Getikt Krabbels uit het Oosten 1845 Ieder Jd.cF.Q.-er drinkt Oude Genever merk van B. MOERBEEK Jr. Begunstiging van onze IAdverteerdershoudt de Schakel in stand. „Liefst getikt" staat er onder anderen op het keurig ver zorgd poststuk, dat gelukkig maar één keer per maand achte loos in de brievenbus wordt gefrommeld. Vrienden, wij vragen u op (moede) toon: zijn wij ilefst getikt? Is dat meestal niet een bepaalde geestestoestand, die wij in het duister van ons hart aan (mogelijk) nuttige rijksdienaren toewensen, wanneer deze zich niet ontzien ons op bepaald ongunstige ogenblikken ferme formulieren toe te sturen, waarop in het gemeen nog fermere bedragen staan geschreven, die wij onverwijld moeten betalen? De prozamonumenten, waarmee wij maandelijks de eenvou dige zielen onder ons tot nog meer beschaving aansporen zijn ons inziens verre van getikt. Ze zijn getypt, maar daar blijft het dan ook bij. Het is echter zeer goed mogelijk, dat in de vreemde steden, waarin wij ons tegenwoordig bezighouden een gans ander spraakgebruik in circulatie is. Ja, die stad, waarin wij wonen, broeders. De hiaten in het stadsbeeld bui ten beschouwing gelaten voelen we ons daar niet zo gek ge lukkig en dit verklaart dan ook ons reislustig gedartel rond de weekeinden. Steeds weer trekken wij naar de gemeente, waarin wij het levenslicht aanschouwden. Over levenslicht gesproken: U zult waarschijnlijk niet on kundig zijn gebleven van het feit, dat, naar wij menen, A.F.C. zich momenteel verstout om bovenaan te staan. Dat is een gek gezicht, je moet er zo aan wennen, vindt U niet? Alpha- betisah beschouwd, is het een aardig begin van de competitie stand. Maar het windt zo op. Zag U Spartaan—A.F.C. Nooit meer doen, hoor. Na afloop van de wedstrijd vonden we een kleine teen helemaal los in een schoen liggen. We hebben het kleine ding onbezorgd in een sloot geworpen. Wanneer we echter bovenaan blijven staan, dan komt on omstotelijk het moment, dat ze ons voor kampioenen gaan uitkrijten. Dies verheugt het de redactie (kwieke, vlugge baasjes), reeds nu in staat te zijn het programma te publi ceren over de feestelijkheden, die bij dat feit gepleegd zullen worden. U begrijpt ons toch goed, hè als we! Zondagmiddag 4 uur: Triomfantelijk ronddragen van de spelers op de schouders. En passant in de sloot werpen van onze tegenstanders. 4 uur 10: Gierend opbellen van het D.W.V.-clubhuis. 4 uur 11: Sympathie-betuigingen aan die eerste klassers, die het tegen ons moeten opnemen. 4 uur 15: Mr. Booth vraagt Jo Wijnand inlichtingen over solide beleggingen. 4 uur 20: Juichend binnenhalen van de politie. 4 uur 21: Plechtige ontkurking van een fles melk. 4 uur 50: Gerard Hauber vraagt op doffe toon waar die kurk blijft. 5 uur 14: De eerste fles vliegt door een spiegelruit, (vlak bij de bestuurstafel, die geheel omzoomd is. Bestuurs leden tot ieders verrassing daar niet aanwezig). 5 uur 30: Gerrie Stallmann maant tot stilte. Hol gelach. 5 uur 49: Ongedisciplineerde leden slopen de overdekte. Siem de Waal duikt in de sloot en diept een blikje corned beef op. 6 uur 27: Verzekeringsmaatschappij schrikt zich pleite. 7 uur 14: Teun van Veen trekt grinnekend de laatste toets uit de piano. 7 uur 45: Sijmen Wit wordt verstaanbaar en wordt flauw bevonden. 7 uur 52: Verdonk geeft een rondje. 8 uur 2: De heer Mellegers Sr. schildert een Koninklijke Olie op de lamp. 8 uur 7: De Veiligheidsraad kondigt aan, dat alleen het zevende elftal aan de promotiewedstrijden mag meedoen. Het Bestuur trekt zich er niets van aan. 8 uur 24: Willem van de Marei wil naar huis toe. Wordt hem ten stelligste afgeraden door Arnold Eysvogel. Enthousiaste leden offreren Arnold daarop een koud glas melk. 9 uur 11: Bestellen van zeventien taxi's. 9 uur 24: Taxi's worden teruggestuurd. Bovenstaand programma wordt alleen bij een kampioen schap uitgevoerd. Amendementen worden gaarne naast ons neergelegd. Namens de Redactie: FREDERIKJE. 18 Januari... Voor ons A.F.C.-ers een dag om nooit te vergeten, de verjaardag van onze club. Een dag, waaraan vooral voor de oudgasten zovele prettige, onvergetelijke her inneringen zijn verbonden. Ik weet niet meer wie destijds op het lumineuse idee gekomen is deze dag feestelijk te herdenken door een gezamenlijk etentje, voorafgegaan door een gezellig borreluurtje, waaraan dan alle officials en hun directe of in directe medewerkers konden deelnemen. (Dateert van 1900! Red.) Het zal ongetwijfeld wel de Oude Schaf geweest zijn, die niet alleen de geneugten van een welbesproeid hapje hogelijk wist te waarderen, maar die zeer zeker ook het grote belang inzag van deze jaarlijkse réunie, waarbij hij zijn staf elk jaar weer tot groter saamhorigheid en inspanning kon inspireren en zijn lust tot causerietjes naar harte kon bot vieren. Want juist op dergelijke réunie-avanden wordt de band met A.F.C. steeds nauwer aangehaald en wordt deze onverbrekelijk. Vooral geldt dit in de tegenwoordige tijd, nu we tot zo'n grote vereniging zijn uitgegroeid. In de oertijd was de situatie wel wat anders: het aantal leden was beperkt en de kopstukken met aanhang troffen elkaar dagelijks aan de bekende tafel in „Suisse", zodat het contact veel inniger was. Maar ook toen was het réunisten-diner om zo te zeggen het „pièce de resistance" van het seizoen. In de loop der jaren hebben zich uiteraard grote verande ringen voorgedaan. Tengevolge van de groei onzer vereniging wordt natuurlijk het aantal réunisten voortdurend groter, het geen een gezond verschijnsel is. Enerzijds heeft dit het na deel, dat de intieme sfeer enigszins heeft ingeboet, doch aan de andere kant is het verheugend, dat onze oude A.F.C.-boom steeds weer nieuwe loten spruit, die op de jaarlijkse réunie „acte de presence" geven en die in deze bijzondere réunisten- sfeer zeker geïnspireerd zullen worden zich nog meer voor Prinsengracht 757, telefoon 37405 Overtoom 109 80212 De Clercqstraat 113, 82106 15

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 15