7 November Reglementswijziging J. W. inzake Elftalcommissie Uitbreiding Reclamecommissie J. W. Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Die eerste November-Zondag ligt ons wel slecht. Ik denk dan aan die eerste November-Zondag in 1921, toen het ons wel bijzonder beroerd ging. We waren gedegradeerd van de eerste klasse naar de overgangsklasse en1 zouden die Zondag spelen tegen D.E.C. Er woei een storm, die tot orkaan werd en daarna tot windhoos. We hadden beschutting gezocht bij het oude clubhuis en toen zagen wij tot onze ontzetting, dat de overdekte tribune in beweging kwam en naar voren schoof. De wedstrijd werd afgelast. Tegen natuurkrachten staat men machteloos. De eerste November-Zondag in 1927 bracht ons tegen „Velox". In de, even voor die wedstrijd verschen'en .Schakel stond: „Nu of nooit" A.F.C. had 13 punten uit 7 wedstrij den. Die wedstrijd tegen Velox verloren we met 32 en luidde een dergelijke reactie in, dat wij tegen H.V.C. gelijk speelden en van Haarlem, Bloemendaal en iB.F.C. verloren. Driemaal is scheepsrecht, dachten wij. Weer striemde de regen en weer huilde een storm. En toen we in de pauze een kopje soep veroverden, dachten wij aan die vroegere eerste November-Zondagen. Enfin, we hebben met 32 gewonnen. Wc staan weer bo venaan en we zijn gelukkig. Maar eigenlijk alleen gelukkig en niet voldaan. Want het is niet prettig, om met 32 te win nen van een tegenpartij, die in de eerste minuut van de wed strijd haar keeper moest verliezen en bij het winnende doel punt haar reserve-keeper. Het is, voor een club, die het spel speelt om het spel, meer dan zuur, om na afloop in de strie mende regen haar tegenstanders zo triest te zien vertrekken, als er één door een paar medespelers van het veld gedragen wordt en een ander met de ziekenauto vertrekt. We hebben geen vreugde gekend om deze overwinning, omdat de bezoekers te veel deveine hadden. We hebben het betreurd, dat in deze faire wedstrijd onze tegenpartij zo door spelerspech achtervolgd werd. „Velox" bleef moedig door spelen maar: laat „Velox" ook afstand doen van het sys teem, waarbij veldspelers vervangen worden, zonder wer kelijk geblesseerd te zijn. Het uit het veld laten komen van spelers en ze te laten remplaceren is geen „stijl". Dat de „overdekte" hierover fel werd, kunnen wij ons in denken. En tóch mag het publiek zich niet zó scherp uiten, als op 7 November het geval was. Men jubelt en1 schrikt, brult en is teleurgesteld omdat het om de punten gaat. Hetgeen volkomen fout is. Want het spelen en het bijwonen van een wedstrijd behoort gebaseerd te zijn op de ontspanning en niet op de opwinding. Willen wij allen dit, óók nu we bo venaan staan, gezamenlijk beseffen? De anders vrij tamme najaarsvergadering heeft ditmaal de tongen nogal in beweging gebracht. Zoals men1 al in de offi ciële mededelingen in het „Bulletin" heeft kunnen lezen, is er een reglementswijziging aangenomen inzake de benoeming van de Elftalcommissies. Het zou wel eens aardig zijn om de historie van onze elf talcommissies na te gaan. In de ruim dertig jaar, die ik het genoegen heb, de algemene vergaderingen van A.F.C. bij te wonen, is er over de benoeming van de elftalcommissies zo het een en ander gezegd. Persoonlijk heb ik geweldig respect voor iedereen, die zich die baan laat aansmeren, want het is toch eigenlijk een hondenbaantje. Winnen de elftallen, dan worden de spelers bejubeld zijn we in een downperiode, dan vraagt de gehele vereniging zich af, waarom de Elftalcommissie nog vrij mag rondlopen en niet „en bloc" naar Mëerenberg geëxpe dieerd