m6IJ6R bloemwerken m m e J3egunstiging van onze Mdverteerders, houdt de Schakel in stand. De luitjes van de tegenpartij drinken koffie met een hoop aspirine voor de zenuwen. Een hunner Bestuurs leden kijkt droef door de clubruiten en peilt alvast de hoogte van raam tot grond, of dit voldoende is voor een poging tot zelfmoord. Na de rust met „hagel-mee" komt eindelijk onze midden-voor Walther Snorweelde op gang en enige van zijn bekende knots-snelle-rennen besluit hij met even zoveel juweeltjes van doeltreffers. De rest der voorhoedespelers loopt niet eens mee, zó zeker en zelf bewust is ditmaal „de Snor". Het zou monotoon worden om het verslag per doel punt te gaan beschrijven. Kortom: het wordt 690, hetgeen zeer begrijpelijk is, daar de tegenpartij finaal het hoofd liet hangen en de benen staan. „Maar hoe was het mogelijk, dat jullie allemaal zo wonderlijk goed speelden?" vroeg Nol Ijspegel, die al tijd wat moet zeggen. De uitvinding. Maar het antwoord kwam sneller en onverwachter, dan iedereen dacht, want het zou voorlopig een ge heim zijn gebleven, als niet Nico Holflapsel hard, doch niettemin goedgemeend een klap op de rug van Gerrit Lallman had gegeven, waardoor een geluid veroorzaakt werd van brekend bakeliet, gevolgd door het op de grond vallen van enige schroefjes en moertjes en de rest van een miniatuur-ontvangst-toestelletje. Juist wilde Gerrit een reeks van nieuwe voorbeeldige scheld woorden plaatsen, toen trainer Bootz binnenkwam, en hert was een ongelukkig moment, dat nu juist één van zijn elf peperdure toestelletjes te pletter in gruis viel. „Tat had jai nie kedagt, well?" knipoogde Bootz tot Gerard Zauber, die reeds met Harry Scheelstraal bezig was de moertjes op de grond te verzamelen. „Het ge- haim is now tok er autgeklapt, mar asjoeblief nieks zekken teken de tekenpartaien!" En met trots haalde trainer Bootz uit het sponsen- zakje een miniatuur-zend-apparaatje, waardoor hij de gehele wedstrijch onze jongens de technische en strate gische tips had gegeven en him positie had aangewe zen. „Dus eigenlijk een Tip van Bootz!" merkte Gerard van Spichtenek op, die dat feitelijk niet had mogen zeggen, omdat hij bij een brouwerij werkzaam is. „Daar hoort een limmerick bij", schreeuwde Holflap sel, die overigens nooit schreeuwt, maar wel verrekt goed dicht, „de slimmerik hebben wij al!" En hij keek olijk naar Bootz. Maar daar dook Jo Wijnvat plotseloos met een ver hit, doch niettemin blij gezicht op uit de kluwen spe lers. Hij was namelijk clandestien het kleedlokaal bin nengeslopen. Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz_ Verloofd: PIET WOERDEMAN ANNEKE VAN SEVENTER Maart 1949. TABEH Door mijn plotseling vertrek naar Indië ben ik he laas niet in staat geweest al mijn vrienden en beken den de hand te schudden. Dat doe ik daarom hierbij! PIET WOERDEMAN „Zo, en wat zeggen jullie nou van die trouvaille? Voetbal middels een zendapparaat door een trainer ge leid. Het is zelfs stukken beter dan geleide economie, al mag ik dat eigenlijk niet zeggen in het openbaar. En kijk nou eens, jongelui, en sorry, natuurlijk ook jullie Bestuursleden. Nu hebben wij de primeur gehad van die nieuwe en goedkope Philipslampen en thans hebben wij weer de primeur van de voetbalspelers- miniatuurontvangsttoestelletjes. Proficiat, mannen, ik waag er weer 8 pagina's van de Schakel aan." „Op je Schakelhoofdü" gilde Jo Netelroys, die alleen bij de gedachte al 20 pond afviel, zodat hij dan aan het hoofd zou staan van slechts twee onderkinnen. „Zo gaat het pas tof, alleen maar vast houden aan Luctor et Emergo", adviseerde Harry Scheelstraal. „Die twee lui weten er anders ook de ballen van", opperde Chris Pech, die alle dingen meestal beter meent te weten. „Jongens, en nu veranderen wij meteen de naam van onze Club", stelde Gerard Zauber voor, „we noemen ons voortaan geen ,Knap-af-Boys' maar ,Knap-op- Boys'." „Hoera, hoera, hoera", brulde Ijspegel driewerf, wild en afgemat en knapte prompt af. „Laten wij dat vanavond maar doen!" besloot Henk Zonnelel, doelende op Ijspegel. En zo deden ze allemaal. Want het was de moeite dubbel en dwars waard geweest. En zoals U reeds eerder wist, de „Jhr" héét iedere overdrijving. JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN P.S. „Kat in 't bakkie" is een echte Mokumse uit drukking. Voor de mensen, die dit niet wisten, deelt de „Jhr" mede, dat het zoveel betekent als: „Hrj is voor de bakker." OLYMPIAPLEIN 176-132 AMSTERDAM ZUID TELEFOON 22327 (NA 6 UUR 84276-50498 16

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 16