalige oprich ters in het bekende „Seisje" bijeenkwamen. Nu waren de cricketers met hun dames in de Queen's Club bijeengekomen, het voormalige Louis Seize iets waarop onze gastheer, Wim Slaats, mij opmerkzaam maakte en dankbaar als „notitie" aanvaard Harry opent de innings! Harry Scheepstra een tikje nerveus opende zo omstreeks 7 uur 30 de innings met een naar mijn smaak uitstekende speech, memoreerde nog even het behaalde kampioenschap van Nederland, de prettige samenwerking van bestuur en leden, wierp een blik op het afgelopen verenigingsjaar, riep alle aanwezigen op om eendrachtig aan de toekomst der club te bou wen, doch verzuimde evenmin om op enige tekortko mingen te wijzen, o.m. het gebrek aan belangstelling veler A.F.C.-ers, die men na afloop van een voetbal seizoen, des zomers eenvoudig niet meer ontmoet, het niet de moeite waard vinden om ook des zomers eens naar de mooi gelegen cricketvelden van de A.C.C. te Amstelveen te trekken; ja, er zelfs nog heel wat A.F.C - ers rondlopen, die niet eens van het bestaan van een A.C.C. afweten! Hij vroeg om meer belangstelling van de zijde dier A.F.C.-ers om a.s. zomer eens 'n kijkje te komen nemen. A is e®? ^ng naar Amstelveen ten volle waard A.F.C.-ers, ik verzeker u dat het daar „goed vertoeven" De voorzitter vergat evenmin de „order of going in" op te sommen, de aanwezigen dank te zeggen voor hun tegenwoordigheid, hij richtte een speciaal woord van welkom tot de aanwezige ere-leden en de gewaar deerde komst van de voorzitter van A.F.C., de moeder club, van wie de A.C.C. een prachtige bloemenhulde in ontvangst nemen mocht. Hij las nog het binnengekomen gelukstelegram van het lid Max de Bruin voor, een attentie, die ten zeerste op prijs gesteld werd. Onder hartelijk applaus der aan wezigen werd besloten de oud-voorzitter deze bloemen te sturen waarbij een schrijven gevoegd werd tot onze Max, met de handtekeningen der aanwezigen en hem van ganser harte een spoedig en volkomen herstel toe gewenst werd. cJ^et, ..officiële" gedeelte werd besloten met een speech van de A.F.C.-praeses, die o.m. naast de ge lukwensen van de voetbalclub, de behaalde successen w- cricketclub memoreerde, waarbij de cricketkooi en Wim Staats niet vergeten werden. Onder de bedrijven door gaf Bob Schatens enige num mertjes „krerunen" weg, evenmin liet Willem van de Marei zich onbetuigd, de dansvloer vulde zich meer en meer, het aantal aanwezigen groeide met het uur en onder daverend applaus maakte Harry tegen elf uur bekend, dat Wim Staats en compagnon de cricketclub nog een extra uur verblijf in de Queen's Club hadden toegestaan. „Een goede innings van je, Wim Staats. Harry sluit de innings! Tegen middernacht moest Harry Scheepstra wel overgaan tot het sluiten der innings, daar hij de te genpartij" voldoende tijd wilde gunnen om zich in te spelen. Hij dankte Wim Staats voor de genoten gastvrijheid, waarna nog „even" het nieuwe „Sijsje" aangedaan kwam Waar V' d' Marel nog voor de microfoon En naar ik hoorde, werd door vele A.C.C.-ers nog een „tip and run" partijtje gespeeld, door zich nogmaals ^iT^ te wagen in de Q' c- Daar was onder getekende echter met meer bij, want Volendam riep! „LONG-LEG" VRAAG 1. Heeft het tweede horloge bij het begin van de speeltijd op 2 uur gestaan? VRAAG 2. Waarom is dit horloge na afloop van de wedstrijd niet ter sprake gekomen en waarom heeft de scheidsrechter, toen Willy v. d. Berg tijd aangaf, zijn tweede horloge niet geraadpleegd? VRAAG 3. Waarom komt de grensrechter van „Velox met dat tweede horloge op de proppen? VRAAG 4. Waarom is de scheidsrechter éénmaal gehoord door de Commissie zonder dat de toehoorders aanwezig wa ren?

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 21