KQK De Jeugd Veteranen Segitnstigiug van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Helaas vrees ik, over onze Jeugd deze keer geen erg opti mistisch geluid te kunnen laten horen. Om te beginnen met Junioren 1. Dit elftal heeft na de laatste schakel geen enkele wedstrijd meer gewonnen. Het is een voortdurende zorg der jeugdcommissie, dit elftal. Op een enkele uitzondering na, geven de jongelui zich ook absoluut niet. Het is alles even slap en futloos, als men daarbij het spel der tegenstanders ziet, is het werkelijk droevig. Ik vrees jongelui, dat hierin zeer spoedig een verandering ten goede zal moeten plaatsvinden, daar er anders door de Jeugd commissie ingegrepen zal moeten worden. Ik hoop echter dat dit niet nodig zal zijn, en jullie spel de eerstvolgende wedstrij den, aanmerkelijk beter zal zijn. Ook bij Junioren 2 wil het nog altijd niet vlotten, en ook hier kan veel beter gespeeld worden; ik raad ook jullie aan, evenals Junioren 1, hier zeer spoedig verandering in te brengen. Junioren 3 zijn al niet veel beter dan hun voorgangers. Ne men jullie de bovenstaande regels, aan Junioren 1 gericht, ook maar ter harre. Adsüiranten 1 hebben het wel heel zwaar te verantwoorden. Wij hebben betrekkelijk een licht elftal, dat wel technisch goed voetbal speelt, doch de tegenstanders in deze afdeling, zijn zonder uitzondering veel zwaarder gebouwd, hetgeen hier nog al een woordje mee spreekt. Vooral viel dit op tegen Ajax, Volewijckers en Blauw-Wit, welke wedstrijden ook ver loren werden. Niettemin hebben wij toch ook wel mooie resul taten bereikt, zoals b.v. tegen Zeeburgia 11, de Spartaan 40 gewonnen, en ik geloof nog wel dat wij in de toekomst van dit elftal nog meer overwinningen te verwachten hebben. Blijf je best doen, en resultaat zal niet uitblijven;. Adspiranten 2 hebben van de 7 wedstrijden, slechts 1 wed strijd verloren, één gelijk gespeeld en dus 5 gewonnen; zij gaan aan de kop in hun afdeling. Bravo jongens, dat is werk. Zorg, dat jullie, evenals adspiranten 5, onze trots blijft. Ad- spiranten 3 zijn weer, helaas, aanmerkelijk minder; van de 7 wedstrijden, werden er slechts 2 gewonnen en; 5 verloren. Dit is echter ons laagste elftal in de groep Adspiranten van 1416 jaar, doch jongens, ook jullie kunnen wel beter, en wij ver wachten dit ook van jullie. Adspiranten 4, ons le elftal in de leeftijd van 1214 jaar, hebben 3 wedstrijden gewonnen en slechts één verloren, en wel tegen Blauw-Wit. Niet slecht boys, blijft je best doen hoor! Adspiranten 5 doen het prima, alle wedstrijden gewonnen» en zij staan dus ongeslagen aan de kop. Prima jongens, zorg dat dit zo blijft, geef je elke wedstrijd geheel, zodat je ook de volgende wedstrijden wint. Afgesproken?! PRIMA MACHINE HANDIG SLEDEMODEL 1.120. 8 HULPSTUKKEN 1 JAAR GARANTIE ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT \Vlf DE CLERCQSTR. 25 AMSTELV.WEG 21 AMSTERDAM KRUISSTRAAT 5 HAARLEM Adspiranten 6 hebben slechts 3 wedstrijden gespeeld, en alle 3 verloren. Ook al zijn jullie de benjaminnen in onze vereni ging jongens, je best doen hoor, wij rekenen bij jullie ook op overwinningen. Ik heb reeds aan enkele jongelui gevraagd, zo nu en dan eens, aardige voorvallen tijdens de edstrijden, aan de heer Joh. Wijnand te melden, opdat onze redacteur daarvan een leuk verslagje kan maken voor de Schakel. De heer Wijnand heeft echter nog niets ontvangen. Wie meldt zich als eerste jon gelui? Verder wek ik onze Jeugd op, Zaterdagsmiddags, als onze Veteranen spelen, deze wedstrijden eens te volgen; er is van de Oudere" Heren heel veel te leren, die zijn het voetballen nog niet verleerd. Het kan alleen je eigen spel ten goede komen. Onze trainer, de heer Booth, zal, te beginnen Zaterdagirjid- dag 3 uur, 13 November a.s., zo nu en dan theorie geven over het voetbalspel „met platen en verhalen". Uit de aard der zaak kunnen wij hiervoor niet de gehele Jeugd uitnodigen, doch zij, die hiervoor in aanmerking komen, worden in het we kelijks bulletin hiervoor opgeroepen, en wij verwachten dat zij deze gelegenheid zullen aangrijpen, de nuttige lessen van de heer Booth bij te wonen. Het is voor diverse Jeugdelftallen hard nodig. En nu jongens, zorgt er voor, dat ik in de volgen de Schakel, de nodige overwinningen van jullie kan melden. Goud luck, boys VAN TEUNENBROEK. Het veteranenteam bestaat dit seizoen nagenoeg uit de zelfde spelers als het vorig jaar en alhoewel wij weer een jaartje ouder zijn geworden, is het eigenaardig te constateren, dat ons spel van een hoger gehalte is, gelijke tred houdend met de zotheid dezer aartsvaders. Wij hebben nu 10 wedstrijden gespeeld, waarvan er niet één is verloren. Op het Jaartournooi dit keer bij Kampong te Utrecht konden ze ons er ook niet onder krijgen, drie gelijke spelen, waren het resultaat. Kampong is voor ons twee dagen op de hartelijkste wijze een prettige gastvrouw geweest. Wij danken haar dan ook ten zeerste voor de wijze, waarop zij ons weer in de sfeer teruggebracht van 20 a 30 jaar geleden, toen voetbal nog geeii exploitatie was, doch meer vriend schap en meer genoeglijkheid in de allereerste plaats. Het waren vermoeiende dagen, doch rijk was de uitwisseling van herinneringen met de oude tegenstanders U.D.V.O.C. H.B.S.Kampong en Middelburg. U.D. won tenslotte de beker en V.O.C. kreeg vanwege haar schotloosheid de impotentieprijs, aangeboden door de non- playing captain van Middelburg. Wij hadden nog even ge hoopt op de schoonheidsprijs, doch als je het zestal, dat nog bij de prijsuitreiking was overgebleven goed bekeek, dan was dit, zwaar met hun rechterknobbelhand op een-tafel-leunende- stelletje, werkelijk niet met de beste wil niet schoon te noemen. De Sprinkhanen hebben wij Zaterdag 30 October een flink lesje gegeven (122). Hoewel ze beschikten over een uitste kende en fraai uitgedoste keeper en twee eerste elftalspelers, ging ons geraffineerd tiktakspelletje, hun gans boven de pet. Manus gokte verkeerd en beloofde ons voor elke goal een borreltje. Het werden er goed uitgerekend 132 stuks en een dozijntje voor Gep, de scheidsrechter. Het was vanwege deze meevaller geen verloren middag, overigens adviseren wij de jongens van Harry Scheepstra nog maar eens flink te oefenen, desnoods in de wonderkooi van Wim Staats, en pas terug te komen, wanneer hun baltechniek en kijk op het spel wat groter zijn. AREND.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 7