SPORTS SHOP J 7 8 V. BAERLE5TRAAT 90-TELEF. 93951 AMSTERDAM -Z. i DE A FC-SHOP, NAAST HET CONCERTGEBOUW Begunstiging van onze .Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Het zevende elftal heeft tot nog toe een aaneenschakeling van teleurstellende resultaten te zien gegeven, die wel schril in tegenstelling zijn met de vele en grote successen van het vorig seizoen. Van de vijf gespeelde wedstrijden werden er niet minder dan vier verloren en slechts één gewonnen! De oorzaak ran deze droevige resultaten moet gezocht wor den in de vele afschrijvingen en de slechte opkomst van spe lers. Dit begon reeds de eerste wedstrijd op eigen terrein tegen N.F.C. IV, waar slechts vijf man aanwezig waren, zodat inderhaast een naarstige wervingsactie op de A.F.C.-terreinen moest worden ondernomen, alvorens dé opstelling een feit was. Wonderlijk genoeg werd deze wedstrijd door ons met 30 gewonnen, een misleidend resultaat dat, zoals uit het boven staande blijkt, eerder in de zwakte der tegenstanders moet worden gezocht dan in de homogeniteit van eigen elftal. Zware nederlagen werden dan ook geleden tegen K.B.C. III en Zeeburgia VI (resp, 60 en 71), waar wederom enkele spelers ontbraken en bij de laatstgenoemde wedstrijd boven dien liefst drie uitvielen, zodat het valiede restant zich voor de hopeloze taak zag gesteld de gaten in de gelederen zo goed en zo kwaad als dat ging aan te vullen en het was zeker niet aan hem te wijten dat A.F.C. VII hier het onderspit moest délven. Op een wijze, die in wezen niet veel verschilde van de vo rige nederlagen (hier ontbrak „alleen maar" de keeper) werd met 30 van S.D.Z. V verloren. De laatste wedstrijd tegen VoleWijckers VII die, hetzij hierbij opgemerkt, met een volledig elftal werd gespeeld ver loren wij met 32, een uitslag die met wat meer geluk in ons voordeel had kunnen zijn. Al met al dus een begin in mineur dat naar ik hoop gevolgd zal worden door een reeks resultaten: van hoger gehalte. P. v. ZUTPHEN. Het 8ste seniorenelftal dit jaar weer hoofdzakelijk samen gesteld uit spelers die de 3 kruisjes reeds lang gepasseerd zijn heeft met afwisselend succes in de wei gehuppeld. De eerste wedstrijd vond plaats achterin het complex Voor land. Het terrein lag zo verscholen, dat een der spelers het terrein zelfs niet kon vinden en weer naar Moeder de vrouw terugkeerde met een schoon koffertje. Wij speelden dus met 10 man, doch dit was geen beletsel om de wedstrijd met 82 te winnen. Tot de rust ging het gelijk op, maar toen kwam de voorhoede eerst goed op schot en wij gingen met een behoorlijke overwinning naar huis. Op eigen terrein tegen D.V.A.V. 3 (dit zal waarschijnlijk de kampioen van deze afdeling worden) zat het ons niet mee. D.V.A.V. scoorde eerst, doch Henny Weverink maakte met een prachtige goal gelijk en Henk v. d. Ploeg was een keer sneller dan de keeper, zodat wij met 21 voorstonden. Toch vlotte het niet in het elftal; de tegenpartij wist de wedstrijd spoedig in winst om te zetten en na de rust besliste zij de match in haar voordeel (52) door enige snelle uitvallen. De scheidsrechter had verstek laten gaan, doch onze invaller Gipon vervnig hem spontaan. Hij deed zijn best, doch wij zien hem liever als linksback. Heren, de uitwedstrijd tegen D.V.A.V. moet gewonnen wor den! De Zondag daarop gingen wij weer ergens de binnenlanden van Noord Holland in. Ondanks de verre tocht waren allen pre sent en er werd een goede wedstrijd gespeeld. Onze vleugel mannen Henk Stallmann in de kleedkamer beweerde de te genpartij, dat dit de vader van die spil uit het eerste was en Ab de Jong snelden langs het lijntje om daarna goede voor zetten te geven, waaruit menig doelpunt ontstond. De achter hoede met Joop Voet aan het hoofd deed goed werk, zodat wij met 61 deze wedstrijd wonnen. Ook ditmaal was de scheidsrechter n.o. Daarna volgde weer een thuiswedstrijd tegen de nog jeug dige ploeg van R.K.A.V.I.C. 6. Hoewel wij deze wedstrijd zeker hadden moeten winnen, kon de voorhoede niet tot scoren komen. De jeugd hield beter vol en stond met 20 voor, toen Klumper uit de achterhoede naar vorem kwam om tenslotte het enige tegenpunt te maken. Een week later hebben wij echter laten zien, dat wij het nog niet verleerd zijn. Wij moesten wel erg vroeg op, die dag. De meeste heren waren nog wat slaperig toen zij om twee minu ten voor tienen aankwamen. Zy vergaten zich te verkleden, doch toen de aanvoerder een paar onvriendelijke woorden liet horen schoten zij uit hun slof. Het elftal draaide spoedig op volle toeren en onze zo juist geëngageerde midvoor Piet Nauta knalde er een paar in het net; Saaf liet de bal een afdruk op zijn hoofd en in het net maken, zodat de tegenpartij, Oos terpark 3, weldra de moed liet zakken. Henny Weverink wachtte tot na de rust met zijn doelpunten omdat hij Geppie U weet wel die' beroemde scheidsrechter de vreugde niet wilde ontnemen als hij naast het doel of tegen de paal schoot. Geholpen door de rechtsbuiten de Jong schoot de rest van de voorhoede in totaal 17 doelpunten bij elkaar, maar de scheids rechter had er slechts 15 gesteld. Wij hebben niet ge protesteerd „OVER" f DAT WA 5 l ->M Wf7rJU/,,T /SC HOENENUtT PB V.BABRCBSTW M£T \G£bburd lm 6

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 6