Denk voor je club Voetbal in Engeland Het tu/eede horloge IBegunstiging van onze fldier teer der s, houdt de Schakel in stand. Piet stopwatch ging ontijclig stoppen; De speeltijd lion dus niet meer kloppen. Discussies. Protest. Na een maand komt in 't lest Een klok nummer twee op de proppen Piets stopwatch bleek fout en verraderlijk. Dat is voor een referee soms schadelijk „Ik keek na een poosje Op een ander horloge" Zei piet na een maand Maar niet dadelijk! Nico. Ahemzei hier iemand iets over programma's bij een kampioenschap? Vrienden, hoe danken wij alle be woners van de Olympus, dat wij zo arglistig fluisterden „als we". Ware het anders, ach, alle smaad ware over ons arm en geteisterd hoofd geworpen. Wij zouden de mysterieuze krachten in de sport geweld aangedaan hebben, wij zouden van het magisch vierkant een tra gische tegenstelling hebben gemaakt, wij hadden maar niets van dit alles, zonder lijfsgevaar kunnen wij het clubhuis nog betreden. In de bus, die Zondagmiddag 6 Maart om plm. 4.45 uur uit Volendam vertrok, zaten sombere zielen uit te gluren over een lieflijk winterlandschap. Het eerste, het troetelkind van 't oude clubje, kwam wat adem te kort om een kampioenschap te vieren. In die' bus vol trieste lieden dacht echter niemand aan het derde elftal, dat diezelfde dag, dank zij een kranige 20 overwinning op Ajax 4, de gevaarlijke zóne verliet. En niemand herinnerde zich hoe er vijf maanden geleden over dat elftal geoordeeld werd. Weet U 't nog? „Dat derde is verloren." Zeven wedstrijden, nul punten! Toen kwam een thuiswedstrijd tegen E.D.O. 2. Uitslag 22. Algemeen oordeel? „Toch aar dig werk, hè?" Dat was 't eerste punt, dat ze be haalden. En mogen wij nu uit de grond van ons wankelmoe dig, maar soms standvastig hart eens gaan kankeren. Willen die „A.F.C.-ers", die langs de lijnen staan en altijd met hun oordeel klaar staan, maar nooit be reid zijn om hun handen eens uit de mouwen te ste ken en hun club te steunen, nu asjeblieft hun mond houden. Toen het eerste elftal bovenaan stond, was geen lof te groot om die elf jongens te bezingen en te bejubelen en nu zij niet de kroon op hun werk hebben kunnen zetten, nu is verguizing hun deel. Nu is 't de schuld van Pietje of Jantje, dat er verloren werd. 't Derde leek verloren en 't is behouden, 't eerste leek een kampioen en werd 't niet. Sport is de spiegel van het leven. Zoudt U dat eens willen bedenken? En als A.F.C. U werkelijk meer waard is dan 't bor reltje op clubavond of in Normandie en als de oude grond langs de Wandelweg U werkelijk meer waard is dan als modeshow langs de overdekte, denk dan, als U de krant hebt uitgelezen, eens aan de club, probeer eens iets te bedenken, waardoor A.F.C. innerlijk nog sterker kan worden. De oude slagzin van Gé Bosch ligt zo langzamerhand diep onder het stof. A.F.C. heeft het recht iets van U te eisen, omdat het onder anderen de oudste club van Amsterdam is. Met „hup A.F.C." alleen komen we niet verder. Het verleden heeft on3 dat geleerd. Denk voor je club! FREDERIKJE Het Junior A.F.C.-lid, die Manchester United als winnaar van de F. A. Cup tipte, is aardig op weg om het boek van Steel te bemachtigen. Het slappere Huil elftal heeft de vlag moeten strijken voor de United, David tegen Goliath", doch de derde klasser is met ere ondergegaan (10). Een groot cupvechter: Derby Country is door Portsmouth met 21 geslagen, doch Leicester City speelde zich (als tweede klasser) in de semi-final! En knap stuk werk. Ook onze oude vrien den, de Wolverhampton Wanderers zien we ook weer eens terug in deze grote strijd om .t kostbare kleinood. De loting kan natuurlijk nog van alles opleveren, b.v. PortsmouthManchester U. Een dergelijke ontmoeting zou reeds een soort finale betekenen. Een extra'tjel Ontvangt een beroepsvoetballer voor een gewonnen league-match 2. (bij een draw 1) extra; een gewon nen Cup-match levert een aardig extra'tje op. In deze zojuist afgelopen zesde ronde, ontvangt elk speler, winnaar zowel als verliezer 20. Behoor je tot de win naars dan komt er 8. bij! De semi-final geeft natuur lijk hogere uitkering 30.). De final (als verliezer) levert 40. op; voor de winnaars 50. Een bonus van 20. komt hier nog bij, zodat het de lezer niet zal ver wonderen dat het cup-voetbal een zaak van leven en dood is! En van de regette 42.000.) kan het best af. PRIMA MACHINE HANDIG SLEDEMODEL 1.120- 8 HULPSTUKKEN 1 JAAR GARANTIE ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT DE CLERCQSTR. 25 I -W- - AMSTELV.WEG 21 I AMSTERDAM J vV^JTV kruisstraat 5 18

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 18