2 3 4 [Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel tn stand. Mijn verslag over Januari is pessimistisch. Wij hebben vier wedstrijden gespeeld en alle verloren. Een schril contrast met de voorgaande maanden. Nu moet ik allereerst zeggen, dat wij wel met tegen- spoed te kampen hebben gehad deze maand. Het begon al meteen tegen Z.F.C. II uit in Zaandam. Tijdens de gezellige réunie op Nieuwjaarsdag in het Clubhuis begonnen de moei lijkheden al. Nan Duinker kon nog niet spelen, Janbroers was geblesseerd en tot overmaat van ramp, moest Stuurman de plaats van Colijn in het eerste innemen. Toch gingen wij wel gemoed naar Zaandam, met het voornemen onze huid zo duur mogelijk te verkopen. Tot aan de rust hielden we stand 2—2. Maar na de rust bleef van onze goede voornemens weinig meer over, het werd 4—2 en toen wij het probeerden te forceren 52, en verder weet u het al (72). Z.F.C, 11 had enige prominente spelers als Michel, v. Marle, de Wit etc. Wij telden 5 invallers. We zullen deze wedstrijd maar zo spoedig mogelijk vergeten. Daarop „Haarlem II" thuis. Ik lag zelf helaas met griep to bed. Ik kon het niet goed zetten; het was de eerste maal in mijn A.F.C.-loopbaan, dat ik wegens ziekte verstek moest laten gaan. Popelend wachtte ik de uitslag en toen ik hoorde: 2—1 verloren, heb ik binnensmonds iets gemompeld! De wed strijd zelf werd in de beste verstandhouding gespeeld, maar wij hadden weer vijf invallers en dat was te veel. Tegen Blauw Wit II uit hebben wij al het mogelijke gedaan om een goed resultaat te behalen. De kans daarvoor hebben we volgens mij voor de rust gehad. Een zeer goed doelpunt van ons werd om m.i. onbegrijpelijke redenen afgekeurd. In- plaats van 21 „voor", draaiden we met 11. Even na rust maakte Blauw Wit een gelukkig doelpunt en met 21 kwam het einde van deze wederom in prima verstandhouding ge speelde wedstrijd. Met dat al zijn we niet veel punten rijker geworden, uit zes wedstrijden twee punten is veel te weinig! Dat moet veranderen, de resterende wedstrijden moeten ons de punten brengen om een goede plaats op de ranglijst te verkrijgen. We moeten roeien met de riemen, die we hebben. We verheugen ons met de gehele A.F.C.-familie over de goede resultaten van ons eerste elftal. Maar laten wij, tweede elftalspelers dan vooral niet vergeten, dat deze resultaten voor een groot deel te danken zijn aan de training waaraan zij zich Dinsdags zowel als Donderdags met zoveel animo, onder de voortreffelijke leiding van Mr Booth, onderwerpen. En ziet, de goede resultaten zijn niet uitgebleven. Wat is nu bij ons het geval. Toen het goed ging met ons tweede elftal werd er ijverig getraind, en nu de resultaten minder geworden zijn, blijven de meesten weg. Laten wij toch vooral niet vergeten dat wij, met voltallig op trainingsavond te komen, ons eerste elftal ook steunen in zijn strijd! Ik wil besluiten met twee wensen: a.) Onze Nan Duinker kan dit seizoen niet meer voor het tweede elftal uitkomen. De blessure welke hij in de wedstrijd tegen D.O.S. II opliep blijkt ernstig te zijn. Nan, wij missen je erg; onze dank voor het onvermoeibare werken in de wed strijden die je met ons meespeelde. Jij was altijd paraat op je moeilijke spilplaats. Volgend seizoen hopen wij je weer bij ons terug te zien. b.) Aanvoerder Dick Disselkoen had het ongeluk zich Woensdag 26 Januari in de wedstrijd tegen de Nederlandse Studenten ernstig te blesseren. Dick, wij hopen allen dat het mee moge vallen, en dat je in de wedstrijd tegen „Velox" weer van de partij mag zijn. Het eerste elftal zonder jou is haast niet denkbaar. Een spoedig herstel wordt je van harte toegewenst door het tweede elftal van A.F.C. Mijn copie had eigenlijk al ingeleverd moeten zijn, maar ik had het er op gezet om de wedstrijd tegen Volewijckers II (volgens mij