(T' G Go nc^erdonck 'vi) Niet alléén het aantal knepen V per vierkante centimeter, bepaalt de kwaliteit van een Oosters tapijt; - daar komt nog heel wat meer bij kijken! Maar wees gerust; bij óns hoeft U de knopen niet te tellen. Rotsvast kunt LJ in ieder opzicht bouwen op ons advies. Beleg Uw -geld veilig in een écht Oosters tapijt van Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Grootse plannen. Geen club in Engeland, die zonder uitbreidings plannen rondloopt. Southampton is het gelukt een bouwvergunning te bemachtigen en alles juicht in deze zeehaven. „Spion Kop", een zeer vermaard terras op de „Dell" (zo heet 't terrein van Southampton) wordt weder opgericht en dan kan het terrein weder 35.000 mensen bevatten. In de eerste oorlogsjaren werd het terrein en opstanden zowat tot pulver gesmeten door de Duitse bommen. Bill Dodgin, manager, heeft een unique manier be dacht om z'n spelers wat gezelligheid te bezorgen. Na de morgentraining, zo tegen twaalf uur, wordt ge- za melijk de lunch gebruikt. Met de spelers wordt dan het plan de campagne besproken en soms zijn de de batten zeer heftig. Doch alles komt steeds op z'n poot jes terecht. Ook Huil City gaat verder opbouwen. Het terrein kan hoogstens 55.000 man bevatten; nu wordt dat ver hoogd tot80.000! Geld, ja, natuurlijk geld. Reeders en groot fabrikanten hebben nu al voor 50.000. ingetekend! Die brave Tom. De A.F.C.-ers (en A.C.C.-cricketers) zullen zich on getwijfeld nog wel Tom Bromilow herinneren, eens onze coach. Tom's naam kwam ik onlangs weer eens tegen in de Engelse sportkolommen. Hij is n.l. manager van Newport Country, een klein derde klassertje," hetwelk een paar weken terug van Portsmouth in de 5e ronde van de Cup maar net op het kantje verloor. Tom kan niet, zoals eerste- of tweede klassers, met Ponden smijten, want Newport is straatarm. „Eens per week", zegt Tom, „krijg ik alle spelers bijeen voor 'n extra training. Lang heb ik grote zorgen gehad, maar nu begint er wat lucht te komen. De supporters komen nu in steeds groter aantal naar de matches kijken, on derling zorgen ze voor verrassingen, zoals wat sloffen sigaretten voor de spelers. Nu zijn ze bezig om toe stemming van de F.A. te verkrijgen elke speler een armbandhorloge te mogen geven. Hoofdzaak is. dat de stemming onder de spelers prima is", zo verklaarde onze brave Tom Bromilow, die wij gaarne het aller beste wensen. (Wat kon hij, dit tussen twee haakjes, enorm hard slaan. Wie zal ooit z'n innings van 86 tegen V.R.A. vergeten, met die zessen-„regen" Van alle kanten. Het is schijnbaar toch niet overal „rozegeur en ma neschijn" in bella Italia, want anders zou een zekere prof speler, luisterend naar de naam Jordan, maar niet zo plotseling, midden in het seizoen, z'n boeltje pak ken en weer naar Good old England terugkeren! Be gin September j.l kocht „Juventus" uit Turijn, Jordan van de Spurs weg voor 7.000. maar Jordan wil geen dag langer in Italië blijven, al riskeert hij z'n verdere voetballoopbaan. Want Jordan mag maar niet zo weer gaan voetballen! Hij blijft op de spelerslijst van „Ju ventus" voorkomen en kan eerst naar een of andere Engelse club overgaan als die de som neerdokt, die „Juventus" vraagt. Jordan zal dus zoete broodjes moe ten bakken, nee, hij zal wel eieren voor zijn geld kie zen. Newcastle heeft onlangs uitverkoop gehouden van overtollige spelers. Zo „ging" o.m. Andy Donaldson voor 18.000. naar Middlesbrough. De voetbalbond van Wales 'zal een elftal naar het vasteland afvaardigen. Half Mei wordt in Portugal, België en Zwitserland gespeeld. Het gaat alles door dé lucht. Op 12 Mei wordt gestart; op 27 Mei zijn de heren weer thuis. Vlugger kan het haast niet. Tommy Lawton, de beroemde centervoor van Notts, eens van het Engelse elftal en ex-Chelsea-speler,' wordt genoemd als toekomstig manager van Notts. In Nottingham wordt het tegengesproken. Tommy zelf weet van niets. Hij denkt en hoopt alleen maar, want het salaris bedraagt3.000. „Waar blijft toch de verre ingooi van weleer?" roe pen de Engelse krantenmensen uit. Zo n ingooi vanaf de lijn, die in het strafschopgebied terecht kwam. Sam Weaver was dè bolleboos, zoals bij ons eens Pim Versluys. West Ham heeft nu ook zulk een vèrgooier, een ze kere Corbett en het publiek loeit al bij voorbaat als Corbett in mag gooien. En altijd belandt de bal in het strafschopgebied. Tegenwoordig brengen onze spelers het tot 'n aardig boogje. En toch is het niet moeilijk te leren. Maar ja, het komt je niet aanwaaien, zo iets bereikt men door oefenen. Nu Mannion weder tot z'n oude liefde teruggekeerd is (Middlesbrough) staat heel het stadje Oldham op z'n kop. De aandeelhouders keren zich nu tegen het bestuur. Wat zegt het bestuur? „Middlesborough moest en zou 25.000. voor de transfer hebben, wij „bedelden" 5.000. bijeen, hadden jullie dan ook voor de rest gezorgd Profvoetbal is grimmige business geworden, anders niet. P. J. LINDNER P.S. Als er soms cricketers het plan hebben om de testmatch: EngelandNieuw-Zeeland te gaan zien, die 25 Juni a.s. te Londen op Lord's begint, moet men nu reeds zitplaatsen aanvragen. Adres: secretaris M.C.C., Lord's London N.W. 8. Dagprijs: grand stand: 15 sh; balcon 12 sh, 6 d„ mounx stand 10 sh. De match duurt drie dagen (25, 27 en 28 Juni). P. J. L. LEIDSESTR. 76 - AMSTERDAM - TEL. 36235 19

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 19