't bekroont Spinnewiel De Hormandie Vlw kennissen en sportvrienden Nette en Nuttige Notulen-Notities ontmoet U in de Bar - Bodega - Restaurant en 13egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Een maand vol spanning en ten slotte een wel zeer grote teleurstelling hebben wij al weer te pakken. Nog drie wedstrijden te spelen en drie volle punten vóór, sjonge wat een zacht eitje. Het eitje was blijkbaar bedorven en „ze" wilden het niet hebben. Het werd ons enige malen opgedrongen, maar wij hadden geen trek. Tot slot de behandeling van een protest, waar voor zo niet half Nederland dan toch blijkbaar in ieder geval heel Mokum veel belangstelling had. En over een eitje gesproken, aan dat protest-eitje zat ook een luchtje dat naar wij vertrouwen nog na der geanalyseerd zal worden. Ongetwijfeld zal het re sultaat dier analyse nog bekend worden gemaakt. Al met al is voor ons de „gijn" er af en gaan we maar bekeren tegen W.S.V. '30, Limmen, Uithoorn en J.O.S. (niet te verwarren met Jossy van vóór de oorlog). Het tweede, tijdelijk kroonpretendent, moet degra datiewedstrijden spelen. Ongetwijfeld zullen Joop v. d. Voort en zijn jongens elke kans aangrijpen om behou den te blijven. Het derde heeft zich inmiddels in de middenmoot geplaatst en het vierde zal het nog wel klaren. De uitnodigingen voor het op 28 Augustus en 4 Sep tember 1949 te houden A.R.O.L.-tournooi zijn inmid dels verzonden. Ja, de tijd gaat snel. Op 11 September zullen de nieuwe competities aanvangen. Zover zijn wij natuurlijk nog niet, maar je moet je toch vast gaan instellen. De jeugdcommissie heeft in geschreven voor de op 27 Maart '49 aan te vangen A.V.B.-seriewedstrijden. Ons jeugdtournooi is thansi definitief vastgesteld op Zondag 24 April. Om de enquete-commissie wat meer speling te kun nen geven voor het afleggen der bezoeken, is in prin cipe besloten deze commissie met twee leden uit te breiden. Het schijnt, dat auto-bezitters de voorkeur genieten, hetgeen nog niet zo heel gek bekeken is voor een wereldstad. Langzamerhand komt men beter in zijn spulletjes te zitten; een der gevolgen is, dat de A.F.C. weer de beschikking heeft over insignes in vooroorlogse samen stelling. Behalve de gewone spelduitvoering, zal er binnenkort ook een beperkt aantal verschijnen als broche (voor onze dames) en als reversknoop. Sedert het begin van Februari is er in de Stadion foyer een leestafel ingericht, waar met graagte de clubbladen van vele zusterverenigingen worden ver slonden, in figuurlijke zin dan natuurlijk. Voor een vertegenwoordigend elftal van het Westen hebben J. W. Claus en Coen Colijn te Leeuwarden ge speeld; vooral Johnny moet daar een goed partijtje hebben weggegeven. De A.C.C. vierde op geslaagde wijze haar verjaar dag en is verder doende met de voorbereidingen voor het komende seizoen. Het eerste werd uiteraard ge plaatst in de sterkste afdeling van de eerste klas. Veel succes heren! De kienavond heeft een vlot verloop gehad; er was een behoorlijke belangstelling, men gedroeg zich be hoorlijk en er waren behoorlijk wat behoorlijke prijzen. De „aangetrouwde" zei op het juiste moment: „kien, ik wil de wedstrijd zien" en sleepte de 2 plaatsjes Holland-België in de wacht. In onze vriendenkring zijn enige kampioenschappen gevallen. De verenigingen H.V.V. (die goeie ouwe), Z.F.C., R.C.H. en A.G.O.V.V. worden ook van hier nog een oprecht proficiat toegeroepen. Volgens de A.C.C.-Pitch mag het eigenlijk niet, maar toch zijn er in de afgelopen maand nog wel enige din gen gebeurd, die niet iedere A.F.C.-er mag weten. A. W. IJSNEUS 14

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 14