6 De Jeugd 1845 Ieder fl.T'.&.-er drinkt Oude Genever merk van B. MOERBEEK Jr. TBegunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. De laatste thuiswedstrijd tegen Meteoor II werd ge speeld op een geweldig slecht veld en eindigde in een gelijk spel (22). Dit resultaat werd pas in de laat ste minuten verkregen door een doelpunt van Hans Galavazi, die op de binnenplaats naar mijn mening be ter op zijn plaats is dan in de halflïnie. De gehele twee de helft waren wij sterk aanvallend, maar het geluk was niet met ons. Daarbij werd door ons de fout ge maakt het spel veel te kort te houden, terwijl de vleu gels te weinig in het spel werden betrokken. Met het 22 resultaat mogen wij dan ook nog best tevreden ziin. COR KERKER Door een monsterzege (101) op Fokke bewezen wij, dat de scoringskunst niet langer tot de ongrijpbare mogelijkheden behoort en de herboren voorhoede toonde duidelijk aan, wat onderling begrip en nauwgezet sa menwerken vermogen. Dit springt des te meer in het oog, als men de erbarmelijke terreinsomstandigheden, waardoor de indruk gewekt werd op een lavaveld ver zeild te zijn geraakt, in aanmerking neemt. Geïnspi reerd door het enthousiasme en de flitsende rushes van Schatens, vrij van Schiedamse vochtinvloeden, geraakte de Fokke-defensie in de knellende greep van onze goed opgezette en door onberekenbare variatie gevaarlijke stormlopen. Wille, uitstekend ingespeeld op Schatens, had kennelijk zijn zinnen op een vlekkeloze afwerking gezet, terwijl ook de andere leden van het aanvals- ensemble een waardevol steentje bijdroegen. De achter hoede kon zonder al te grote inspanning de sporadische uitvallen van de gasten de baas blijven en zo hield deze onbedreigde overwinning, ondanks de helpende hand van de Fokke-achterhoede door veelvuldige weifelingen, een belofte in voor succesvolle overrompelingen van voorheen door steriel voorhoedespel onneembare ver- dedigingsblokken. Na de daverende zege op Fokke leefde er een ge rechtvaardigde hoop op een gunstig resultaat tegen het ongeveer gelijk geklasseerde Sport. De gedwongen rustperiode bleek echter een dermate ongunstige in vloed op ons spel, met name de samenwerking tussen de linies en het snel afgeven van de bal, te hebben, dat zelfs van een bescheiden reprise van de nu wel dui delijk gebleken uitschieter tegen Fokke, al spoedig af gezien kon worden. Het noodzakelijke tegenspel, tempo rijk aanvalsspel en aflegging van de funeste pingel- manie, tegenover het doortastende en gedurfde optre den van de Sportdefensie, bleven echter achterwege en in plaats daarvan kregen we het oude liedje van een onmiskenbaar veldqverwicht en pen intense afkeer van scoren. De tegenstoten van de snel reagerende Sport- voorhoede daartegen vormden een doorlopend gevaar voor onze allerminst onfeilbaar bevonden achterhoede en de 31 nederlaag moet dan ook in eerste instantie aan gebreken en aarzelingen in onze eigen defensie en minder aan superieur aanvalsspel van de gastheren geweten worden. De veelal goed opgebouwde aanvallen liepen ten gevolge van het met grote voorliefde be oefende individuele spel dood op de door een dergelijke simpele speelwijze niet van hun stuk te brengen Sport- verdedigers. De presentie van de onaantastbare macht van een vertoornde windgod, die zijn nukken niet verkoos te onderdrukken, betekende in de strijd tegen T.D.W. beurtelings een welkome, ongevraagde hulp en een on handelbare en onoverwinnelijke tegenstander. Dat we in de eerste helft met de orkaan in de rug niet een flinke voorsprong wisten te maken, moet ons als een ernstig verzuim aangerekend worden, te meer daar 't T.D.W.- doel voor de rust een onaf gebrokenen hardnekkig of fensief had te doorstaan. Een van de laatste wedstrij den gebruikelijk afweerwapen van de vijandelijke de fensies, de buitenspelval, brak vele vaak uitnemend opgezette aanvallen, terwijl van de voor de hand lig gende ontwrichting van deze strijdwijze, het snelle doorspelen van de bal, door de ingewikkelde manoe- vres voor het afgeven niets terecht kwam en tevens de scherp opgestelde voorspelers de gelegenheid ont nam, de daaruit voortvloeiende winstpunten afdoende uit te buiten. Een vrij snel na het begin gescoord T.D.W.-doelpunt droeg er nu niet direct toe bij om de zelfverzekerdheid van ons team, die door de vele af schrijvingen al onbewust geknauwd was, te rugge- steunen, maar als compenserende factor dook het feit van de legio aangewaaide ballen op, waardoor een ieder in blijde verwachting van de op handen zijnde kentering verkeerde. Schatens, die vóór de wedstrijd met wrang sarcasme zijn duidelijke nutteloosheid bij het uitblijven van ravitaillering aantoonde, zwoegde, wanneer de buitenspelval te laat dichtklapte, met on gebreideld elan op de vleugel, terwijl v. d. Ven niet toe stond, dat er van T.D.W.-wege aan zijn machtspositie op dè spilplaats getornd werd. De zwartgallige toe komstbeelden, welke in de rust voor de respectieve geestesogen verschenen, bleken aldra in de practijk n treffende overeenkomst te vertonen en dat de com plete belegering van ons doel na de rust geen cata strofale gevolgen had en tot slechts één doelpunt be perkt bleef, betekent eendeels een compliment voor de verbeten vechtende verdedigers, met als betrouwbaar sluitstuk de moedige Keim, anderdeels een bedankje voor de joviale houding van onze bemoeizieke vriend Aeolus. HANS KRAMER Ons vijfde adspiranten elftal is Kampioen. Op 13 Fe bruari j.l. werd dit elftal, zonder zelf te spelen, kam pioen doordat no. 2 op de ranglijst, Swift 9, met 30 verloor van Ahrends 3. Deze jongens hebben uit 12 wedstrijden 23 punten, 45 voor en 8 tegen. Inderdaad een heel mooi resultaat. Wij hebben onze kampioenen na afloop van de wedstrijd K.B.V. adsp. 2A.F.C. adsp. 5 natuurlijk gehuldigd, hoewel wij het prettiger gevonden hadden, dit thuis te mogen doen, doch van af deze plaats wil ik namens de Jeugdcommissie de jongens en hun leider nog eens hartelijk gelukwensen met dit prachtige resultaat. Ik hoop, dat dit een sti mulans voor de jongens mag zijn op de ingeslagen weg voort te gaan, ook als ze straks in een ander (wellicht hoger elftal) geplaatst zouden worden. Jongens, vee' succes verder op je voetballoopbaan! Prinsengracht 757, telefoon 37405 Overtoom 109 80212 De Clercqstraat 113, 82106 Na onze laatste Schakel zijn er vrij veel wedstrijden door de weersgesteldheid afgekeurd, zodat hierover niet veel te vermelden is. 10

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 10