6 Begunstiging van onze fldverteerders. houdt de Schakel in stand. A.F.C.-spelers waren aanwezig en stonden gezamenlijk voor een gesloten Zeeburgia-hek te „blaten". De wedstrijd zou om 12 uur aanvangen; op het laatste ogenblik slaagde een Zee- burgia-functionaris er pas in het hek open te maken. Deze deelde ons mede, dat het terrein was afgekeurd. Door Zee- burgia werd echter als reden van het niet doorgaan aan de Bond opgegeven: „Scheidsrechter niet opgekomen.'' Misschien zijn er nog puzzlelaars die interesse hebben? Tegen K.V.V. Ill werd een zeer verdienstelijke overwinning behaald met 21. Met de rust hadden wij ons reeds, met een flinke wind mee, een 20 voorsprong verzekerd, dank zij twee zeer behoorlijke doelpunten van Jan Hannema en Ben Tromp. Na de rust hebben wij deze voorsprong hardnekkig verdedigd en slechts uit een penalty werd het tegenpunt gescoord. Op de Zondag, dat ons le elftal, zijn titanenkamp tegen De Spartaan uit, zou winnen met korfbalcijfers, moesten wij aantreden tegen D.W.S. IV. En laat ik maar meteen met de deur in huis vallen, onze tegenstanders troffen het nu niet bepaald, want er was over de 4e elftalspelers van A.F.C. een geest gevaren, waarmede je wedstrijden wint. Einde 41 in ons voordeel. Het begin was direct al goed, want ik won de toss en koos als variant op de gebruikelijke opening zon en wind tegen. Tot de rust was D.W.S. iets meer aanvallend bij een toch vrijwel gelijk opgaande strijd. Ruststand dubbel- blank. Na de rust 'werd een A.F.C. offensief beloond met twee doelpunten. Hierna vond D.W.S. het voldoende en zette alles op de aanval. Ons doel kwam onder hevige druk en het gelukte D.W.S. een tegenpunt te scoren. Dit was voor ons een zeer critiek ogenblik, want_ D.W.S. rook, met nog een minuut of tien te spelen, tenminste een gelijk spel. Het kwam echter anders uit. Want juist door het sterk aanvallend spel van D.W.S. werd de dekking verwaarloosd en het gelukte onze voorhoede door snelle uitvallen in enkele minuten tijds twee doelpunten te fabriceren, waarmee de wedstrijd in ons voordeel kon worden beslist. Laat de einduitslag dan enigszins geflatteerd zijn, de overwinning was volkomen verdiend. Jammer was het dat in de eerste helft Joop Benner wegens een onwillige enkel het veld moest verlaten en enige weken niet meer zal kunnen spelen. Spoedig beterschap Joop. Resumerende heeft de maand Januari ons dus uit twee ge speelde wedstrijden de volle winst gebracht. Indien de geest in het elftal blijft, zoals deze de laatste wedstrijden is geweest, dan kan het niet anders of onze toekomstige tegenstanders zullen nog zeer wrange vruchten plukken. Het gevaar voor de onderste plaatsen is nog niet geheel geweken, dus weten wij waaraan wij toe zijn. Alleen door geestdrift en enthou siasme kunnen wij voor goede resultaten zorgen. En laten wij het vooral niet vergeten jongens, er bestaat in de week voldoende gelegenheid om te trainen, hoor! Geneer je niet en trek er een uurtje in de week tussenuit om een frisse neus te halen. Volgens Booth is het per sé: anti-griep. Afge sproken, dan hoop ik de volgende maand wederom alleen van overwinningen te kunnen verhalen. Cor Kerker. De met spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen de leider Z.S.V.C. is ondanks onversaagd volhouden op een teleurstel ling uitgelopen. Verschillende onzer spelers moesten hun tol betalen aan de gevreesde griep, waardoor vooral de voor hoede een geduchte aderlating onderging. Zodoende kon er van het voorgenomen plan, de Z.S.V.C.-defensie door een overrompelend beginoffensief op de knieën te krijgen niets terecht komien. Alras bleek, dat wij niet het monopolie van krijgslisten bezaten, want direct na het aanvangssignaal priem den de overdonderende aanvalsstoten van de gasten in onze defensie. Slechts door stug en noest verdedigen, geholpen door de geringe schotvaardigheid van de Z.S.V.C. voorwaartsen, bestonden wij het met kunst en vliegwerk de toestand te klaren, waarbij vooral back Wilmink excelleerde. Spoedig konden we een morele optater incasseren in de vorm van een mistrap van de aanvoerder en helaas maakte het improduc tieve karakter van onze aanvallen het onmogelijk de fatale fout verzachtend te beïnvloeden. Vertwijfelde omzettingen en de na rust veroverde hegemonie op het middenveld ten spijt, kon door de machteloosheid voor het vijandelijke doel, mede door de verslechterende physieke conditie van de grieperige stormlopers, geen verandering meer in de stand komen (10). Kramer. In de maand December werd door het 8ste slechts één wedstrijd gespeeld n.l. tegen Fokke V. Tot de rust wisten wij een gelijke stand 11te behouden, maar daarna waren wij de minderen van onze tegenstanders, zodat wij een 41 neder laag leden. De andere wedstrijd, die in deze maand werd vast gesteld, werd door de slechte weersgesteldheid afgelast. Er zijn dus wat December betreft geen verdere wederwaardig heden over de roemruchte daden van A.F.C.'s oudste senioren elftal te vetmelden. Wel wil ik mede namens alle spelers ons commissielid en medespeler C. van Noppen bij zijn vertrek naar Indonesië een hartelijk vaarwel toeroepen. Kees, wij wensen je veel succes in je nieuwe werkkring. De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar is weer eens een succes voor het 8ste elftal geworden. Wij speelden tegen het 5de elftal van Heemskerk, dat zo juist in onze competitie was ingeschreven. Doordat de tegenpartij van het zevende elftal niet opkwam en onze scheidsrechter eveneens verstek liet gaan, konden wij gebruik maken van ons tweede veld en de aanwezige arbiter van het 7de. Onze tegenpartij was nog wat onwennig in het voetbalspel, mede doordat vele spelers gedurende lange tijd niet gespeeld hadden. De wedstrijd was dus voor ons een zacht eitje. Kees van Noppen, die wij reeds in Indonesië waanden, speelde dit keer nog mee. Met de rust was de stand 51 in ons voordeel, en na de thee behoefde onze achterhoede slechts een enkele keer in te grijpen; voor de rest van de wedstrijd was het woord aan onze voorhoede en middenlinie. Einduitslag 92. Over het algemeen wordt er nog veel te veel gepraat door de Heren in het veld. Het te kort in snelheid en schotvaardig heid wordt geheel onnodig goedgekletst! Bovengenoemde wedstrijd was onze enige ontspanning en inspanning van spieren in de afgelopen maand. Heren compe titie-indelers wij raken uit vorm op deze wijze! „OVER". PRIMA MACHINE HANDIG SLEDEMODEL f. 120.- 8 HULPSTUKKEN 1 JAAR GARANTIE ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT DE CLERCQSTR. 25 - AMSTELV.WEG 21 Kf jl^ AMSTERDAM J KRUISSTRAAT 5 A* HAARLEM 5

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 5