wordt. Het zij hun tot troost, dat het waarschijnlijk wel in iedere andere club ook zo zal gaan. De betrokken reglementswijziging werd eerst na zeer uit voerige en nu en dan niet overduidelijke debatten aangenomen. Hauber, wiens „maiden"-algemene dit was, leidde de debatten soepel en prettig. Kennelijk was hij verheugd, dat de zaak tot een oplossing gekomen was, toen hij opgelucht vroeg: „Wil niemand meer het woord „Jawel, ik" zei Gerrie Stallmann en wij zetten ons tot luis teren. „Ik zou" zei Gerrie, „zo graag van Driel nog één keer horen praten." (Grote vrolijkheid) De A-Commissie zal nu bestaan uit de heren Bets, Klum- per en Thonus en in de B-Commissie neemt Otto van Rijn de plaats in van Piet Verhaaf, die bedankt had. De reclamecommissie bleek een steen des aanstoots te zijn en niemand was erg tevreden met de gang van zaken bij onze reclame. Van Nek stelde voor, om de buiten Amsterdam wo nende leden te vervangen, omdat het de forensen niet mogelijk is. des avonds te controleren, of de biljetten goed zijn opge hangen. Wijnand wilde voorlopig de commissie laten zitten, maar haar dan in ieder geval uit breiden met een paar nieuwe krachten. Jungerius verdedigde het beleid van zijn commissie. Twee jaar geleden was besloten, dat Snel de ene helft van de stad onder zijn controle zou nemen en hij zelf de andere helft. Zij zouden zich laten assisteren door een vijftiental krachten, doch daarvan is in de practijk weinig terecht gekomen. Daarbij komt, dat verschillende winkeliers ontstemd zijn. Indien wij niet aan de Wandelweg, maar in het Olympisch Stadion spe len, dan verzorgt het Stadion de reclame en deze reclame loopt gedeeltelijk over andere adressen dan die A.F.C. ge bruikt. Het gevolg is, dat de winkeliers in kwestie juist voor de kampioens- en promotiewedstrijden geen vrijbiljet gehad hebben. Waar inmiddels proefondervindelijk is gebleken, dat de bil jetten onvoldoende worden opgehangen, stelt Kappelhoff voor, de gehele lijst van onze reclame-adressen te publiceren. Ieder lid kan dan bij hem in de buurt gaan zien, of de biljetten op de betrokken adressen goed worden opgehangen, welk plan wordt aangenomen. Ook het plan, om de reclamecommissie uit te breiden, vindt een goed onthaal en zo komen Jan Scheepstra en George Wijnand de commissie versterken. De begroting leverde weinig stof tot debatten op. Niet, om dat de cijfers zo daverend waren er gaapt een lelijk gat maar omdat de vergadering door de successen in de competitie kennelijk aan de optimistische kant was en hoge recettes ver wacht. (Als we meer „krakers" krijgen als A.F.C.de Spar taan, toen de tribunes uitpuilden, zal het wel los lopen, maar. dan moeten er successen blijven komen). Het laatste punt van de besprekingen gold de terreinver lichting. Dick Disselkoen was ontevreden: over de verlichting en bepleitte een verbetering. Voorzitter Hauber deelde mede, dat er aan gewerkt wordt. Hij brengt Wijnand dank voor zijn intermediair bij Philips en hoopt, dat de zaak nu voor elkaar zal komen. Van Driel blijkt het ook hier geenszins mee eens te zijn en bestrijdt, dat Wijnand's pogingen succes zullen kun nen hebben. Hij bepleit het contact zoeken ook met andere firma's waarna Kalsbeek een meer positieve toon laat horen, en mededeelt, waarschijnlijk aan schijnwerpers te kunnen komen. Dick Bessem heeft tenslotte het bestuur gecomplimenteerd met zijn werk en voorzitter Hauber met zijn leiding. „De ver eniging vaart goed" aldus onze oud-voorzitter, na wiens woor den een hartelijk applaus klonk. 9

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 9