een wedstrijd met winstkansen) nog even te kunnen beschrijven om toch de maand Januari met een gunstig resultaat te beëindigen. Wat is dat tegengevallen. Volledig konden wij nog niet verschijnen, ondanks het feit, dat het eerste vrij was. Janbroers had griep en W. de Jonge zat voor zijn examen. Wij waren weer niet gelukkig: direct 1—0 achter en in de laatste minuut van de eerste helft een „zware' penalty tegen: 02. Na rust waren wij wel sterker, maar de Volewijckers- aanvallen waren veel gevaarlijker. Onze voorhoede was machteloos, het scoren schijnt steeds moeilijker te worden en onze gasten voerden de stand rustig op tot 05. Het wordt nu oppassen voor ons, vooral nu D.O.S. II kans zag Ajax II met 1—0 te kloppen. We moeten de punten halen om veilig te zijn. Eén ding moet mij van het hart. Ik had gehoopt, nu het eerste vrij was, dat wij de gehele A.F.C.-familie achter ons zouden krijgen. De belangstelling was er wel, maar: waar ble ven de aanmoedigingen die wij zo nodig hadden? Critiek was er des te meer, maar ook bij A.F.C. staan de beste stuurlui aan de wal! Wij zijn momenteel niet gelukkig; de gang zit er niet meer zo in, maar dat komt wel weer! Ons eerste kan ook niet zonder Uw aanmoedigingen, welnu wij ook niet. Ik hoop volgende maand weer goede berichten te kunnen laten horen. Captain Joop. Na drie weken rust hebben wij jammer genoeg niet onze belofte kunnen inlossen, n.l. onze puntenreeks voort te zetten. Onze eerste wedstrijd was tegen de leiders, 't Gooi 2. Wiggemansen, Holterman en Postma waren afwezig en wer den vervangen door resp.. Linschoten, Galavazi en Woerde man. Alle eer voor deze invallers (en de rest van het elftal) die er voor zorgden, dat wij in de eerste helft en wel tegen wind in, een spel vertoonden, zoals wij dit seizoen nog niet gedaan hadden. Alles werd prima geplaatst en langs de grond ge speeld. De rust ging dan ook in met 00. Daar wij na rust een behoorlijke sterke wind mee kregen stonden wij er theo retisch dus goed voor. Jammer genoeg was de practijk anders. Verscheidene spelers lieten zich verleiden om te veel naar voren te gaan, met het gevolg dat de dekking iets ver waarloosd werd. Na een kwartier stond 't Gooi dan ook met 10 voor. Uit een mooie voorzet van Kuijen maakte Woerde man met een kopbal gelijk. Hierna maakte 't Gooi echter nog twee doelpunten. Hiermede verloren wij een wedstrijd waaruit wij, naar vertoond spel en overwicht, minstens één punt hadden kunnen halen. Onze volgende wedstrijd was tegen A.P.G.S. 2. Daar A.P.G.S. maar een punt onder ons stond moesten wij deze wedstrijd beslist winnen, wilden wij uit de gevaarlijke zone blijven. Kraal was niet opgekomen, zodat wij met één invaller startten en wel v. d. Ven. Na een kwartier was het 1 0 door een kopbal van Holterman. Deze stand bleef tot de rust ge handhaafd. In de rust moest Linschoten vervangen worden door Teun v. Veen, die na rust goed zijn best heeft gedaan. De 2de helft kenmerkte zich door beter spel onzerzijds. Er werd meer over de vleugels gespeeld en beter geplaatst. Het werd 20 na goed doorzettend werk van de Groot, en Kuijen zorgde met een mooi schot voor de 3de goal, waarmee het einde kwam. Tegen Blauw Wit IV werd een benauwde, maar verdiende 1o overwinning behaald. Ons plan is nu om ten minste nog op de 6de plaats te komen, zodat wij aan het eind van de competitie misschien kunnen zeggen: „Wij zijn toch een aardig 3de elftal voor een lsteklasser Nic. Leloux. De eerste in het nieuwe jaar vastgestelde wedstrijd tegen Z.F.C. III thuis, werd afgelast, waarna de daarop volgende Zondag de uitwedstrijd tegen Zeeburgia III eveneens geen door gang kon vinden. Hoe dit laatste precies in elkaar zit is mij echter nog steeds niet duidelijk. Zowel de Zeeburgia- als

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 4