<T' V^onefórdonck 1$ dat nu V Nette en Nuttige Notulen-Notitles De meeste men sen zullen dat moeten aanne men op gezag. En velen zullen óók bij de aankoop van een Oosters tapijt moeten varen op het kompas van een ander. Laat het dan een secuur kompas zijn; vraag óns eerlijk en deskundig advies! Beleg Uw geld veilig in een - écht Oosters tapijt van ISegunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Wat gaat die tijd toch razend snel voorbij. Alweer een twaalfde van het nieuwe jaar achter de rug, een maand van veel belevenissen en wat een verschil met verleden jaar. Toen stemming en temperatuur flink onder nul en thans alles dik boven vriespunt. Het jaar begon met de Nieuwjaars-réunie in het Clubhuis, die wel druk doch iets minder dan anders was bezocht. On danks zijn drukke werkzaamheden heeft Jaap a Cohen, alias Jack de Jongere, de A.F.C.-ers niet in de steek willen laten en toch nog een vlotte nieuwjaarswens in elkaar gedraaid, die werd gebracht door Mevr. a Cohen en Wullem. Een serie limericks op de spelers oogstte terecht veel bijval. Op Maandag 17 Januari de Oudejaarsavond, voorafgegaan door een bridge-drive, Avro-Gilkens-systeem met veel prijzen en een goede opbrengst voor de Indië-Commissie. Drie groe pen A.F.C.-ers streden met hartstocht om de erepalm. Een paar sukkels (op bridgegebied natuurlijk) kreeg een troost prijs omdat het zo bijzonder slecht gespeeld had. In „de Poort'' vond het goed verzorgde Réunisten-diner plaats. Vooraf ging één „borreltje". De stemming was prima, prima. Het hoogtepunt aan tafel was vanzelfsprekend de uit reiking van de Nobelprijs. Als een ware goochelaar wist voor zitter Hauber op meesterlijke wijze de uitgebreide schare in spanning te houden en om de tuin te leiden; hij gaf verschil lende hints in de verkeerde richting, doch toen hij ten slotte onthulde, dat aan Siem de Waal de grote eer te beurt was gevallen, kende het enthousiasme geen grenzen. Siem zelf stond er „verbouwereerd" van, een bewijs temeer voor de ware gesteldheid, waarin hij in de Indië-Commissie voor de A.F.C.-ers in Indië zoveel goed werk heeft verricht. A.F.C.- ers, groot of klein, rijk of arm, steunt hem in zijn nobel werk! De vereniging „Watergraafsmeer" organiseerde een klaver- jastournooi, waaraan liefst 80 clubs deelnamen; A.F.C. was vertegenwoordigd door het koppel: P. Verhaaf-S. de Waal. Resultaat nog onbekend. De clubavondcommissie loopt met plannen rond voor enige tournooien en een kienavond. A.F.C.-ers houdt U gereed! Lokkend licht De K.N.V.B. richtte tot ons de vraag of wij bereid waren ons terrein op een avond in de week ter beschikking te stellen voor een der centrale trainingen in het land. Wonderlijk hoe snel de pers er de lucht van had, het verzoek was nauwelijks bij het secretariaat binnengekomen of de persspeurders hingen al aan de telefoon; het A.F.C.-bestuur had nog niet eens tijd gehad om zich te bezinnen. Verder verzocht men ons ons terrein ter beschikking te willen stellen voor de jeugdwedstrijd NederlandBelgië. Beide verzoeken werden in principe in gewilligd. Het Nederlandse Studentenelftal was Woensdag 26 Januari onze gast op het verlichte terrein. Een aardige wedstrijd, waarin helaas enige der gasten (gezien de hardheid van het veld) wel wat al te vurig speelden en waarin Dick Disselkoen helaas vrij ernstig gewond werd. De studenten behaalden een 52 overwinning. De studenten waren vergezeld door de heer A. Staal en Dr. Jan Thomeé, het voetbalkanon van weleer. Jubilea. De heer H. A. Meerum Terwógt herdacht het feit, dat hij 40 jaar sportredacteur van de Nieuwe Rotterdamse Courant was. Ook van deze plaats een woord van hulde voor deze pen-artist. De Amsterdamse vereniging „Wilskracht" her dacht haar 30-jarig bestaan en de heer P. H. Heeneman het feit, dat hij 25 jaar achtereen op de Nederlandse voetbal velden de fluit hanteerde. Deze fluitist werd vóór de wedstrijd SpartaanA.F.C. door beide clubs gehuldigd. Wij zouden ongetwijfeld best af zijn als hij nog vele wedstrijden voor ons zou fluiten, want hij kent het klappen van de zweep en heeft de wedstrijd en de spelers volkomen in de hand. Resultaten. Wat de sportieve resultaten in de afgelopen maand aan gaat, kunnen wij meer dan tevreden zijn. De vier gespeelde wedstrijden werden door het eerste alle gewonnen. Tegen W.F.C. kregen we wellicht iets meer dan ons toekwam (dit was blijkbaar voor de redactie van het W.F.C.-nieuws een aanleiding om een wel heel onprettig gesteld artikel af te drukken). „Zaandijk" weerde zich manhaftig en speelde zó, dat het, als het degradatiewedstrijden moet spelen, niet voor degradatie bevreesd behoeft te zijn, waarna de door „Vrien denschaar" benutte penalty onze doelpuntenmachine op volle toeren liet draaien. De met spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen Spartaan bracht ons de vierde overwinning; de publieke belangstelling was enorm en een goaltje kostte gemiddeld nog geen stuiver. Een prettige en vlotte wedstrijd met heel veel goede momen ten, waarin Sonnevelt als „zwerver" (drukker vergeet die,, niet) bijzonder goed werk verrichtte. D.W.V. verspeelde een puntje tegen Zaandijk en dat gaf ons einde Januari de bovenste plaats met een voorsprong van één punt. De drie komende wedstrijden, geen van alle gemakkelijk, zullen de beslissing moeten brengen. Spelers van het eerste het kan en dus: HET MOET. Het tweede, telkens verzwakt door invallers, zag zijn mooie plaats verloren gaan en moet, de elftallen lopen niet veel in kracht uiteen nog een beetje oppassen. Het derde en het vierde deden hun plicht en zullen naar we vertrouwen de dans om de rode lantaarn nog wel ont springen. Er zijn in de achter ons liggende maand natuurlijk nog wei enige dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. IJsneus. LEIDSESTR. 76-AMSTERDAM-TEL. 36235 11

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 11