VAN ES Van de velden 1 van Baerlestraat 39, tel. 20140 13egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. JANUARI 1949 Algemeen gemiddelde 0,94 A.F.C. I 4 4 8 14- 6 A.F.C. II 4 4 4-16 A.F.C. III 3 2 1 4 5- 3 A.F.C. IV 3 2 1 4 7- 7 A.F.C. V 2 1 1 1 1- 2 A.F.C. VI 3 2 1 4 13- 4 A.F.C. VII 1 1 2 4- 2 A.F.C. VIII 1 1 2 O t K) A.F.C. junioren I 1 1 1- 4 A.F.C. junioren II 1 1 1- 3 A.F.C. junioren III 2 2 3- 8 A.F.C. adsp. I 2 2 1- 6 A.F.C. adsp. II 2 1 1 2 5- 3 A.F.C. adsp. IV 1 1 0- 3 A.F.C. adsp. V 1 1 2 10- 0 A.F.C. adsp. VI 2 1 1 2 5- 4 33 15 1 17 31 84-73 De eerste maand van het nieuwe jaar bracht ons licht en schaduw. Uiteraard heerst er allerwege grote vreugde om de geweldige prestaties van onze hoofdploeg, die uit vier wed strijden het maximum aantal punten behaalde en thans met één punt voorsprong de leiding heeft. Ons eerste staat thans aangetreden voor de eindspurt. Nog drie wedstrijden zijn te spelen: Zondag a.s. Velox uit, dan H.V.C. thuis en tenslotte Volendam uit. Het programma is moeilijk. Maar moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden. De beste wensen van geheel A.F.C. vergezellen de spelers van het eerste bij hun wedstrijden. Het tweede, dat zo kranig aan de top ging, is volkomen van slag af. De vier, in Januari gespeelde wedstrijden, lever den even zovele nederlagen op en van kampioenscandidaat zijn Joop v. d. Voort c.s. degradatiecandidaat geworden. Wij willen hier geen gemeenplaatsen gebruiken en zullen volstaan met te constateren, dat de gehele A.F.C. met enorme spanning de evoluties van het tweede volgt. Het dérde en vierde elftal waren boven Amsterdams Peil" (4 punten uit 3 wedstrijden) daarmede kwam het derde vrijwel in veiligheid, maar het vierde moet nog drommels uitkijken. Onze A.V.B. seniorenelftallen deden het lang niet gek, doch het licht, dat zij over het A.F.C.-pad wierpen werd ver duisterd door het volkomen falen onzer „spes patriae." Als ster in donkere nacht fonkelt daar slechts adspiranten V, welk homogeen en goed spelend elftal nog slechts één punt nodig heeft, om kampioen te worden. Om een beetje te bekomen van de Nieuwjaarsdrankjes en -bolletjes begonnen we het nieuwe jaar met een thuiswedstrijd tegen W.F.C. Het was een prettige wedstrijd met legio span nende momenten, dit laatste althans te oordelen naar de zuch ten van de overdekte. Henk Sonnevelt bewees voor de zo veelste maal de beste rechtsbinnen te zijn, waarover we in tijden beschikt hebben. Zeven minuten voor tijd zette hij de kroon op zijn werk met een schitterend doelpunt in de linker hoek. Zo overleefden wij deze zware wedstrijd, zij het nu en dan dank zij de tussenkomst van de geluksmaagd. De week daarop togen we naar het barre Noorden om Zaandijk" partij te geven. Het veld lag er maar best bij, - 't was alleen niet zo bar gelijk. In tegenstelling tot dat veld bleef de score wél een hele tijd gelijk en eerst in de tweede helft wisten we door Dick Disselkoen de leiding te nemen. Een misverstand in de achterhoede bezorgde ons de gelijk maker. Ondanks de spanning bleef deze wedstrijd volkomen fair. Een vrije schop redde tenslotte onze eerste plaats op de ranglijst. Terwille van de zenuwen: Coen, schiet je in 't ver volg meteen raak? Het was voor „Zaandijk" wel buitenge woon zuur. Alle thuiswedstrijden werden met miniem verschil verloren of gelijk gespeeld. Wij wensen hun een succesvolle eindspurt. Wanneer „Zaandijk" in moeilijkheden zou geraken, is dat ongetwijeld een verlies voor onze afdeling. Zet 'm op, Zaankanters! Vriendenschaar thuis bracht ons een onverwachte 51 zege. Toen we drie minuten na de rust met 10 achter kwamen te staan zagen we op de tribune al benauwde snuit jes. Binnen tien minuten stonden we echter met 31 voor. De corner van Chris Geluk, waaruit de gelijkmaker werd geboren zal nog lang in onze herinnering voortleven. Het was of er eindelijk gang in kwam, de motor begon warm te lopen en direct daarop vuurde Henk uit een vrije trap een van z'n traditionele kogels af en het was 21. Dick Disselkoen kopte nummer drie in het net en na schitterend voorbereidend werk van Aad Veltema kon Dick er zelfs 41 van maken. Een speelsigheidje van Johnnie Claus deed in de laatste minuten nummer vijf noteren. Ons inziens lag de oorzaak van deze doelpuntenregen gedeeltelijk aan de keeper der tegenpartij; hij aarzelde te vaak met ingrijpen. Ditzelfde geldt trouwens voor de gehele achterhoede van Vriendenschaar, die wij heel wat actiever en resoluter hebben gekend. de SpartaanA.F.C. SpartaanA.F.C. werd een van die wedstrijden, waarover we na 20 jaar nog zullen spreken. Rond de witte lijnen was 't een „tikje" rumoerig, hetgeen nu niet bepaald kalmerend op het eerste moet hebben gewerkt. Er waren veel en veel meer mensen, dan de Spartaantribunes konden bevatten en het gevolg was dan ook dat het de „hel van Spaarndam" werd. Het memoreren van alle doelpunten (46) is eigenlijk over bodig, omdat „heel A.F.C." aanwezig was. Eén ding werd in deze wedstrijd echter duidelijk. Wanneer we over de vleugels spelen is het succes gewaarborgd. (De vierde en zesde goal van Chris Geluk bewijzen dat!) Ons team komt er steeds beter in; Paul Meier begint zich te ontpoppen als een prima rechtshalf en als hij nu nog leert om niet te veel hooi op zijn vork te nemen, dan zien we voor hem de schoonste perspec tieven. Veltema is altijd nuttig, nooit brillant, maar actief en een wanhoop voor iedere back. Zijn voorzet, waaruit het vijfde doelpunt werd gescoord was af! Wanneer we nu nog kans zien, om de vaak griezelige hiaten, die achter plotseling kunnen vallen, onmiddellijk op te vullen, dan kunnen wij inderdaad met het volste vertrouwen de komende wedstrijden tegemoet zien. In de wedstrijd tegen het studentenelftal kwam captain Dick helaas zo ongelukkig ten val, dat hij een ernstige knieblessure opliep. Dick, we wensen je een spoedig herstel. We zullen je missen, maar we zullen het uiterste geven om de kroon te zet ten op het werk, waartoe jij zo enorm veel hebt bijgedragen. Eerste elftal, met volle kracht vooruit, naar het hoogste wat we kunnen bereiken. Ad. int. 3

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 3