Emoties bi] peteRs iets BeteRS voor uw heRenmoöe-aRtikelen AMSTELVEENSEWEG 87 - TELEFOON 2Ó2S6 "Begunstiging van onze Adverteerders. houdt de Schakel in stand. Onze adspiranten 2 (voor de competitie uitgespeeld) hebben de tw- ede plaats bereikt, evenals adspiranten 4. Voor dit elfta is de Competitie echter nog niet afge lopen, dus jongens van het 4e, zorgt dat je deze plaats blijft behouden. De andere jeugdelftallen staan op de onderste helft der ranglijst geklasseerd, uitgezonderd Junioren I dat geheel onderaan staat. De competitie is echter nog niet afgelopen, zodat de Jeugdcommissie va diverse elftallen verwacht, dat de resterende wedstrij len gewonnen worden, en zij als nog bij de eindstarii een behoorlijke plaats zullen in nemen. Op 27 Maart a.s. vangt de Bekercompetitie aan, waaraan wij zullen leelnemen met de volgende elf tallen, t.w. Junioren 1 en 2, adspiranten 1, 2, 3, 4 en 5. Voorts staat voor de Junioren 1 nog op het Pro gramma ons eigen Jeugdtournooi op 24 April a.s. met als deelnemers: Voorwaarts, Zeeburgia en A.F.C. Voorts nemen onze junioren op 5 en 6 Juni a.s. deel aan het Internationaal Jeugdtournooi van B'auw- Wit. Met ons eerste adspi ran te'i-elf tal nemen wij op 5 en 6 Juni deel aan het D.W.S.-l.iurnooi. Op 26 en 29 Mei nemen e.e adspiranten 4 deel aan het D.W.S.-tournooi en de adspiranten 5 aan het Spartaan-tournooi om de Losbeker. Alles bij elkaar is onze Je-'gd dus voorlopig nog niet uitgevoetbald, terwijl er ooi nog diverse wedstrijden voor de Welpen georganiseei 1 zullen worden. Alle elftallen reeds nu vee: succes toegewenst. VAN TEUNENBROEK Als A.F.C.-vrouw moet je toch wel een sterk hart hebben; ben pas nog in de Hel vat Volendam geweest. Het begon met lauWe koffie en zwarte cake, maar tij dens de wedstrijd (en zelfs daarvóór) zijn er de ver schrikkelijkste dingen gebeurd! Ik heb woorden het luchtruim in horen snerpen, die .'en normaal mens kil va-n ontzetting maakten Heel de Club stond op z'n kop, er werd gegromd, gebeden, geraasd, getierd, gesnikt, houd op! En in stiltediep geleden En dat alles, omdat de keeper van Volendam een ra zende duizendpoot was, die alle mogelijke en onmoge lijke schoten finaal het doel uit maaide! Neen, één bal ontglipte hem, en dat die nou net op het hoofd van een voorhoedespeler van Volendam terecht kwam ('n man, die niets in 't doel te maken had, nota bene!) dat noem ik tegenwerken! In de verte kwam Neef Frederik aangewandeld, in de begenadigde functie van Koerier met Het Laatste Nieuws Over D.W.V. Met een somber, stijf gezichie fluistert hij de belangrijkste van de wijze mannetjes op de bank toe: „D.W.V. staat vóór met 0Oü" Deze hoogst on-Economische Voorlichting had ten gevolge, dat er toen de sombere f lui ster-campagne de laatste rijen bereikte daar een hevige paniek uit brak. Trillende moeders hielden hun kinderen vast, vrouwen huilden, mannen trokken voor zover aan wezig hun haren uit het hoofd, onder het opwek kend gegil van: „Houwen jullie maar op! D.W.V. is al kampioen!!" Njadaar is óók niet tegen te voetballen Kienen In elk geval: Kienen is makkelijker! Toch duurde het bij ons nog een half uur, voordat wij dóór hadden, dat je maar één rijtje foemeltjes op je kaart behoefde te hebben om „KIEN" te gillen. Gedachtig aan de raad in het Bulletin: „ZEG OP 'T JUISTE MOMENT KIEN EN GA DE WEDSTRIJD ZIEN" ging het toen werkelijk gesmeerd! Want ik zég de wedstrijd! M'n eerste Interland Wedstrijd! Ja, Dames en Heren, dat had U ook kunnen gebeu ren: twee kaarten Holland-België winnen, met een dikke paling om je hals, een minderjarig konijn in 't knoopsgat, in elke zak een broedse poularde, een fles Bruidstranen om uit de ogen te pinken, met je benen in natuurzijde en Nylons, achter elke tand een scheer mesje en een taart om op te zitten Als U maar meegekiend had Zaterdagavond HollandBelgië. Dus ik zat er! Aanvankelijk keken mijn op A.F.C. ingestelde ogen slechts naar het rood-zwart van de Belgen, en ik had steeds neiging om „Hup A.F.C." te roepenEn wat zal ik „Abe, Aaaébééé" roepen? Ik kèn hem niet eens! Nou, en voor de rest? Het is bijna gegaan zoals ik gedacht had, volgens mij „net als bij ons!" Gek, het Nederlandse elftal mist óók wel eens kan sen! De Belgen speelden beter, pittiger, en niet zo Dutch slow, totdatdie beroerde Hollanders (lees A.F.C.-ers!) eindelijk .flink kwaad werdem, de geest over zich krijgen en met kunst- en flèrwerk een paar brillante goaltjes fokkenBij 20 achterstand zat ik mij al te verkneuteren om het massagebrui bij 32 vóór te horen! Ja, dat er tóch nog hands gemaakt werdeen doodgewone, menselijke reactie. Maar de Hollanders hadden geen Kampioenskansen te verspelen, dus uit eindelijk was het niet eens zó belangrijk Eerlijk gezegd, het protest interesseerde mij méér. Poor A.F.Cen dan het protest verliezen!! Als Aangetrouwde heb je natuurlijk NIETS te ver tellen, logisch. Maar als ik bij de behandeling van het protest had mogen zijn, had ik aan de scheidsrechter met Grootvader's klok(ken) gevraagd: „Als U een zuiver geweten had, waarom keek IJ het joelende publiek dan niet woedend aan?" Dan had hij het MIJ tenminste gedaan Balleefd aanbevelend, EEN AANGETROUWDE 11

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 11