De normandie Uw kennissen en sportvrienden ontmoet U in de Bar - Bodega - Restaurant en 13egunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. hun club in te spannen en bij dergelijke gelegenheden nog meer met de juiste A.F.C.-geest doortrokken zullen worden. En voor ons oudjes, die zo langzamerhand tot passief mede leven gedoemd zijn, is het altijd weer een grote vreugde op 18 Januari onze oude strijdmakkers te kunnen feliciteren met de verjaardag van onze good old A.F.C. en dan kunnen we ons vermeien in het ophalen van ontelbare sagen uit de goede oude tijd. Zo ging het ook mij. Tengevolge van de oorlog en de primitieve treinverbinding (de Nederlandse Spoorwegen heb ben tot heden hardnekkig geweigerd voor mij een extra trein in te lassen) had ik de laatste jaren het feest niet meer mee gemaakt. Maar nu heb ik weer eens „geréurineerd", zoals een oude makker van me dat eens noemde ,,on the day after the night before". En ik moet zeggen, dat ik me weer uitstekend geamuseerd heb. De opkomst was zeer bevredigend, al miste ik diverse oud-krijgers. „Wegens de griep," zeiden sommigen, „wegens de prijs," fluisterden anderen. Ja, goedkoop is zo n avondje nog nooit geweest, maar je kunt van A.F.C. toch niet verwachten, dat ze hun réunie in een cafetaria houden. Maar een tikje minder ware misschien wel „zeitgemass geweest. Die Port van Cleve had voor een keurige toepasselijke tafelversiering gezorgd en het gebodene was hiermede in over eenstemming. Het hoogtepunt was als steeds het bitteruurtje, dat zo geanimeerd was, dat het velen moeite kostte zich aan de dis te scharen. Er werd natuurlijk weer braaf gespeecht, doch niet overdadig en U zult wel begrijpen, dat ik er niet in geslaagd ben de notulen nauwkeurig bij te houden. Onze diverse Voorzitters trachtten elkaar op dit gebied de loef af te steken en gezien de positie, waarin onze club momenteel verkeert, waren er vele woorden van dank en appreciatie. Ook de „note gaie" ontbrak niet. De Brus had ditmaal helaas getn droom gehad; zijn dwaze verhaal over die boot naar Zaandam leek meer op een hallucinatie, maar we hebben er braaf om gelachen. En hoe hebben we gebruld bij de mee dogenloze karakterbeschrijving onzer prominenten door onze psychopaat Ariel Een der hoogtepunten van de avond was voorts het uitrei ken van de Nobelprijs, die dit jaar werd toegekend aan Siem de Waal als de „pushing man van het „Comité Indië Voorzitter Hauber wees in zijn rede op het grote en grootse werk, in deze door Siem verricht, een werk uniek in onze Voetbal-maatschappij, dat door onze jongens in Indië ten zeerste wordt gewaardeerd en waarop A.F.C. met recht trots mag zijn. In zijn bescheiden dankwoord wees Siem op de buitengewone medewerking, welke hij speciaal van Jo Nestel- roij had mogen ondervinden en hij wenste dan ook dezen in de hem gebrachte hulde te betrekken. Uit de speech van Dick Disselkoen bleek, dat onze huidige trainer bij de spelers popu lair is, hetgeen raag doen verwachten, dat de training goede resultaten zal opleveren. Op instigatie van Dick werd voorts nog tijdens het diner een collecte ten bate van het Comité Indië gehouden, uiteraard met een prachtig succes. Maar ook Indië vergat ons niet en het telegram van Wim en Map van Dijkhuizen werd buitengewoon op prijs gesteld. Als ik voorts nog de gulle geste van ons oude lid Jaap Fischer memoreer, die een in dank aanvaarde bijdrage in het trainingsfonds toe zegde, meen ik de gebeurtenissen van deze avond in grote trekken te hebben getekend. Na afloop van het diner was het natuurlijk nog lang niet afgelopen en bleef het gezellig. Naar ik verneem moet het beroemde mannenkoor weer zijn opgetreden, maar aangezien ik toch geen stem meer heb en een der notabelen van mijn dorp zo vriendelijk was mij een plaats als wegwijzer in zijn auto aan te bicden, ben ik maar weggegaan, zodat een bezoek aan de Koninklijke Etablissementen in de binnenstad me be spaard is gebleven Het buitenmannetje Oost. 16

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 16