De wedstrijd, Zaken die ik niét zag! J.W. van der Overtoom 139 Telefoon 80008 IPedicure-. afdeling TBegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Ik zie een paar afgemeten centers van ónze Meyer, ik zie (oh zo vaak vermaledijd en verwaarloosd open spel) een paar kanjers van onze binnenspelers Sonnevelt en Disselkoen naar de vleugels. En de vleugelspelers staan te snakken naar zulke passes. Maar ze krijgen hun zin, and howl! Chris, de ouwe routiné schiet tot twee maal toe als een meteoor naar voren en evenzoveel keren ploft de bal in het „goeie" hok. Nog 5 minuten; ik krijg een vleugje Volendamse palinglucht in mijn neus als hun Meyer vrij voor ons hok komt (om in de spelling te blijven). Het worden nog tien „oeitjes en „brrrrr'tjesmaar A.F.C. blijft domineren. Spartaan is einde lijk op de knieën en blijkt totaal uitgespeeld. A.F.C. is weer een grote stap nader tot het begeerde doel. En als de fluit het eindsignaal doet klinken, voel ik mij als een worst in de snert-door-twee-uur-lange-lichaamsoefeningen. Maar ik houd een sterke indruk van sportief en prettig Spar taan-publiek en -spelers, en van een drukker, die bij het ver vaardigen van de entréebiljetten vast en zeker de tel is kwijt geraakt. Op de dijk kwam ik de man tegen, die mij in de tribune had geworpen. Hij riep: „Zeg, hij is nog blijven staan!! Nijdig op hem, maar toch verzoeningsgezind door die 64, vroeg ik nieuwsgierig: „Wat bedoel je eigenlijk? „Die bank!!!" guitte hij olijk en probeerde mij weer „in, the mood" te krijgen. Maar het was al te laat. Want doordat ik naar hem keek, stootte ik weer mijn hoofd tegen diezelfde stang van de over weg op de dijk. Het was mijn laatste klip in dit Spartaanse avontuur Want U kunt het geloven of niet, maar de „Jhr" heeft een verbazende hekel aan overdrijving. Jhr. van Rossem de Gaulin. In de stad hangen rood-witte biljetten: Zondag a.s. de Spartaan—A.F.C. Ieder biljet geeft je een „thrill", want dat is nu toch wel dè wedstrijd van dè dag. En dus ben je die dag net niet in Holland, maar in, Brussel. Enfin, je weet het zo te „fixen" dat je al om vijf uur bent in een aardige bodega, waar ze je in het nette kennen. Waar je aan de „patron" kan vragen, de radio op Hilversum te zetten, waar je een eerlijke borrel voor niet veel geld kunt kopen inplaats van dat rare spul, dat onze Benelux- vrienden een „apéritif" noemen. Kortom, waar je je gezellig thuis voelt. Een traag electrisch klokje schuift de wijzers op 5.15 en ik zeg tegen m'n vrouw: „En jij bent óók een Moeder van niks." Mijn nietsvermoedende vrouw, die rustig aan haar Vermouth nipt en plaatjes kijkt in een illustratie, zegt ver ontwaardigd: „Wat is dat voor waanzin. Waarom zou ik geen goede Moeder zijn?" „Wel ik heb wel eens gehoord van: Het Moederhart, dat spreekt. En van telepathie tussen moeders en kinderen. Nou is het kwart over vijf en we zitten geen driehonderd kilometer van Amsterdam af. Als jij nou een échte moeder bent zo van eentje met dat sprekende moeder hart dan moet je toch kunnen voélen, wat er in je oudste jongen omgaat. Loopt-ie nu te dansen over de Spaarndammer- dijk of strompelt hij als een gebroken grijsaard naar het Cen traal Station?" „Dat is me óók wat,' riposteert m'n vrouw. „Dat moeder hart spreekt alleen in ernstige gevallen." „Noem jij Spartaan-A.F.C. géén ernstig geval. Er zitten duizenden in Holland, in Oost en V/est, op zee of waar ook ter wereld hemel en aarde te bewegen om Hilversum twee uit de aether te pulken voor die uitslag. Traag tikt de electrische klok de minuten af. Om vijf voor zes roept de „patron": „Ah, Marie, remettez le radio sur Iel- versum. C'est pour m'sieur ici. II est 'ollandais.' Zes uur. Berichten. Het wereldnieuws is niets bijzonders. Goddank. Als het nieuws wél bijzonder is, is het toch maar ellende en strijd en narigheid. „Thans volgen de voetbal uitslagen." M'n hart klopt in m'n keel, zoals alle harten in alle kelen kloppen van de duizenden, die met A.F.C. meeleven en niet de wedstrijd hebben kunnen volgen. „Tweede Klasse afdeling I: VriendenschaarD.W.V. drie (hoera!)vier (verr de SpartaanA.F.C. uitgesteld." De anti-climax. Het nare niets. Een gewone 21 nederlaag was nog beter te verwerken geweest dan dit stomme „uit gesteld." Uitgesteld waarom? Er zal toch niets beroerds zijn; wat kan er gebeurd zijn? „Hoe kan mijn Moederhart werken, als ze niet eens ge voetbald hebben," vraagt mijn vrouw logisch. „Ja, nou ja." Slechte beurt, om met je mond vol tanden te staan. Dinsdagochtend zegt iemand op de Hollandse Ambassade: „Zeg, A.F.C. doet het verrekt aardig, dit jaar, hè?" „Ja, jammer, dat ze Zondag niet tegen de Spartaan gespeeld heb ben." „Hebben ze wel." „Hè?" „Ja, man, we hebben net de kranten binnen. Hier heb je het Handelsblad: de Spar taanA.F.C. 46. Met het wantrouwen in krantenberichten, dat iedere kran tenman heeft, als hij ze zélf niet gemaakt heeft, zeg ik: „Zés goals tegen Spartaan uit? Man, dat kan haast niet. 't Zal toch geen zetfout zijn, geen 40 bijvoorbeeld." „Wacht eens even. Nee, hier heb je de Nieuwe Rotterdammer, die geeft ook 4—6." „Ja," weifel ik, „dat zegt nog weinig. Ze werken allemaal met de A.N.P.-dienst, dus, als die een tik fout maakt, hebben ze het allemaal. Mijn vriend kijkt verder. „Nee hoor," juicht hij, ,,'t is dik voor elkaar. Kijk eens, hier heb je „Het Parool". Die heeft een overzicht. A.F.G. had het in de eerste helft moeilijk, maar won. En kijk eens een competitiestand: A.F.C. 27 punten uit 17 wedstrijden." Huppelend kom ik ons hotel binnen. „Ze hebben wél ge speeld en met 64 gewonnen!" Over het Moederhart heb ik niet meer gesproken. Zoiets doe ie niet. Wees een héér in het verkeer. Koopt de beste schoenen voor Llw kind, zoals VI, Ouders ze bij Van der <.aken vindt Het juiste adres: 10

Schakels (clubbladen) | 1949 | | pagina 10